Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
dado
Reactions:
Ima zahvala: 1791 put
 pohvaljen: 892 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Danas odigrana 3. solo partija https://boardgamegeek.com/boardgame/283863/magnificent
Ide na bolje, 187 bodova, za pobjedu treba barem 200.
Sve više i više mi se sviđa, mislim da imamo sigurnog kandidata za top 10 na kraju godine.

slika

i 1 partija https://boardgamegeek.com/boardgame/172385/porta-nigra

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 5):
PapavertanelornValsimZorzysadistiko
slika
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Ima zahvala: 220 puta
 pohvaljen: 422 puta
Kontakt:

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Sinoć inauguralna partija Arkham Horrora 3E s Dead of Night ekspanzijom. Protiv Azathotha, kao što je i preporučeno, ali na "story modeu" (odnosno jedan od tri doom tokena zamijenjen blank tokenom). Story mode je bio zato što smo igrali u četvero i prvi put i barem jedan igrač je casual gamer pa je ideja bila da bude zabavno svima, a ne mučno.

Sve u svemu, namučili se i jesmo usprkos story modeu, koliko mi se čini nismo radili puno grešaka i uspjeli smo riješiti problem i ostaviti Azathotha u krevetiću. :) Sviđa nam se igra jako.

Jutros rano (fakat rano) nakon šetnjice još sam bio nahajpan od uspješne misije u AH pa sam pobacao Eldritch Horror na stol te i tamo odabrao Azathotha. Igrao sam sâm s četiri investigatora. Bez ikakvih problema riješio tri misterije, još mi je pola mythos decka ostalo, nikad mi se to još nije dogodilo.

Da imam treću igru iz Arkham Filesa igrao bih i i nju, ali (srećom) nemam. :)

(sad me čeka micanje svega sa stola :P)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 3):
dendarii42dadokockica
dendarii42
Reactions:
Ima zahvala: 385 puta
 pohvaljen: 318 puta
Kontakt:

Post Postao/la dendarii42 »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 21 lis 2021, 11:03 Sinoć inauguralna partija Arkham Horrora 3E s Dead of Night ekspanzijom. Protiv Azathotha, kao što je i preporučeno, ali na "story modeu" (odnosno jedan od tri doom tokena zamijenjen blank tokenom). Story mode je bio zato što smo igrali u četvero i prvi put i barem jedan igrač je casual gamer pa je ideja bila da bude zabavno svima, a ne mučno.

Sve u svemu, namučili se i jesmo usprkos story modeu, koliko mi se čini nismo radili puno grešaka i uspjeli smo riješiti problem i ostaviti Azathotha u krevetiću. :) Sviđa nam se igra jako.

Jutros rano (fakat rano) nakon šetnjice još sam bio nahajpan od uspješne misije u AH pa sam pobacao Eldritch Horror na stol te i tamo odabrao Azathotha. Igrao sam sâm s četiri investigatora. Bez ikakvih problema riješio tri misterije, još mi je pola mythos decka ostalo, nikad mi se to još nije dogodilo.

Da imam treću igru iz Arkham Filesa igrao bih i i nju, ali (srećom) nemam. :)

(sad me čeka micanje svega sa stola :P)
Kakav ti je Arkham vs Eldritch? Ima li razloga imati obje? Koliko sam istražio čine mi se jako slične. Jedina razlika grad vs. svijet.
slika
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Ima zahvala: 220 puta
 pohvaljen: 422 puta
Kontakt:

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

E ovako, dakle Eldritcha sam se naigrao, AH3E evo prvi put i odmah ti mogu reći da meni osobno ima mjesta za obje.

AH3E

- skriptirani i uski scenariji bez previše iznenađenja, možda par grana u priči, ali ne previše, ali postoji realna priča, neki snippet događaja iz Arkhama.
- sve je pojednostavljeno (da ne kažem dumbed down) tako da te ne može zadesiti milijun i jedno sranje
- fajtovi su dosta meek, monstere nije teško pobijediti, ali problem je što ih možeš napasti jednom po rundi i to samo jednog pa ako ga ne ubiješ moraš evade raditi ili pustiti da te prca tijekom monster faze, ali nema iznenađenja znaš koliko ćeš sufferati i hoćeš li preživjeti
- totalni pandemic style s doomom koji se koti uokolo i trčkaranje da to spriječiš vs. odluke hoćeš li radije trčati za clueovima.
- ne isplati se bez Dead of Night ekspanzije koja podiže za 100% broj basic encounter karata (sa 8 na 16) za lokacije. Osam karata po lokaciji je bezobrazno malo za replayability
- maknuli su sve conditione osim blessed, cursed i wanted (u eksp.), ništa ozljede ništa demencija ništa poisoned i sl.
- spellovi su isto dumbed down, cijena je sufferati horror ili mitigirati krakovima liganja ako ih imaš (remnants), nema misterije što će ti se dogoditi nakon što castaš spell...
- lakše je doći do clueova i obaviti s njima što već treba

EH (u usporedbi)

- open world ali totalno random open world, nema priče per se, moraš si je sam pričati kroz encountere i misterije i myhtos što je meni osobno također fora, dosta se može uživiti ako netko ima malo dungeon master krvi u sebi :)
- gomila paralelnih sranjutaka i conditiona koji brzo mogu sjbt i najbolje investigatore
- mrzim rumore
- clueovi su užasno bitni, treba ih ganjati po svijetu, a za SVE trebaju!!!

E sad, kao što rekoh, meni su obje izvrsne i dovoljno drugačije da hoću i želim imati obje i igrati obje. Za EH ti treba pola dana (pogotovo ako igraš s drugima :P), za AH ti je dosta par sati za 4 igrača. Win rate je viši u AH, lakši je upkeep svega, način igranja je drugačiji, dinamičniji, sve je stiješteno u grad, lakše se kretati. Nekima će negativna strana biti to što su scenariji takvi kakvi jesu i nakon što ga odigraš par puta nema "efekta nepoznatog" ali ono... Meni to nije problem.

Ove dvije igre dijele mythos, setting, investigatore, predmete i očito dice rolling mehaniku ali totalno su drugačije po pitanju načina igranja. Za quick adventure je AH, pogotovo za ljude koji su casual. EH je za epski gamenight.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 2):
dendarii42Deni
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”