Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

marge je napisao/la: 01 ožu 2021, 09:52 a jel igrate da onaj tko je zadnji na redu slaže izgled ploče na način da proizvoljno slaže pločice i rotira ih po želji?

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
Ne igramo tako jer nismo toliko pro u igri još, evo ja imam tek sedam igranja.

Randomiziramo uvijek sve po onoj GP randomizer stranici i krenemo po normalnim pravilima igrati.
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Gaia mi je jedna od drazih igara i sad sam skuzio da ju vec dugo nismo igrali. To je tako kad stalno dolaze nove igre...:(
slika
Avatar
Vintijakna
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 04 sij 2019, 20:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 92 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vintijakna »

Valsim je napisao/la: 01 ožu 2021, 09:22 @Vintijakna
Je ta verzija Sid Meierove Civilizacije mi je još najbolja. Mogli bi i mi ponovno zaigrati da se podsjetimo.
Slazem se; po meni https://boardgamegeek.com/boardgame/771 ... board-game vrijedi vise nego https://boardgamegeek.com/boardgame/182 ... vilization

https://boardgamegeek.com/boardgame/233 ... n-new-dawn nisam igrao, no ne svidja konceptualno ideja "streamline-anja" civ-a - civ ako nije heavy nije civ...

Super je igra, no našopali su je malo prevec u expanzijama; Great Person deck, Investment deck i Social Policies kartice su nis drugo nego "more of the same" - genericki buffovi koji su zapravo isti k. ko tehnologije. Sam moras vise toga pamtit, a konceptualno nista novoga ne daju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vintijakna za post:
sadistiko
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 475 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la priroda15 »

Meni recimo Clash of Cultures (+ exp. Civilizations) puno bolja od Sid Meiers Civilization: Board Game, koju sumnjam da ću više igrati otkad smo nabavili COC.
Zadnja izmjena: priroda15, dana/u 01 ožu 2021, 14:16, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
Vintijakna
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

Mi smo doma na obiteljskim casual igranjima Catana sa svim živim ekspanzijama. To nas sada drži već par tjedana, a uz kavu Ganz Schon Clever.
(to je sve dio moje potajne strategije da se jednom netko doma zaželi i Terraforming Marsa, no ne žalim se za sada n s ovim kombinacijama jer je opušteno i sa stalno nekim novim momentima, ma što god netko msilio o Catanu. ;) )
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
miki0102
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Vintijakna
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 04 sij 2019, 20:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 92 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vintijakna »

priroda15 je napisao/la: 01 ožu 2021, 14:16 Meni recimo Clash of Cultures (+ exp. Civilizations) puno bolja od Sid Meiers Civilization: Board Game, koju sumnjam da ću više igrati otkad smo nabavili COC.
kul; nebih znal, nisam nikad igral, no izgleda fora; stavit cu na radar, no sumnjam da ce neki 4x uc u moju kolekciju skoro
Avatar
PsyBurn
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 13 lip 2019, 07:07
Lokacija: Samobor
Ima zahvala: 178 puta
 pohvaljen: 98 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la PsyBurn »

slika

Reavers of Midgard
Impulse buy, tema mi je uvijek zanimljiva (nakon sto mi FFO nije nikako sjeo), i ugodno sam iznenadjen kako nam je dobro sjela.

Dosta jednostavna igra (ako netko ocekuje neku vecinu dubinu i veliik decision space - neka trazi drugdje ), ali ..uvijek nesto radis, uvijek nesto diras prstima, nesto dobivas.
Uz sve to produkcije igre je super (samo da nabavim neke resin tokene za meso i favor i super.

Mi smo se definitivno zabavili :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru PsyBurn za post (ukupno 2):
dadoMinsc1610
slika
Avatar
Vihor
Reactions:
Postovi: 39
Pridružen/a: 28 sij 2021, 01:12
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 80 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vihor »

Nedavno sam nepovoljno usporedio Azul s najmlađim mu bratom rekavši da me igra uglavnom ostavlja hladnim, ali odonda je prošlo nešto vremena i u tom sam periodu imao više prilike igrati original, kvalitetnije mu se posvetiti. I što je možda najvažnije, igrati ga udvoje.

Dotad su partije uglavnom bile u tri i četiri igrača i sad mi je tek jasno koliko je igra podobna za nadmetanje, podjebanciju i onu delikatnu ravnotežu između sabotaže i brige za vlastito dupe, što najbolje do izražaja dolazi u dva igrača. A još mi je dodatno prirasla srcu kad sam vidio onaj sjaj u očima prijatelja nevičnih društvenim igrama dok su ispunjavali svoje prve stupce i retke. Od svih igara koje sam poučavao frendovima, familiji, Azul je daleko najpouzdanija navlakuša. Nakon toga izvučem Coup ili The Mind i nema kući do sitnih sati.

Pored toga, neprestance se vrti stalna postava. Carcassonne ima neku utješnu i toplu bezvremensku kvalitetu (kao i fantastičan potencijal za pičkaranje pri drskim pljačkama). Jednostavno ne mogu zamisliti da odbijem partiju. Jaipur pršti od zabave i kreativnih poteza. Concordia je i dalje tako profinjena i izbrušena da joj se ne mogu nadiviti. Sherlock Holmes: Consulting Detective ne prestaje nas oduševljavati zadovoljavajućim izazovima, duhovitošću proze i vjernošću kojom je pustolovni duh pripovijedaka i romana prenesen u format igre. Dosad mi je malo koja igra, u bilo kojem formatu i mediju, pružila toliku satisfakciju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vihor za post (ukupno 4):
Minsc1610realukadadomljeko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

PsyBurn je napisao/la: 01 ožu 2021, 22:57 slika

Reavers of Midgard
Impulse buy, tema mi je uvijek zanimljiva (nakon sto mi FFO nije nikako sjeo), i ugodno sam iznenadjen kako nam je dobro sjela.

Dosta jednostavna igra (ako netko ocekuje neku vecinu dubinu i veliik decision space - neka trazi drugdje ), ali ..uvijek nesto radis, uvijek nesto diras prstima, nesto dobivas.
Uz sve to produkcije igre je super (samo da nabavim neke resin tokene za meso i favor i super.

Mi smo se definitivno zabavili :D
otkud ti ovaj cool dice tower? :-D
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Sinoć probali https://boardgamegeek.com/boardgame/205498/round-house

Moram priznati da sam isprva bio u takvom stanju da bi igru šikno kroz prozor. Pravila su dosta loše napisana, ima čak grešaka gdje je kriva slika ubačena za primjer. Stvari nisu dobro i točno objašnjene. Tek pred kraj igre sam shvatio ikonografiju koja je dosta nejasna, ali kad se pohvata onda postaje jasno, samo treba dosta vremena i razmišljanja zašto je tako napravljeno.
Igra je dosta teška, čisti euro resource menagment sa worker placement-om, ali sve izmješano.
Zakomplicirali su sa završetkom kruga gdje je dosta nejasno kad se dobivaju bodovi, na kraju igre ili odmah.
Tak da, igra ima potencijala, svaki puta je dio ploče drugačiji. Kad se savladaju pravila mislim da će biti dosta dobra igra, solidna osmica (za mene), art je tak tak. Kutije mi je simpa, ali sam art na ploči nije nešto predivno.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
ValsimDeni
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”