Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la miki0102 »

neoch je napisao/la: 17 ruj 2022, 20:02
miki0102 je napisao/la: 17 ruj 2022, 18:33
Butch je napisao/la: 17 ruj 2022, 13:53 A to ovisi kakvu bebu dobijes. :D
To ni tako. Svakoga možeš ukrotiti ako želiš. Ovog našeg nije bilo lako no ukrotili smo ga. :D
Bravo za tebe ako ukrotit i svoje dijete možeš stavit u istu rečenicu.
Interesantno je kako je ljudima uvijek važnije kako je nešto napisano nego što je napisano.
Eto da se onda ispravim u društveno prihvatljiviju izjavu pa ću reći da se na svako dijete može utjecati i svako dijete se može usmjeriti u željenom smjeru samo treba naći način kako i biti ustrajan u svemu. (naravno postoje iznimke no to su npr. djeca sa poteškoćama). Također ideja da je "to takvo dijete" je još u 19. stoljeću odbačena u vrijeme prosvjetiteljstva pošto našim životima ne upravlja sudbina već mi sami ili većina nas u to vjeruje. Leibnizovu filozofiju o tome da svatko od nas živi u najboljem mogućem svijetu koji za nas postoji pa ga ne treba mijenjati jer ga nam je Bog takvog dao su odavno odbacili prosvjetitelji, a Volteire je o tome pisao u Candide koji je proživio sve i svašta i na kraju se pitao "Ako je ovo najbolji od mogućih svjetova, kakvi su tek ostali?" Hoću reći da mi djecu nismo dobili na poklon pa su ona ovakva ili onakva već od začeća ili čak i ranije (kako si se odnosio/odnosila prije trudnoće prema svojem tijelu i zdravlju) smo velikom većinom mi roditelji krivi/zaslužni da su ona ovakva ili onakva.
Nadam se da sam bio jasniji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post:
juri006
slika
Avatar
neoch
Reactions:
Postovi: 86
Pridružen/a: 12 stu 2017, 16:28
Lokacija: Delnice
Ima zahvala: 107 puta
 pohvaljen: 144 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la neoch »

Meni je interesantno kako si ljudi uvijek daju za pravo drugima pametovat bez razloga.

Ja sam završio sa ovom temom, stavim sliku gejma u pon kad stigne. :kava
Ovi su korisnici zahvalili autoru neoch za post:
Killa
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

Ljudi hvala vam svima na vašim mišljenjima i iskustvima, čovjeku nekako bude lakše kad vidi kako su drugi kroz to prošli pa rekoh valjda bumo i mi :D . Nemojte zamjerati zbog sitnih nesporazuma, it's all good. Sory malo na spamu, još uvijek se coopa s velikom promjenom pa je hype malo of the charts. Nego da se vratimo kupljenim igrama ;) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la DarkDefender »

@miki0102 To sto opisujes se zove Self-Serving Bias i Fundamental Attribution Error.
Ukratko: svoje uspjehe pripisujemo trudu, a neuspjehe slucajnosti, dok tudje neuspjehe pripisujemo nedostatku truda ili nekim drugim negativnim osobinama.

Ja imam dvoje djece i mogu ti reci da imaju posve razlicite karaktere i potrebe. Npr. s jednim djetetom smo se morali dobrano potruditi da se sam uspavljuje, drugi je to prihvatio instant. Jednom dijetetu su zubi izrasli bez da je glasa pustio, drugi danima nije spavao za svaki zub. Isto tako taktike koje funkcioniraju s jednim djetetom, ne funkcioniraju s drugim.

Umjesto da se pozivas na prosvjetiteljstvo 19. stoljeca i sudbinu, mozes pogledati istrazivanja radjena na djeci koja odrastaju u istom kucanstvu i u kojoj mjeri su njihove osobine odredjene okolinom, a u kojoj mjeri su urodjene. Naravno, sa svime se moze raditi, ali ne mozes uzeti svoje jedno dijete i pretpostaviti da je svako dijete takvo. A da ne govirim o tome da svaka odgojna metoda sa sobom povlaci i lekcije koje prenosis djetetu. Npr. ja sa svojom djecom pregovaram o svemu jer smatram da je vazno da steknu sposobnost trazenja zajednickog rjesenja izvan ponudjenih okvira. Nekad mi je zbog toga teze s njima, ali znam zasto to radim.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post (ukupno 2):
hrky000juri006
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la miki0102 »

@DarkDefender nisam ništa ja tu pisao o uspjesima i neuspjesima mene i drugih. To je tvoja pretpostavka. Ja sam samo htio reći da nije da kad dobiješ dijete ti svijet stane i onda nemaš vremena za ništa. Također sam jedino citirao dio rečenice u kojoj forumaš piše da dijete neće ići na spavanje jer je ono to odlučilo. Meni je to nelogično da dijete koje nije punoljetno odlučuje o sebi no to su valjda današnji standardi.
Što se tiče nas, mi smo našli način kako si stvoriti vrijeme pored djeteta i vjerujem da "dobijemo" još jedno opet bi si našli načina stvoriti vrijeme za nas tj. sebe. Ti možeš misliti drugačije i to je tvoje pravo.
Naravno da je svaka jedinka od rođenja drugačija no neke stvari kao pristojno ponašanje, odlazak na spavanje na vrijeme, izvršavanje obveza i slično svatko može naučiti, a baš je o tome ovdje bilo i riječ. Nađi način da ne živiš "za" dijete već da živite ti i dijete zajedno. Nekome se dopada živjeti za dijete, nekome živjeti sa djetetom, a nekome bez djeteta i drugo.
Također je tvoje pravo vjerovati da je urođenost osobina važnije od rada no to si ti. Ja ću i dalje vjerovati da se sve može ispraviti ako se na vrijeme krene ispravljati.
Nadalje nemam uopće namjere dalje voditi ovu raspravu jer me vaši životi stvarno ne zanimaju. Moja je greška biti će što sam pokušao ukazati da unatoč svemu ipak može biti i drugačije od onoga što većina smatra.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post:
juri006
slika
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Butch »

Miki ajde dosta sada sa cringe-om.
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Bojan1983 »

moze li se ovo odvojit u posebnu temu, "Gejmanje sa bebom" ili slicno... vjv cu s gustom procitat za koju godinu
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la DarkDefender »

miki0102 je napisao/la: 18 ruj 2022, 02:12 @DarkDefender nisam ništa ja tu pisao o uspjesima i neuspjesima mene i drugih. To je tvoja pretpostavka.
miki0102 je napisao/la: 17 ruj 2022, 13:22 Nas 3 živi u malom stanu i dnevna soba nam je i ujedno spavaća, a kuhinja je kliznim vratima vezana za tu sobu tako da se sve čuje i svijetlo ako je upaljeno probija svugdje no mi i dalje imamo vremena za sve. Svoje smo dijete odlučili stavljati spavati od 7 do 8h i dizati u 6 - 7h tako da s vremenom nemamo nikakvog problema jer se dijete kroz dan izmori i kad ode od 7-8h spavati cijela večer ili noć je pred nama. U vrtić smo ga redovito vodili dok je išao i tamo smo ga kupili oko 16h. Potom smo 2 sata se intenzivno, aktivno družili s njim i nakon toga polako počinje priprema za spavanje (večera, pranje zubi, tuširanje, čitanje priče itd.) , Nakon što legne u 10 min je u snu i možeš raditi što želiš. Inače nemamo nikoga od baka i djeda u ZG da nam "pomogne", a najbliže nam je udaljeno 150kn pa ih posjećujemo jednom mjesečno i do 6 godine nismo dijete niti jednom ostavili kod njih kad mi nismo tamo jer nije bilo potrebe. Pokazalo se fenomenalno Naravno ovo pričam za dijete od 1,5-6 godina no slično je i sa mlađim samo tu treba neke stvari pregrmiti nakon 6 mjeseci. Hoću reći da uvijek za sve imaš vremena no to vrijeme treba organizirati, a oni koji kažu da nemaju su se vjerojatno prepustili suvremenim trendovima i sad osjećaju da im stalno nešto nedostaje ili fali.
Stvarno ne znam odakle mi te pretpostavke.

Ono sto sam ti pokusao reci je da je tvoje misljenje tocno to “tvoje misljenje” i kako je to misljenje utjecano tipcnim ljudskim pogreskama u razmisljanju. Stvoreno je na primjeru od jednog djeteta. Jeste li vi nesto dobro napravili? Vjerojatno. Ali je isto tako vjerojatno da je djetetov karakter jednako toliko zasluzan za vrijeme koje ste si uspjeli stvoriti.
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la miki0102 »

DarkDefender je napisao/la: 18 ruj 2022, 05:22
miki0102 je napisao/la: 18 ruj 2022, 02:12 @DarkDefender nisam ništa ja tu pisao o uspjesima i neuspjesima mene i drugih. To je tvoja pretpostavka.
miki0102 je napisao/la: 17 ruj 2022, 13:22 Nas 3 živi u malom stanu i dnevna soba nam je i ujedno spavaća, a kuhinja je kliznim vratima vezana za tu sobu tako da se sve čuje i svijetlo ako je upaljeno probija svugdje no mi i dalje imamo vremena za sve. Svoje smo dijete odlučili stavljati spavati od 7 do 8h i dizati u 6 - 7h tako da s vremenom nemamo nikakvog problema jer se dijete kroz dan izmori i kad ode od 7-8h spavati cijela večer ili noć je pred nama. U vrtić smo ga redovito vodili dok je išao i tamo smo ga kupili oko 16h. Potom smo 2 sata se intenzivno, aktivno družili s njim i nakon toga polako počinje priprema za spavanje (večera, pranje zubi, tuširanje, čitanje priče itd.) , Nakon što legne u 10 min je u snu i možeš raditi što želiš. Inače nemamo nikoga od baka i djeda u ZG da nam "pomogne", a najbliže nam je udaljeno 150kn pa ih posjećujemo jednom mjesečno i do 6 godine nismo dijete niti jednom ostavili kod njih kad mi nismo tamo jer nije bilo potrebe. Pokazalo se fenomenalno Naravno ovo pričam za dijete od 1,5-6 godina no slično je i sa mlađim samo tu treba neke stvari pregrmiti nakon 6 mjeseci. Hoću reći da uvijek za sve imaš vremena no to vrijeme treba organizirati, a oni koji kažu da nemaju su se vjerojatno prepustili suvremenim trendovima i sad osjećaju da im stalno nešto nedostaje ili fali.
Stvarno ne znam odakle mi te pretpostavke.

Ono sto sam ti pokusao reci je da je tvoje misljenje tocno to “tvoje misljenje” i kako je to misljenje utjecano tipcnim ljudskim pogreskama u razmisljanju. Stvoreno je na primjeru od jednog djeteta. Jeste li vi nesto dobro napravili? Vjerojatno. Ali je isto tako vjerojatno da je djetetov karakter jednako toliko zasluzan za vrijeme koje ste si uspjeli stvoriti.
I dalje ne vidim gdje su tu uspjesi mene i drugih. Napisano nije hvaljenje već samo primjer da se može postići željeno. Također to što ti kažeš ne znači da je pogreška i karakter djeteta ne može biti uvjet za to hoće li dijete ić ranije spavati ili ne. To je glupost. Pa osnove pedagogije kažu "Svako je dijete svijet za sebe" ;_"Nitko nije nepopravljiv. "
Po knjigama se povlači primjer bračnog para koji je imao 4 djece sa 4 različita kataktera i svi su bili svjetski prvaci u šahu. Drugi su naravno govorili da to nije moguće.
Uostalom nije ni bitno.
Bitno je da se ova tema drugačije zove i da tu ljudi trebaju stavljati koju su igru nedavno kupili pa ćemo od sad s tim i nastaviti.

Ugodan dan svima i sretno i zabavno igranje!
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la docich »

Bojan1983 je napisao/la:moze li se ovo odvojit u posebnu temu, "Gejmanje sa bebom" ili slicno... vjv cu s gustom procitat za koju godinu
Sta nam to zelis reci slika

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post:
kockica
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”