Lord of the Rings: The Card Game LCG

Lord of the Rings LCG

Moderatori/ce: Vicko,Gujoslav

Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la MoschuS »

frle pogledao sam na YT sve vezano uz igru, zato sam se i "napalio" :D
moram jos malo nagovorit zenu ali mislim da cemo probati, sad nam dolazi Waterdeep tako da imamo sto za igrati ali LOTR je defintivno u planu za slijedecu kupovinu.
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 555
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la frle »

ovo bi bilo super kada bi nekako uspijeli organizirati http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=3792
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la mado »

frle je napisao/la:ovo bi bilo super kada bi nekako uspijeli organizirati http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=3792
To možemo probati zajedno s turnirom u Android: Netrunneru i ostalime kad se bude kontaktiralo FFG za suradnju.
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la MoschuS »

Eh opet ja i zenica "zabrijali" na LOTR pa imamo jos nekih pitanja prije nego je kupimo. U medjuvremenu nam je stigao i Lords of Waterdeep kojeg igramo svaki dan pa smo odlucili uzeti jos nesto da nam ovo ne dosadi. Dvoumimo se sad izmedju Warhammer Invasiona i LOTRa ali mislim da ce ipak biti ovo drugo.
Igra je primarno co-op i zanima me da li pati od problema Alfa (glavnog) igraca? To nas malo muci jer ne volimo te igre gdje jedan igrac diktira tempo a drugi se samo vuce za njim. Takodjer me zanima kolika je opce interakcija izmedju igraca u samoj igri? Dakle da li jedan igrac moze npr. lijeciti drugog igraca, da li moze priskociti u pomoc ako je drugi igrac napadnut, da li moze svoje attachmente davati herojima drugog igraca itd.
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 555
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la frle »

Ne pati od problema Alfa igrača, jer core deckovi su poprilično dobro balansirani, a kasnije ako mislite povezati dvije sfere onda je još bolje. Interakcija između igrača je vrlo bitna jer treba razmisliti koji neprijatelj će napasti kojeg igrača. Moguće je bilo kakvo pomaganje između igrača, znači mogu se igrati event karte za jednog ili oba igrača, attachmente isto, liječenje također. Pošto je co op sve se vrti oko interakcije. Warhammer nisam igrao nikada, ali LOTR je stvarno dobra igra i potiče zajedničku igru protiv igre.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la mado »

MoschuS je napisao/la:Igra je primarno co-op i zanima me da li pati od problema Alfa (glavnog) igraca? To nas malo muci jer ne volimo te igre gdje jedan igrac diktira tempo a drugi se samo vuce za njim. Takodjer me zanima kolika je opce interakcija izmedju igraca u samoj igri? Dakle da li jedan igrac moze npr. lijeciti drugog igraca, da li moze priskociti u pomoc ako je drugi igrac napadnut, da li moze svoje attachmente davati herojima drugog igraca itd.
Igra ne pati od efekta dominantnog igrača kao većina drugih co-op igara iz više razloga. Može postojati iskusniji igrač koji može brže i lakše uočiti što bi bilo najbolje za napraviti, ali najčešće postoji više od 1 puta kojim heroji mogu ići, tj. ne postoji 1 najbolji. A igrače se potiče da raspravljaju o tome što će raditi i na svakome od njih je da odluči. Igrač može planirati štednju resursa da bi kasnije kupio neke skuplje karte i sl.
Po pravilima, igrači si uopće ne smiju pokazivati karte u rukama niti govoriti koje točno karte imaju. Prvi igrač bi trebao sam odlučiti koje će karte igrati/kupiti, tek onda igra drugi igrač. Ovo se može ubrzati, tj. istovremeno igraju svi igrači.
Interakcije ima puno među igračima. Saveznike možeš igrati samo sebi, ali ima načina kako ih se može dijeliti/seliti okolo. Attachmente možeš igrati bilo kome. Naravno da možeš liječiti likove drugog igrača i raditi im razne druge dobre stvari. Osim ako na karti koju igrač, baš piše "yours", možeš ju igrati bilo kome.
Na kartama događaja (events) zna pisati every player ili all players ili first player ili other players, pa tim kartama utječeš na sve igrače. Tako možeš davati sebi ili drugim igračima karte u ruke, liječiti im likove, dati oružja, vratiti im attachmente iz hrpe za odbacivanje, omogućiti da pogledaju prvu kartu na svom kupu, itd.
Razni heroji i saveznici mogu biti ranged (znači da mogu napadati neprijatelje koji su sukobljeni s drugim igračima) i/ili sentinel (znači da mogu braniti napade na likove drugih igrača).
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la MoschuS »

Hvala! Ovo da se karte nebi smjele pokazivati nisam znao ali mi se svidja nivo interakcije izmedju igraca. Gledam sad jos jednom "watch it played" na youtubeu pa opravo govori o Ranged i Sentinel kartama, to u prvom gledanju nisma ni shvatio.
Na zalost dok smo se mi premisljali otisao nam je jedan rabljeni lotr iz oglasa tako da sada moramo vidjeti hocemo li uzeti novi ili cekati opet da dodje koji u oglas.
zorc
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 03 sij 2013, 14:41
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la zorc »

MoschuS je napisao/la:Hvala! Ovo da se karte nebi smjele pokazivati nisam znao ali mi se svidja nivo interakcije izmedju igraca. Gledam sad jos jednom "watch it played" na youtubeu pa opravo govori o Ranged i Sentinel kartama, to u prvom gledanju nisma ni shvatio.
Na zalost dok smo se mi premisljali otisao nam je jedan rabljeni lotr iz oglasa tako da sada moramo vidjeti hocemo li uzeti novi ili cekati opet da dodje koji u oglas.
Ja sam krivac za nestali LOTR iz oglasa :mrgreen:
Naknadno sam saznao da na book depositoryu možeš za 225kn uzeti novi, što je fenomenalna cijena (ja ću za ovaj rabljeni dati 200kn). (http://www.bookdepository.co.uk/Lord-Ri ... 1589949812)

Ako nemaš načina naručivanja (karticu/paypal), javi mi se na PM, pa ćemo dogovoriti neku zamjenu (ti uzmeš rabljeni, ja naručim novi i svi sretni).
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la MoschuS »

Ti si nam ga znaci "maznuo" sbatine :D
Zezam se, ja sam tek naknadno skuzio da je bio u oglasu pa smo ja i zena jos razmisljali 5 dana da li ga uzmemo ali ti si bio brzi tako da se nista ne ljutim.
Sto se tice cijene kod nas ti je novi 250kn (Algoritam i Carta Magica) tako da ovo sa BDa i nije neka cijena buduci da vrlo lako mozes na to jos platiti i pdv i troskove otvarnja paketa ili kako vec navedu. Inace gledaj vise US Bookdepository (.com) jer su tamo ciene nize, bas je LOTR sad na 16% akciji i dodje nesto ispod 200kn. Super cijena ali mislim da je ovo jedna od rijetkih igara koju se ne isplati narucivati.
zorc
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 03 sij 2013, 14:41
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la zorc »

Hvala na linku za američki BD!

Zanimljivo da sam doma gledao Lords of the Waterdeep na .com, a ovdje na poslu slučajno otvorio .co.uk i uopće nisam skontao, automatski sam se prešaltao na funte. :D

Slažem se da LOTR ima odličnu cijenu kod nas, ali prema tračevima Algoritam se povlači iz board gameova, a u Carti često dugo čekam da naruče (ili nađem puno bolje cijene vani, waterdeep je na BDu recimo 260kn u usporedbi sa 400kn u carti). Što se carina i PDVa tiče, tu se kockam, već sam 3 igre naručivao izvana i na nijednu nisam još platio carinu/PDV/trošarine, vidjet ćemo do kad će taj lucky streak trajati. :)

Još jednom tnx na linku i sretno u potrazi! :D
Odgovori

Natrag na “Lord of the Rings LCG”