Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Za prelude smo sličnog razmišljanja pa neću komentirati.

Colonies očito različito igramo

Sad kad su kolonije u igri, nećemo ignorirati projekte koji mogu jeftino podići produkciju, mi smo ih prije znali i odbacivati ako nam nije trebala kao uvjet za druge projekte, a tu je i standardni projekt.

Dati tri energije koje bi se inače pretvorila u toplinu da bi bi pokupio resurse sa mjeseca, još ako imaš svoje baze na njima, to je bome vrlo dobar deal.

Pa čak i titanij, koji za razliku od energije ima konkretnu protuvrijednost u kreditima, znali smo trošiti u trgovini ako nismo imali space tagova i sl.

Ne znam za ženu, ali ja se nikad prilikom drafta ne oslanjam na trgovinu kao siguran prinos, odnosno ovisi o redoslijedu igranja, tj ako igram prvi. Zadržavam karte koje mi se uklapaju u strategiju, koje bih igrao i bez resursa sa kolonija. Kako nikad generaciju ne završimo sa praznom rukom, osim eventualno pred kraj igre, nama ti resursi dobru dođu da ranije odigramo projekte koji bi inače došli na red iduću ili dvije generacije kasnije, želim reći imamo na što trošiti.

Što se tiče životinja, jedna životinja može vrijediti bod, i ako imaš i samo dvije životinje, to je vrlo dobar trade da uzmeš laka 2 boda bez obzira kojim resursima došao do njih, ali ipak posebice energijom. Realno dok je prinos 0 ili 1 životinja, neće se nitko jebati s njima već će se trošiti flote na eksploataciju drugih mjeseca. Osim u vrlo rijetkim slučajevima neće se jahati po jednom te istom mjesecu svaku generaciju tako da stigne narasti produkcija taman da bude isplativa.

A nismo ni spomenuli projekte kojima ćeš plaćati manje za trade, ili dizati marker na mjesecima.

Nema frke, naravno svatko ima svoj stil igre :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
realukafpol
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la dlakar »

Pošto imam home made verziju igre, izgubio sam volju za izradom svih ekspanzija. U igri koristimo sve tri mape, prelude ekspanziju i random odabir awardsa/milestonea pomoću isprintanih pločica. To daje dovoljno raznolikosti pri svakom igranju i za naše potrebe je sasvim dovoljno. Slažem se sa svim rečenim za prelude ekspanziju ali mi to ne smeta. Nikako se više ne bih vraćao na čisti base game.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 2):
dendarii42fpol
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la roverandom »

fpol je napisao/la: 30 pro 2021, 20:06 Koji je to event tako užasan ?
Vjerojatno ovaj dok je netko bio Hellion. A to se desi jednom u 1000 playeva, i zato treba bacit turmoil u smeće :^)


slika
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

roverandom je napisao/la: 31 pro 2021, 19:12
fpol je napisao/la: 30 pro 2021, 20:06 Koji je to event tako užasan ?
Vjerojatno ovaj dok je netko bio Hellion. A to se desi jednom u 1000 playeva, i zato treba bacit turmoil u smeće :^)


slika
Mislim da da i to baš u prvoj partiji. I da, treba ga bacit u smeće, al ne zbog toga. Taj turmoil je igri potreban otprilike koliko i rolanje kockica
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Ništa gori događaj od kada ti netko razjebe cijelu proizvodnju biljaka.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Mago de Umago
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

:nee
Papaver je napisao/la: 30 stu 2021, 22:21 Da, zapravo isplativije bi bilo isprintati te mape na neopren u Ars kopiji, budući da su fileovi dostupni.

Samo onda da napomenem, ako ne bude u ponudi bundle sva četiri promoa, neću raditi narudžbu.
Samo da javim da sam kontaktirao arskopiju na njihov mail ([email protected]).

Poslao sam likove na stranicu i priloge za print vastitas borealis na neopren, format 82×50 cm.

Lik veli da je minimalna narudzba 5 komada.

Moram priznati da me zbunilo

Uostalom evo prepiske
Poštovani,
komada? Minimalna narudžba je 300,00kn, tj. 6 komada.
Moj upit
Poštovani,

Nisam najbolje shvatio vašu poruku.

6 komada je 300 kn, i to je taj minimum koji se naručuje?

Jel li također bitno da tih 6 komada bude isti print ili se mogu izabrati različiti fileovi za printer na neopren ploču?

Lp
Ne za 300 ,00kn dobite 5 komada.
Još uvijek sam osupnut cijenom. Meni 5 komada sigurno ne treba, ( još me jebe je li mislio 5 ili 6 :D ) a mislio sam kada vidim kako ispadne print, da isprintam i ostale fan mape mape.

Ima četvorica zainteresiranih? To bi podjelom troskova trebao biti super deal
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
samwise
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

kockica je napisao/la: 10 sij 2022, 15:49 :nee
Papaver je napisao/la: 30 stu 2021, 22:21 Da, zapravo isplativije bi bilo isprintati te mape na neopren u Ars kopiji, budući da su fileovi dostupni.

Samo onda da napomenem, ako ne bude u ponudi bundle sva četiri promoa, neću raditi narudžbu.
Samo da javim da sam kontaktirao arskopiju na njihov mail ([email protected]).

Poslao sam likove na stranicu i priloge za print vastitas borealis na neopren, format 82×50 cm.

Lik veli da je minimalna narudzba 5 komada.

Moram priznati da me zbunilo

Uostalom evo prepiske
Poštovani,
komada? Minimalna narudžba je 300,00kn, tj. 6 komada.
Moj upit
Poštovani,

Nisam najbolje shvatio vašu poruku.

6 komada je 300 kn, i to je taj minimum koji se naručuje?

Jel li također bitno da tih 6 komada bude isti print ili se mogu izabrati različiti fileovi za printer na neopren ploču?

Lp
Ne za 300 ,00kn dobite 5 komada.
Još uvijek sam osupnut cijenom. Meni 5 komada sigurno ne treba, ( još me jebe je li mislio 5 ili 6 :D ) a mislio sam kada vidim kako ispadne print, da isprintam i ostale fan mape mape.

Ima četvorica zainteresiranih? To bi podjelom troskova trebao biti super deal
Pitao sam sad frenda koji im je slao mail za printanje i sve to organizirao, i da, izgleda da je minimum pet komada. Nas je isto došlo 300 kuna sveukupno, ja sam si uzeo tri fan-made mape, a on sebi neke druge dvije nevezane za TfM. Predlažem da nađeš još jednu osobu pa printate šest mapa, ne moraš probu printati, provjereno odlična kvaliteta. :thumbs
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Super, onda evo uzeo bih tri fan mada mape, jel :D pa ako netko želi dvije druge mape.
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la samwise »

kockica je napisao/la: 10 sij 2022, 16:31 Super, onda evo uzeo bih tri fan mada mape, jel :D pa ako netko želi dvije druge mape.
Da. Isto tri fan made mape :D
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Može, budem javio pa ću odgovor na pp
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”