O igranju u Klubu MC

Klub MC, Ulica kraljice Jelene 8 - Zagreb
Discord server, Facebook MC grupa
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Klubu MC

Post Postao/la marge »

online sam igral samo za vrijeme totalnog lockdown-a
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Klubu MC

Post Postao/la miki0102 »

Onda nekom drugom prilikom kad budem u ZG.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post:
marge
slika
Avatar
boskosaur
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 07 vel 2022, 18:05
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 39 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Klubu MC

Post Postao/la boskosaur »

Ima li voljnih za igrati Great Western Trail samnom sutra..u klubu...nikad još nisam igrao, a volio bih
Ovi su korisnici zahvalili autoru boskosaur za post:
MirekCro
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Klubu MC

Post Postao/la kovacu »

Danas il mozda nedjelja ak dodem.
Mi smo ga probali prosli tjedan i meni se bas svidio. Mehanika je super, jedino da su tematiku sa kauboja prebacili na nesto drugo :D
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Klubu MC

Post Postao/la mljeko »

Ovu subotu sam i ja mislio ići u Sirač, ali kako mi je otpao prijevoz, ostao sam u Zagrebu, između ostalog i jer je u klub došao u posjet Red zlatnog hmelja, udruga promicanja znanja o srednjovjekovlju te insceniranju istog. Kod nas su došli sa starim igrama; mlinom, jednom od prvih igara koje sam naučio; alquerqueom, pretečom dame; tigrovima i kozama (bagh chalom), porijeklom iz Nepala; Farkleom koja prema bgg-u uopće nije srednjovjekovna; te neku igru kojoj sam zaboravio ime, ali i bolje jer je na razini zmijica i ljestvi.

Ne moram spomenuti da igre sa strane igrivosti nisu na razini modernih, ali nekome poput mene tko je ludi zaljubljenik u društvene igre, bilo je zanimljivo i njih probati, pogotovo jer su divno izrađene ručno od strane Reda, koji je pružio ugodno kostimirano društvo. Kao i Ivan K s kojim sam probao sve te igre, a s kojim sam počeo igrati još ranije, to jutro. Počeli smo s brzom partijom Blitz Bowla, a onda prešli na cijeli niz partija moderne igre srednjovjekovne teme: Ratnu škrinju (War Chest).

U međuvremenu je pristigao i vampir Antun i njegova škvadra iz podruma, ali i normalnija ekipa koja je igrala, Ark Novu, Colt Express itd. Pošto su Hmeljovci otišli (jer se u srednjem vijeku ranije išlo na počinak), Ivan i ja smo još s normalnijima odigrali Cascadiu, a nakon toga su ostali samo najjači pa je došla na red samo jedna igra: Just One, a pošto je otpočela noć pridružili su nam se i vampiri.

Sve u svemu, iako mi je žao što nisam išao u Sirač, nije mi žao što sam ostao, jer je to bilo jako ugodnih osamnaest sati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 6):
Shareit's memadosadistikogrofGurkko
Avatar
boskosaur
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 07 vel 2022, 18:05
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 39 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Klubu MC

Post Postao/la boskosaur »

Bi li me htio netko primiti u ekipu za subotu? Volio bih zaigrati Great Western Trail po prvi puta, no voljan sam igrati i bilo što drugo (I guess ). (Već igrao Scythe, Terraforming Mars, Wingspan, Spirit Island, Azul, Reef, Viscounts of the West Kingdom, pa bih volio možda otkriti neke nove igre)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8426
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1575 puta
 pohvaljen: 2354 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Klubu MC

Post Postao/la grof »

boskosaur je napisao/la:Bi li me htio netko primiti u ekipu za subotu? Volio bih zaigrati Great Western Trail po prvi puta, no voljan sam igrati i bilo što drugo (I guess ). (Već igrao Scythe, Terraforming Mars, Wingspan, Spirit Island, Azul, Reef, Viscounts of the West Kingdom, pa bih volio možda otkriti neke nove igre)
Naš Discord je tvoj prijatelj.
https://discord.gg/cUtA64k

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
boskosaur
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
boskosaur
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 07 vel 2022, 18:05
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 39 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Klubu MC

Post Postao/la boskosaur »

Bu''mo vid''li :lol:
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 74
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 145 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Klubu MC

Post Postao/la edvinus »

Evo i ja sam došao prvi put u igraonicu. (Napokon dolijao.) I čini mi se da bih mogao postati stalni dio inventara.

Poljska autorica je došla testirati svoju igru "Fly or die" o migracijama ptica, i odazvalo se 6 playtestera čime je popunjen maksimalni broj igrača (a na kraju igre smo zaključili da bi trebalo smanjiti maksimalni broj igrača barem na 5). Tema je jako fora i svima se svidjela. Igra funkcionira kao edukativna igra i naučili smo da je život ptica kratak i bolan, a put kući iz Afrike prepun opasnosti koje vrebaju iz špila s event kartama. Međutim zbog korištenja kocke za kretanje po ploči i nedostatka interakcije između igrača, igra, bar zasad, još nije za tipičnog gamera. Ali, svakako mi je bilo zanimljivo testirati igru, a mislim da je i autorica dobila vrijedne povratne informacije i ideje od nas.

Nakon toga, iako je već bilo dosta kasno, vidio sam da se postavlja stol za Everdell pa sam se pridužio ekipi u igranju. Dok je jesen stigla svome kraju, a mi izgradili svoja šumska naselja, već je bilo iza jedan ujutro. I ovaj put mi je (kao i u Siraču) nedostajalo bobica, pa sam završio na zadnjem mjestu. Nema veze, kako mi šumski critteri kažemo, važno je sudjelovati.

Ako bude zainteresiranih, napravio bih u petak testiranje jedne od svojih igara, dobro bi im došlo da ih malo propustite kroz svoje sito i rešeto!
Ovi su korisnici zahvalili autoru edvinus za post (ukupno 9):
dendarii42grofmljekoValsimtanelornRaven2013boskosaurGurkkoVorkosigan
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8426
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1575 puta
 pohvaljen: 2354 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Klubu MC

Post Postao/la grof »

edvinus je napisao/la: 03 pro 2022, 12:24 Ako bude zainteresiranih, napravio bih u petak testiranje jedne od svojih igara, dobro bi im došlo da ih malo propustite kroz svoje sito i rešeto!
Ako bude sve u redu, ja bih svakako došao testirati tvoju igru! Pa računaj samnom, a ako mi baš nešto iskrsne pošaljem ti poruku.
Kada bi došao u MC, čisto da se znam ravnati?

Također, želio bih u MC-u opet pokrenuti radionicu društvenih igara kakvu smo svojedobno imali. Mogli bi se redovno sastajati 1-2 puta mjesečno u nekom terminu i testirati i razvijati svoje igre. Tim više što namjeravam s početkom iduće godine otvoriti vlastiti obrt zbog izdavanja svoje igre, ali s namjerom da to vremenom postane mali izdavački obrt za društvene igre u Hrvatskoj. Znači one koje se mogu relativno jeftino kod nas izraditi i prodavati putem recimo tog mog obrta i drugih kanala koje s vremenom sami sebi otvorimo.
Na našim policama nalazi se hrpetina kojekakvih verzija Uno-a, ČnLJ-a, Magaraca, Trivia i sličnih kartaških i jednostavnih igara od koji naši (polu)autori beru novce, a igre im i nisu baš nešto u odnosu na ono što mi sami znamo izvesti. Pa rekoh sebi, zašto se ne bi probali okušati u takvome nečemu.
Naravno, biti ću iole pametniji kada izdam svoju igru i vidim kakvi će me troškovi na kraju izaći, pa ako biznis krene, zašto ne bih ulagao i u tuđe dobre igre i pokušao ih dovesti na police i web shopove. A onda bi nam ovakav naš "hub" u obliku redovne radionice igara dobro došao, a potaknuli bi možda i ostale igrače da nam se pridruže u playtestanju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 5):
edvinustanelornDarkDefenderit's meShich
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Klub MC - Zagreb”