Dune board game

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

Ja sam napravio bazu ali landscape. Znači 8 kartica po stranici. Veličina kartica 63x88. Pošto su primjerci karata sa bleedom, treba svaku karticu preinačiti na tu velicinu. Znači otvorit sliku s karticom i canvas size na 63x88. Eto ako pomaže...
Zadnja izmjena: dlakar, dana/u 13 lip 2017, 07:40, ukupno mijenjano 1 put.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

sadistiko je napisao/la: 20 svi 2017, 09:15 Pošto si trenutno ti neuromanceru kao neki najiskusniji PnP-ovac sada tu na forumu imaš li ti možda fileove za Photoshop ili neki drugi otvoreni format da se mogu uređivati karte i ostalo?
Kad budem radio svoju verziju sve ću prevesti na hrvatski, a najlakše bi mi bilo kad bi imao samo template fileke da ne moram puno prčkat po izgledu karata.
Vidim na BGG-u da se priča o nekim GIMP filekima, pa reko možda imaš ti štogod
Eh, ja sam najiskusniji ali u improvizaciji. Karte pravim u wordu na kojima ljepim slike kopirane s PDF-ova ili grafičkih formata a obradu radim u Paintu a boje i cropanje u microsoft picture manager - toliko o mojim "vještinama" :twisted: (brat koji se bavi grafičkim dizajnom se zgraža kad mu opisujem svoje "tehnike" :facepalm )

Uglavnom za template i mjenjanje teksta jedino rješenje koje ja znam koristiti je otvoriti kartu u paintu, brisati postojeći tekst i unositi novi - također u paintu :facepalm
Karte su koliko se sjećam u scotta i ilye uglavnom na PDF-ovima spremne za printanje (9 po stranici)

Ali zato što se tiče fajlova za Dune tu sam godinama unatrag skupio i kompletirao manje više sve što treba za izradu 4 verzije.

Verzija 1 - Tzv. Dirt Cheap Dune (iz imena se naslućuje kakva je grafička privlačnost) dobra za nevolju - sve je na jednom pdf-u veličine 650 Kb :zvizdi
Verzija 2 - Tzv. Verzija Scott (dosta ljudi na BGG-u je napravilo istu i super izgleda - SF-ovskije od Ilyine verzije) - nekih 200-tinjak MB u 4 zip-a, u kojima su potrebni faljovi za izradu (PDF-ovi, JPEG-ovi)
Verzija 3 - Tzv. Verzija Ilya (meni osobno najbolja i to je koliko se sjećam ona verzija koja je kružila po forumu) - Mislim da je i više od 200 MB sve zajedno ali moram sve pohvatati po bespućima hardova i objediniti u jedan folder (također PDF-ovi i JPEG-ovi)
Verzija 4. u nedostatku boljeg imena zovem je Treća Verzija (vrlo maštovito). Ona je - pa onako, možda se nekome i svidi. Uglavnom mapa nije tako ni loša a igra je u PDF-u veličine nekih 10 MB

Uglavnom to je ono što ja imam. Rado ću poslati materijale kome trebaju samo mi recite kako - budući da jedina metoda slanja za koju ja znam (email) može poslati do nekih 10 MB što je čini neupotrebljivom za Scotta i Ilyu. :evil:
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

Ja sam ilyu skido s ovog linka
Tu mi se cinilo ok poslozeno

http://ttg.lifebits.me/blogs/dune-pnp-files/

Poslano sa mog Lenovo S580 koristeći Tapatalk

For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

Javim ti se da dogovorimo otvaranje Dropboxa pa ćeš imati i previše prostora za sheranje
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

Evo uspio sam slozit kartice za base game. Spice Harvest i Duel cu napravit naknadno. Dakle ovdje su samo kartice, tokene nisam stavljo u pdf. Radio sam osam kartica po stranici, malo više rezuckanja al eto...nisam nikad do sad radio takvu pripremu pa ću baš vidjet jel vrijedi te muke (trebalo bi bit preciznije rezanje)
Eto ako nekog zanima
Zadnja izmjena: dlakar, dana/u 13 lip 2017, 07:41, ukupno mijenjano 1 put.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

U čemu si radio pripremu?
Ja ne volim toliko rezanja, rađe napravim jedan rez između dvije karte.
A druga stvar, ionako sve planiram prevesti na hrvatski
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

U photoshopu sam radio...a i sam ne znam zasto sam tak krenuo radit...samo sam si posla dao a opet nece bit savrseno...jedino ak dam printat u tiskaru...
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

dlakar je napisao/la: 21 svi 2017, 03:38 Evo uspio sam slozit kartice za base game. Spice Harvest i Duel cu napravit naknadno. Dakle ovdje su samo kartice, tokene nisam stavljo u pdf. Radio sam osam kartica po stranici, malo više rezuckanja al eto...nisam nikad do sad radio takvu pripremu pa ću baš vidjet jel vrijedi te muke (trebalo bi bit preciznije rezanje)
Eto ako nekog zanima

https://drive.google.com/file/d/0BxpOYS ... sp=sharing

https://www.dropbox.com/s/bzv0330ykwywu ... e.pdf?dl=0

Ako vidite neku grešku, javite...
Super ti je ispalo - ali nemoj bezveze sebi davati posao - Ilya ima PDF-ove s 9 kartica po strani. Ja sam to svojedobno testno printao i ispalo je sasvim ok na inkjetu.

Također ima negdje i na BGG što uopće printati a što ne. Čini mi se da su neke karte suvišne i bez njih se može.

Kad nađem postat ću ali sam u nekom poslu stalno pa nestignem naći :facepalm
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
dlakar
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

Ja nisam mogao nigdje naci vec spremne datoteke za printanje. Do sad sam u praksi koristio ili radio pripremu od 9 kartica po strani i uvijek prednja strana podosta nastrada. Doma nemam printer pa ne mogu ovo trenutno isprobat, al zanima me oce li ispast bolje to obostrano printanje. Nov sam u ovome pa isprobavam svasta...da ne govorim kolko mi je muka photoshop zadavo...i kolko mi jos zadaje a da ja to ni ne znam...:)
Svakom pripremom nesto novo skuzim i shvatim kolko sam vremena izgubio bezveze
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

Ipak sam odlučio ne picajzlit i poslušat iskusnije pa sam napravio i verziju sa 9 karata. Kako radite zadnju stranu? Obostrani print, samoljepljivi papir ili lijepite sami? Ja sam do sad koristio samolijepljivi foto papir, al me zanimju vasa iskustva.

Sad me još muče tokeni...htio bih drvene ali mi se čini preskupo.
Neuromancer, znam da si trenutno odustao, ali u kojem si smjeru išao?

Kad napravim Spice Harvest i Duel postavim i to
Zadnja izmjena: dlakar, dana/u 13 lip 2017, 07:42, ukupno mijenjano 1 put.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”