Dalmatinske igre

Opisi druženja s kućnih igranja...
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Odgovori
stoka
Ima zahvala: 578 puta
 pohvaljen: 436 puta
Kontakt:
Status: Online

BGG logo

Re: Dalmatinske igre

Post Postao/la stoka » 16 tra 2018, 18:22

slika
početak petog kruga...uništena 31 neprijateljska divizija, ali samo 4 njemačke...svaka njemačka donosi 1 VP...mehanizirana 3 VP...male nacije ne nose ništa...izgubljeno 4 divizije...jedna mehanizirana...nisam zauzeo niti jedan VP grad...
ozbiljno nadirem sa sjevera...stigla su znatna pojačanja generala popova i treće tenkovske divizije...dvije njemačke tenkovske divizije su izgubile jedan step i sad su u povlačenju...računam na minimalno dvije njemačke uništene divizije na tom pravcu ovaj krug...nadam se jedna mehanizirana, odnosno tenk...
sredina stabilna...dva do tri njemačka tenka u pozadini nalažu oprez...brzo ih regrupira i napada jedinice koje ostavim previše izložene...broj jedinica zadovoljavajuć, ali nedovoljan za ozbiljniji prodor...moguće slanja pojačanja iz treće tenkovske divizije sa sjevera...
na jugu loša situacija...uspješno je forsiran amfibijski napad preko rijeke, ali nema dovoljno jedinica za daljnje napredovanje...dapače, jedinice koje su prešle rijeku su previše izložene i vrlo vjerojatno će ih trebati vraćati...ako bude sreće sa izvlačenjem chitova...
malo južnije još je gora situacija...krivo sam birao HQ chitova na startu igre i sada dobivaju zapovijedi prerijetko...njemačka sada tu šalje 1 panzer diviziju, šest elitnih jedinica koje tek trebaju ući na mapu...cilj za ovaj krug je pokušaj obrane mosta preko major
river...u slučaju neuspjeha povlačenje i postavljanje obrane na minor river kod kotelnikova.
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post (ukupno 4):
VatanenValsimStipsonovivanhrzg

stoka
Kontakt:

BGG logo

Post Postao/la stoka » 19 tra 2018, 23:41

slika

odigrali smo još jedan krug, dakle sad je početak šestog kruga, prije postavljanja reinforcementa...uništene su dodatne 4 neprijateljske divizije, od čega dvije njemačke...nažalost, nijedna tenkovska...bez mojih gubitaka.
iznenadio sam ga sa dva chita na sjeveru...55sh divizija ostala je imobilizirana kada je dio njezina sastava prešao rijeku, te je bio veliki rizik ne staviti je u šalicu, ali na kraju se isplatilo...stavka je izašla rano i vratio sam jedinice desno od rostova iza rijeke i složio obranu...pogrešno sam predvidio u posljednjem natpisu da će napad 1. panzer divizije ići južnije (kao i snagu napada)...ali sada ove moje jedinice na jugu koje vidite da brane major river se nalaze u nepovoljnom položaju...na udaljini manjoj od 10 hexova nalazi se 8 njemačkih tenkova i još nešto pješaštva...mojih ima više, ali jako malo tenkova, i k tomu su znatno slabiji.

centar uredan. svjesno mi ga prepušta jer je najdalje od vp gradova...mogućnost napada grada stalino iz pravca centra, čime bi 1. panzer divizija morala se povlačiti sa gore spomenutih položaja, kako bi i 55sh mogla slobodnije djelovati.

na sjeveru general popov i 6 armija napreduju prema planu. treba svakako paziti da se ne ostavlja prostora njemačkim tenkovima za rezanje supply. potrebno odrediti mjesto pokušaja prelaska rijeke na putu prema kharkovu.
čekam gdje će razmjestiti pojačanja, koja dolaze u ozbiljnom broju, između ostalog i 2 nova tenka.
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post (ukupno 2):
Stipsonovivanhrzg

Stipsonov
Ima zahvala: 272 puta
 pohvaljen: 294 puta
Status: Offline

Post Postao/la Stipsonov » 20 tra 2018, 00:02

Vraća se ekipa sa Kavkaza

stoka
Kontakt:

BGG logo

Post Postao/la stoka » 20 tra 2018, 00:05

ha, ha. je.

stoka
Kontakt:

BGG logo

Post Postao/la stoka » 24 tra 2018, 17:39

slika

kraj šestog kruga...započelo je prelaženje rijeke donjeck...protivnik se strateški povlači sa više mostova na kojima je branio rijeku...obrana se doimala čvrsto, te me iznenadilo njegovo povlačenje...u pozadini raspolaže sa znatnim brojem borbenih faktora...očekujemo velike gubitke u narednom krugu...
rijeku smo prešli na četiri točke...
na samom sjeveru general popov je uspješno prešao rijeku sa jakim snagama...5 divizija ostavlja u pozadini, radi obrane supply i bitnih prometnica...neprijatelj prijeti sa osam tenkovskih divizija...gubitci neminovni...primarni cilj je zaštita tenkovskih jedinica i početak opsade kharkova...

u centru 3gda prelazi most kod lisichanksa...geografska specifičnost ovog dijela bojišta uzrokovala je prolazak samo 5 divizija preko rijeke...nužan dodatni strateški razmještaj...neprijatelj ne posjeduje dovoljan broj jedinica za efektivan napad...
kod voroshilovgrada 10 divizija uspješno je prešlo rijeku...3 neprijateljske divizije, jedna tenkovska...računam i na mogućnost preusmjeravanja 4pz divizije, čime bi se omjer snaga mogao promijeniti u korist neprijatelja, ali to bi oslobodilo 55sh hq istočnije...

55sh je nakon povlačenja ponovno prešla rijeku...moramo se stalno pomicati naprijed bez obzira šta to nosi dodatan rizik...samo su tri kruga ostala...znatan broj neprijateljskih jedinca u ovom dijelu bojišta...očekuju se gubitci...proboj upitan.

na samom jugu je pokušan proboj preko rijeke manych...u napadu na grad proletarsk 387 divizija je razbijena...dvije divizije prešle su rijeku na drugoj strani, ali napori nisu koordinirani. stanje krajnje loše.
uništeno 37 neprijateljskih divizija, 9 je njemačkih, nijedna tenkovska...moji su i dalje na 4 izgubljene divizije, jedna tenkovska.
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
Valsim

stoka
Kontakt:

BGG logo

Post Postao/la stoka » 24 tra 2018, 19:15

računam da bi sa dva osvojena grada mogao izvući pobjedu.

Odgovori

Natrag na “Mala kućna igranja”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.