Igre za djecu?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la T0mo »

leeloo92 je napisao/la: 28 ožu 2023, 17:16 Da, ima je u Mulleru. Provjereno prosli tjedan u Avenue Mallu jer i mi planiramo krenuti s Obstgartenom uskoro. Manja verzija je oko 18 eura, a veca oko 35. Kad sam trazila preporuke za 2+ navodno su te igre od Habe dosta dobre za uvođenje u društvene igre pa pogledajte mozda i ostale jer ih također zna biti u Mulleru.
Ja sam jučer išao provjeriti u Muller u City East i imaju samo Obstgarten (Orchard) nemaju First Orchard.
Koju preporučate za dijete koje će sad 4 godine? Vidim da First Orchard ima bolju ocijenu.
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Vukozec »

Orchard nisam igrao, ali First Orchard je baš za najmlađe, od 2 do 5 godina. Ako hoćeš nešto što ćeš dati djetetu da se igra godinu, dvije, ponekad s roditeljima i "po pravilima", ponekad samostalno samo sa komponentama, onda je First Orchard ok. Ako želiš neku igru koja će duže trajati i biti donekle zanimljiva svim uzrastima, onda nešto drugo.
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la DarkDefender »

Evo sam igrao sa svojim petogodisnjakom Leo Goes To Barber i proslo je odlicno.
https://boardgamegeek.com/boardgame/191538/leo

Igra je memory coop. Imamo 5 dana vremena da odvedemo lava kod frizera prije nego mu kosa previse naraste. U tome nas koce zivotinje s kojima lav prica na putu do frizera. Izmedju 2 dana tileovi na stazi koju prolazimo se okrenu licem prema dolje (da ne znamo gdje je koja zivotinja) ali staza ostaje ista. Tako nam je u svakom prolazu cilj sto bolje zapamtiti stazu kako bi sljedeci put sto dalje dogurali.

Nisam neki ljubitelj memory igara, ali ovo mi je bas dobro sjelo jer je zabavno kad ti se krene mijesati u glavi di je sto pa svi krenemo raspravljati. Pogotovo kad sa sigurnoscu proglasis neko polje sigurnim (unatoc pobuni drugih igraca) i naravno pogrijesis. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post (ukupno 2):
Bojan1983Deni
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Butch »

Ponavljam se, ali moram još jednom preporučiti Dragomino. 😁
Jučer smo ga igrali u parku s djecom te su poneka imala poteškoće i mogu reći da su svi bili oduševljeni igrom.

Igra je toliko jednostavna da je svi mogu razumjeti a kad okreću zmajevo jaje kao da otvaraju Kinder surprise.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”