Igre za djecu?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
kockica
Član udruge
Ima zahvala: 1121 put
 pohvaljen: 703 puta
Status: Offline

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica » 12 lis 2019, 17:02

Osim onih klasičnih memo igara za bebe, sa 2,5 godine smo počeli sa modernom igrom Da ist der wurm drin, po kojoj smo drvili godinu dana pa smo počeli druge igre. Ne treba pretjerivati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Stipsonov

Satarash
Ima zahvala: 82 puta
 pohvaljen: 148 puta
Kontakt:

BGG logo

Post Postao/la Satarash » 13 lis 2019, 00:42

Moja starija je počela s 4. Jednostavno ju je zainteresirala kutija mog starog Monopolyja, a onda je krenula lavina. U godinu dana od Labyrintha do Villagea. S 5 nas je već ubijala u dosta igara. Totalno drugačije razmišljanje od našega, ono totalno van okvira. Ono što bi se nama činilo kao nekakav njen nelogičan potez, njoj bi bio sasvim logičan i na kraju bi vodio do njene pobjede. Pa smo nerijetko ostajali u čudu. Samo je tražila nove igre. Kod mlađe je drugačije. Manje je zainteresirana, ali isto igra redovito, jer svi igramo. S njom smo počeli upravo s nekim memory igrama (npr. Enuk) kad je imala jedno 3 godine. Drecksau je prašila s 4 i ta igra joj je dugo bila najdraža. S 5 je naučila računati, tj. brojati novčiće uz pomoć Machi koroa. Ta igra joj je i danas pojam. Ali kažem, manje je zainteresirana od starije.
Tak da, teško je reći kad su spremni, jednostavno treba s njima isprobavati svašta i vidjeti koliko ih zanima.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post:
Stipsonov

Vukozec
Ima zahvala: 177 puta

Post Postao/la Vukozec » 13 lis 2019, 09:10

Stipsonov je napisao/la:
12 lis 2019, 16:10
Kratko pitanje - kad ste počeli igrati s klincima? I što?

Moj je ipak još rekao bih premalen (2 god), ali polako ga izlažem... :)
Vukozec je napisao/la:
25 srp 2017, 15:39
Evo da ja preporučim par igara za najmlađi uzrast (i njihove roditelje).

Iz osobnog iskustva, prve društvene igre možete početi uvoditi već trogodišnjacima. Za trogodišnjake preporučam ove dvije:
1. White rabbit: https://boardgamegeek.com/boardgame/18464/white-rabbit
- Jedna od onih jeftinih igara u maloj kutiji. Odlično će poslužiti za učenje prvih brojeva (do 6). Također potiče korištenje memorije. Pravila su vrlo jednostavna, kreće se bacanjem kocke, no odlična stvar je što je mapa kružna te svaki put možet birati hoćete li ići lijevo ili desno, što vam omogućuje da imate solidnu kontrolu nad igrom i tako biratie kad ćete pustiti (a dijete naravno neće primjetiti to puštanje).
2. Da ist der Wurm drin: https://boardgamegeek.com/boardgame/916 ... -wurm-drin
- Ovo je full size igra. Jako ovisi o sreći, sadrži minimalno izbora i kontrole, no zato dvodijelna mapa izgleda prekrasno i klinci je lako uče, te ju zbog atraktivnog izgleda vole.

Nakon toga, za usrast 4+ ili 5+, preporučam ove dvije:
1. Mmm!: https://boardgamegeek.com/boardgame/172507/mmm
- Kooperativna igra Rainera Knizie, dakle pobjeđujete ili gubite svi zajedno, što mislim da je idealan mod za najmlađe klince koji još trebaju naučiti na poraze. Također, ovo je već prava igra. Svaki potez traži da o njemu razmislite i odlučite što smatrate optimalnim. Premda pravila lako usvoje već i četverogodišnjaci, igra uopće nije bez izazova ni za odrasle. Ploča ima lakšu i težu stanu, a možete i igrati i varijantu pravila za napredne (ili kombinirati da odrasli igraju po težim a klinci po normalnim pravilima). Moj osobni favorit među dječjim igrama koje smo dosad probali.
2. The Enchanted Tower: https://boardgamegeek.com/boardgame/130 ... nted-tower
- Vrlo atraktivna igra koja ima trodimenzionalnu ploču i koristi magnetiće. Moja klinka obično izgubi strpljenje nakon jedne partije po regularnim pravilima, no onda se uhvati igrati sa igrom po svome.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
Stipsonov
slika

Vukozec
Ima zahvala: 177 puta

Post Postao/la Vukozec » 13 lis 2019, 09:19

Princeza iz Der verzauberte Turm/The Enchanted Tower nam je doživila nesreću. Može li netko uslikati dno princeze da shvatim koji dio mi nedostaje?

EDIT: Našao, zanemarite. Onaj prozirni dio je nedostajao.
slika

Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.