Antomon

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la Valsim »

Koji je zadnji scenarij T.I.M.E. Stories? Mi smo zadnje završili onaj s piratima i svi su nam bili odlični.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 159
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1774 puta
 pohvaljen: 193 puta

Re: Antomon

Post Postao/la tanelorn »

Valsim je napisao/la: 01 pro 2022, 13:41 Koji je zadnji scenarij T.I.M.E. Stories? Mi smo zadnje završili onaj s piratima i svi su nam bili odlični.
Ima još jedan iza, Madame.
https://boardgamegeek.com/boardgame/266 ... ies-madame
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la Valsim »

Znači da smo stali baš u pravom trenutku.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la Antomon »

Valsim je napisao/la: 01 pro 2022, 13:41 Koji je zadnji scenarij T.I.M.E. Stories? Mi smo zadnje završili onaj s piratima i svi su nam bili odlični.
Meni baš zadnji odličan je bio Expedition - Endurance, svaki idući je postpeno lošiji, a taj zadnji (Madame) je baš bio hladan tuš.
Najbolja analogija TIME Stories je HBO Game of thrones. Počelo je odlično, završilo katastrofa.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
dado
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la kockica »

Dobro nam došao antomon :lol:

Lijepo je osvrnuti se nakon dovoljno staža u hobija kako si se u međuvremenu isprofilirao.

Za Ark Novu se slažem, izvrsna igra sa antiklimaktičnim bodovanjem, isto bih radije da tko prvi spoji dvije trake, pobjeđuje ili se protom odigra runda do kraja.

Što se tiče roll&write igara, zapravo sam se iznenadio koliko ima zabave u tim igrama, ali možda sam imao sreće što sam odmah naletio na bestsellere.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Antomon
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la roverandom »

kockica je napisao/la: 01 pro 2022, 14:34
Za Ark Novu se slažem, izvrsna igra sa antiklimaktičnim bodovanjem, isto bih radije da tko prvi spoji dvije trake, pobjeđuje ili se protom odigra runda do kraja.
Pa upravo to i je kraj igre?

Da odmah završi bi tek bilo antiklimaktično :lol:
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post:
Papaver
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la kockica »

Mislio sam da se izbjegnu daljnje kerefeke ili drugačije riješe da se izbjegnu negativni bodovi. Npr nekako u smjeru da se mogu zbrojiti i jedni i drugi bodovi?

Kada malo razmisliš, negativni bodovi nemaju tematskog smisla. Oni su mi asocijacija na penaliziranje zbog nečeg neispunjenog, kažnjivog ili štetnog za životinje a ti si što radio par sati? Razvijao zoo, naseljavao životinje, radio na zaštiti životinja (konzervacijski projekti) znači sve lege artis i opet penali. Kao da si se bavio krivolovom, ili uništavanjem okoliša za životinje i sl.

Ko da se u držiš svih pravila u vožnji, auto ispravan, pojas vezan, imaš propisanu opremu, vožnja ispod ograničenja, itd ali eto, auto ti je crven.

Ali problem je negdje drugdje, igra mi je zapravo dobra u smislu samog procesa, osjećaš cijelo vrijeme kako nešto radiš i iz tog razloga nije problem ako i izgubiš na kraju a onda ti se igra posere na samom kraju sa tim negativnim bodovima pa otud nezadovoljstvo. Znači stvar je samo u psihološkom aspektu sa naše strane, naprosto se trebamo baždariti na to. Jbg, naši mozgovi su evoluirali iz primitivnih modela, kad vidimo današnji svijet nije da našu vrstu krasi ratio, tako da ovo više treba shvatiti kao kritiku naših mozgova nego same igre :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
Antomondado
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la sim4 »

Nisam to na taj način doživio, al razumijem da bi to moglo nekog smetat. Al u tom slučaju ne bi trebao bit problem houserulat i promjenit onu formulu za izračun bodova da uvijek ispadne pozitivni broj?
Ovi su korisnici zahvalili autoru sim4 za post:
roverandom
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la marge »

hmm, konačno je izašla odlična igra s malo inovativnijim bodovanjem, a vi se žalite? meni je baš takvo osvježenje izuzetno dobrodošlo.. a i ovaj tweak da onaj tko triggera kraj je nerijetko u lošijoj poziciji na kraju je isto tak impozantan.. baš smo nedavno u varaždinu odigrali jednu odličnu partiju u troje gdje je igrač koji je najbolje startao i vodio kroz cijelu igru, ujedno i okinuo kraj igre, nakon završnog bodovanja završio zadnji..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 4):
PapaverMago de UmagoroverandomAntomon
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la roverandom »

kockica je napisao/la: 02 pro 2022, 08:01 Ali problem je negdje drugdje, igra mi je zapravo dobra u smislu samog procesa, osjećaš cijelo vrijeme kako nešto radiš i iz tog razloga nije problem ako i izgubiš na kraju a onda ti se igra posere na samom kraju sa tim negativnim bodovima pa otud nezadovoljstvo. Znači stvar je samo u psihološkom aspektu sa naše strane, naprosto se trebamo baždariti na to. Jbg, naši mozgovi su evoluirali iz primitivnih modela, kad vidimo današnji svijet nije da našu vrstu krasi ratio, tako da ovo više treba shvatiti kao kritiku naših mozgova nego same igre :D
Aha, pa u tom slučaju si zamislite da nemate 5 i -11 bodova, nego 105 i 89. I svi sretni.
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post (ukupno 2):
kockicaPapaver
slika
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”