Antomon

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Antomon

Post Postao/la Antomon »

Pozdrav,

ja sam Anto i dolazim iz Rijeke, (uskoro) 30 g. Kao klinac sam igrao boardgameove koje smo većina igrali, kao Čovječe ne lujti se, Monopoly, Risk i sl. sa ne pretjeranim interesom za taj hobi. Boardgameove sam ponovo otkrio unazad 2 mjeseca kada sam čuo da se u Rijeci otvorila Carta Magica u koju sam zašao, ironično, ne radi boardgameova nego Zvezdnih maketa. Kada sam vidio da postoji da postoji toliki izbor boardgameova, počeo sam kopati po netu, na BGG-u i sl. siteovima, te je jedna stvar dovela drugoj, tako sam do sada već kupio 5-6 boardgameova rofl .

Eto toliko za sada :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 3):
miljenkoValsimedvinus
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la sadistiko »

:welcome:

Hehe, eto mi konkurencije (konačno) :bravo
Dodaj link na BBG account pa da vidimo što si to kupio u ta dva mjeseca :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Antomon
slika
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la buraz »

Bježi dok nije kasno: kada se navučeš, nećeš se tako lako izvući :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru buraz za post:
Antomon
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la Antomon »

Hvala i dodao sam profil.

Bojim se da je kasno :cry: rofl

p.s. dodao bih još da sam imao fazu kada sam se bavio TCGovima (Pokemon, Magic the Gathering i nešto Yu Gi Oh-a)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la sadistiko »

...fine igre...
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la Valsim »

Dobro nam došao :) .
sadistiko je napisao/la:Hehe, eto mi konkurencije (konačno) :bravo
Hehehe to sam baš i ja htio reći.
Nemojte samo vodit Hladni rat i utrku u naoružavanju tko će imati više nuklearnog oružja, ovaj hoću reći društvenih igara :D .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la Antomon »

Evo malog updatea, nakon 8 godina. :)

Kroz 8 godina igara (i života) mnogo toga se promjenilo. Krenuli smo od skromnog društva od nas 3-4, sada nas ima 12-13, sa nekima se viđamo rijeđe od drugih. Kolekcija igara je skromno počela i polagano se širila, ali kada sam došao do cijele police pune igara, počeo sam se riješavati igara koje se ne igraju i čiji je recepcija bila mlaka, tako smo zadnjih par godina u rotaciji igara, ako dođu 2-3 igre, obično odu 2-3 igre. Bilo smo krenuli jednostavnijim igrama tipa Carcassonne, Ticket to ride, Lords of waterdeep da bi dogurali do teškaša kao što je On Mars ili Food chain magnate. Nemam ništa protiv teških igri, postoje trenuci kada uživamo u njima ali mi najviše odgovaraju srednje teške euro igre sa puno dobrih izbora, kao što sam naveo, među najdraže igre mi spadaju Teotichuan, Voyages of Marco Polo, Castles of Burgundy, Clans of caledonia, Great western trial.

Ponekada se dogodi da neke igre jednostavno ne sijednu, što radi mehanika, što radi neobjašnjivih okolnosti. Npr. ne razumijem kako je nekome zabavan Galaxy trucker koji po meni ima nespojive mehanike. Razumijem dio igre kamo se brod raznese u milijun komada i real time slaganje broda, ako je sve kaotično, neka bude random i kaotično. Ali onda postoji mali milijun pravila kako možeš, odnosno ne možeš slagati brod.

Prvi scenario TIME Storiesa ima ocijenu 10, jedno od najdražih gaming iskustava. Zadnji scenario ima ocijenu 1. Nevjerovatno je kako se može upropastiti potencijal igre i pljuniti fanovima u lice.

Caylus isto ne kužim kako je nekome zabavna čitava mehanika provosta i blokiranja drugih.

Ark Nova je igra kojoj bi dao ocijenu 8 ili 9, ali je nevjerovatno kako mi završno bodovanje ruši dojam o igri. Jednostavno užasno iritira da nakon 2 sata igranja imam -20 bodova u igri, više sam bodova imao prije nego što sam sijeo za stol.

Mogu bi sada pričati o još puno igri, načelno govoreći sve igre koje sam ocijenio sa 4 ili manje su igre koje ne bih više igrao ako ne moram, neke ću 100% odbiti za igranje. Za svaku igru postoji nekakav razlog zašto nije sijela.

Boardgaming se promjenio drastično kroz godine. Najviše me smeta koliko se novaca umiješalo u hobi. Najgori trenutak za bilo koji hobi je kada vanjske interesne skupine (tipa banke, financijske udruge) skuže da se može pobrati dobra lova jer su ljudi u ime hobija spremni plaćati više nego što je realan rast troškova hobija. Trendovi pratim, odigrali smo dosta legacy igri (Pandemic Season 0, Charterstone, Clank Legacy, Gloomhaven...), roll and writeovi nam nisu previše napeti, probali smo neke, ali nisu bili interesantni na duže staze.

Kickstartere sam počeo zaobilizati, nekada sam znao backati svašta, nekada bude super, nekada bude ćorak, puno puta dobiješ previše toga što ti realno ne treba (gledam u 7th continent). Ako backam, backam jednu igru godišnje, možda. Mislim da mi je jedina igra sa minijaturama Blood rage i minijature me generalno ne privlače, osim ako je gameplay igre stvarno dobar.

Totalno sam zaboravio da sam napisao ovu temu i da je prošlo 8 godina. Vrijeme stvarno leti kada se zabavljaš :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 8):
dendarii42Teehee(R)dadotanelornpriroda15madoedvinussadistiko
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la mado »

Jel se ti to spontano prisjećaš ili si pod prisilom? Namigni dva put ako si zarobljen u kakvom podrumu na sjevernom polu :D

Nego me iznenađuje ovo za Ark Novu. Stekao sam dojam po forumu da je igra savršena. Ili je slična Agricoli gdje te igra kažnjava sa svih strana pa je lako završiti u minusu na kraju? szbunjen

Caylus sam davno igrao i ostao mi u sjećanju kao zabavan worker placement.

A Galaxy Tucker je čisti kaos. U biti je to poluparti igra gdje je bitnije sudjelovati nego pobijediti da bi se dobro zabavilo. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
sadistiko
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la Antomon »

mado je napisao/la: 01 pro 2022, 12:18 Jel se ti to spontano prisjećaš ili si pod prisilom? Namigni dva put ako si zarobljen u kakvom podrumu na sjevernom polu :D

Nego me iznenađuje ovo za Ark Novu. Stekao sam dojam po forumu da je igra savršena. Ili je slična Agricoli gdje te igra kažnjava sa svih strana pa je lako završiti u minusu na kraju? szbunjen

Caylus sam davno igrao i ostao mi u sjećanju kao zabavan worker placement.

A Galaxy Tucker je čisti kaos. U biti je to poluparti igra gdje je bitnije sudjelovati nego pobijediti da bi se dobro zabavilo. :thumbs
Jednostavno mi je došlo samo od sebe. Nije bilo vanjski utjecaja. Jednostavno se prisjetio u ovo doba godine. Sasvim slučajno.

Za Ark Novu je jednostavno problem u meni i u mojoj glavi, nema logičnog objašnjenja. Mehanike mi se jako sviđaju i isključivo je problem u završnom bodovanju. Npr. isto bodovanje je u Rajas of Ganges, tamo se gledaju samo igrači koji imaju pozitivne bodove, ne spominju se igrači koji nisu ispunili kriterij za bodovanje. Osobno mi je jako demotivirajuće kada na kraju igre zbrajaš bodove i ti imaš -20 bodova a pobjednik +20 bodova, da je drukčije bodovanje realno ja bih imao 70 bodova a prvi igrač 110 bodova. Dakle ista apsolutna razlika samo sa relativnim pomakom.

Evo što vam privlačnije zvuči, razlika od 40 bodova prikazana kao -20 i +20 bodova ili 70 bodova i 110 bodova?

Caylus sam imao loše prvo iskustvo nakon čega nisam htio više ponavljati igru. Znam da me jako naljutilo da prijatelj nije htio "izbiti" bodove prvom igraču (koji je i kasnije pobjedio) nego je išao meni negirati bodove koji sam bio uvjerljivo zadnji. Samo sam čekao da partija završi. S obzirom na količinu društvenih igri, ne osjećam potrebu Caylusu davati drugu šansu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 2):
dadokockica
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Antomon

Post Postao/la dado »

Antomon je napisao/la: 01 pro 2022, 13:02
Za Ark Novu je jednostavno problem u meni i u mojoj glavi, nema logičnog objašnjenja. Mehanike mi se jako sviđaju i isključivo je problem u završnom bodovanju. Npr. isto bodovanje je u Rajas of Ganges, tamo se gledaju samo igrači koji imaju pozitivne bodove, ne spominju se igrači koji nisu ispunili kriterij za bodovanje. Osobno mi je jako demotivirajuće kada na kraju igre zbrajaš bodove i ti imaš -20 bodova a pobjednik +20 bodova, da je drukčije bodovanje realno ja bih imao 70 bodova a prvi igrač 110 bodova. Dakle ista apsolutna razlika samo sa relativnim pomakom.

Nije samo do tebe, to je jedna od stvari koja i mene smeta u igri. Više mi se sviđa kako je to riješeno u Rajasu, tko prvi spoji pobjednik (znam da se može dogoditi da više igrača spoji ali obično se to ne događa). Ali je tu pak problem da kraj može biti jako antiklimaktičan i možeš vidjeti 2, 3 kruga prije tko će pobjediti (kao u Istanbulu npr.).

A za TIME Stories se ne mogu više složiti s tobom. Šta su napravili od te igre je kriminalno. :facepalm
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
Antomon
slika
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”