Card sleeves

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la sim4 »

Mago de Umago je napisao/la: 17 stu 2021, 13:16
kockica je napisao/la: 17 stu 2021, 13:03
Mago de Umago je napisao/la: 17 stu 2021, 12:44

Ja sam koristio i Mayday Premium i Arcane Tinmen i praktički nema razlike. Frend čak preferira AT naspram MP.
Što to znači da praktički nema razlike? Naime ja sve imam u MP. Povremeno mi neki prođu pa bi ih zamijenio.
Koristio sam i jedne i druge i ne vidim razliku.

Ali ako ih mixaš mogla bi se osjetiti razlika...
Koje su ti bolje Arcane Tinmen Non-Glare ili obične ako si možda obe koristio?
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Netko spomenuo non-glare? :D Moji najdraži sleevovi. Ali nisu za svakoga, ovo su minusi:

- ako imaš predivan i vibrantan art na kartama, bit će prigušen jer su ovi matirani. Meni ne smeta, ali neki su rekli da im je to turn-off
- predivno su meki pod prstima, ali su isto tako i klizavi, recimo obični imaju tendenciju da se malo slijepe jedni za druge što i nije loše ako imaš huge stack of cards, u ovima non-glare stvari klize ko mahnite :)

Ali sve mi je to lako za podnijeti kad ih primim u ruke i osjetim kako su mekani, uopće ne odaju dojam da držiš komad plastike u ruci. <3
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la Mago de Umago »

sim4 je napisao/la: 17 stu 2021, 13:21 Koje su ti bolje Arcane Tinmen Non-Glare ili obične ako si možda obe koristio?
E vidis, non glare jos nisam probao iako sam planirao. Skroz zaboravio...ali ljudi ih jako hvale.
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la Mago de Umago »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 17 stu 2021, 13:27 Netko spomenuo non-glare? :D Moji najdraži sleevovi. Ali nisu za svakoga, ovo su minusi:

- ako imaš predivan i vibrantan art na kartama, bit će prigušen jer su ovi matirani. Meni ne smeta, ali neki su rekli da im je to turn-off
- predivno su meki pod prstima, ali su isto tako i klizavi, recimo obični imaju tendenciju da se malo slijepe jedni za druge što i nije loše ako imaš huge stack of cards, u ovima non-glare stvari klize ko mahnite :)

Ali sve mi je to lako za podnijeti kad ih primim u ruke i osjetim kako su mekani, uopće ne odaju dojam da držiš komad plastike u ruci. <3
Ma odmah prvu partiju uzmes smoki, cips, cokoladu...i drugu partiju se vec je klizu.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Janje, odojka, kotlovinu, paprikaš...

Ogladnih.

Anyway, da, moja navika je da u fancy non glare sleevam manji broj karata odnosno igre s manjim brojem... Odsad, tj. jer recimo napravio sam grešku pa sleevao terraforming mars u non glare brate mili nikad nakupovat te packove.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la kockica »

Mago de Umago je napisao/la: 17 stu 2021, 13:16
kockica je napisao/la: 17 stu 2021, 13:03
Mago de Umago je napisao/la: 17 stu 2021, 12:44

Ja sam koristio i Mayday Premium i Arcane Tinmen i praktički nema razlike. Frend čak preferira AT naspram MP.
Što to znači da praktički nema razlike? Naime ja sve imam u MP. Povremeno mi neki prođu pa bi ih zamijenio.
Koristio sam i jedne i druge i ne vidim razliku.

Ali ako ih mixaš mogla bi se osjetiti razlika...
Mislim upravo na to hoće li biti razlike.
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la kovacu »

Pa ak uzmes 2 rezlicita seta sleevova normalno da ce bit razlike.
Ili u feelu samog kontakta sa kartom ili u mm jer nisu sve velicine iste. Ono, svi rade sleeve za istu velicinu karte, al drugacije lufta (iznad i sa strane) imas kod razlicitih proizvodjaca.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la kockica »

Sve mi je to jasno samo sam se referirao na post gdje je bilo rečeno da nema razlike što me zbunilo
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la Mago de Umago »

Ma koristio jedne na jednoj igri, druge na drugoj i nisam skuzio da su jedni nesto bolji od drugih.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
kockica
slika
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la sim4 »

Ja naručio od bolindusa ove obične zasad, nekako mi se ne sviđa to što ovi non-glare ipak malo zamute taj izgled karti. Al nekom drugom prilikom uzet ću jedan pack za probu.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”