[DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Ovdje šaljite sve upite i prijedloge prema trgovini Carta Magica

Moderator/ica: wolfbloodgirl

DrEvo
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la DrEvo »

Mi smatramo da je transparentnost u poslovanju potrebna - barem u ovakvom poslu u kojem smo svi praktički "proširena obitelj".

Što se tiče ponude našeg dobavljača, tjedno dobijamo stock listu sa cca 9600 različitih naslova (ima u tom broju i dosta RPGova i TCGova).
Za stock listu samo se javite na [email protected] pa cemo poslati najsvjeziju (dobijamo je jednom tjedno).
Naša želja je uhvatiti redoviti ritam naručivanja na mjesečnoj bazi no trenutno smo otprilike na svakih 45 dana.
Individualne narudžbe svakako možemo prihvatiti, ali ne možemo garantirati da će u trenutku naše konačne narudžbe proizvod biti dostupan (rezervacije kod distributera traju max 3 dana).
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la mado »

Da li ćete uvesti ili su već moguće individualne narudžbe uz uplatu novaca kod naručivanja? Znači naručim 2-3 igre, uplatim recimo 100kn po igri ili ukupno. Dobijem neku okvirnu cijenu i rok isporuke. Kad igre stignu, platim ostatak novaca i dobijem igre. Vi ste sigurni da ću igre kupiti jer sam ih kapario, a ja sam siguran da će mi igre doći, jer sam kapario. Barem za europske izdavače bi se ovo moglo ili možda i za sve?
I svi sretni :)
DrEvo
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la DrEvo »

Razmišljali smo o tome.
Obzirom da ne možemo potvrditi dostupnost do trenutka kada se potvrdi cjelokupna narudžba - ne bismo nikako mogli unaprijed uzimati polog.
Ukoliko želite pogledati cjelokupnu ponudu i naručiti neki posebni naslov, jednostavno nam pošaljite zahtjev za narudžbenicom na [email protected].
MI ćemo vam poslati svježi popis igara dostupnih kod dobavljača i s prvom pošiljkom vam dopremiti tražene naslove (ukoliko budu dostupni u trenutku narudžbe).
Prema trenutnim potrebama nove igre trebali bi dolaziti svakih 45 dana, a prva iduća narudžba bit će u drugoj polovici rujna.
baba
Reactions:
Postovi: 106
Pridružen/a: 23 kol 2011, 11:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 10 puta

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la baba »

Evo ako i ja mogu nešto dodati.

Mislim da nije problem u tome da li je ekipa iz CM-a pohlepna, željna profita, ima loše nabavljače ili je jednostavno žrtva okolnosti u kojima živimo. To je potpuno nebitno.

Problem je ovaj: po ovim cijenama CM nije konkurentan. Barem što se tiče društvenih igara. Kupci koji znaju što žele okrenuti će se online trgovini zbog većeg izbora i (često) manjih cijena. Kupci koji ne znaju ništa o igrama teško će spustiti nekoliko stotina kuna za "nekakav šareni monopol i štatijaznam". Tko bi točno trebao ostvarivati promet?

Što bi CM trebao napraviti? Po meni prva stvar je stalno pratiti kolike su cijene igara na webu i eventualno prilagoditi cijene barem do one koliko dođe cijena naručivanja izvana + dostava. Za primjer: naručivanje Dominion:Prosperity izvana košta 316,00 Kn (+ moguća carina), u CM bi pretpostavljam cijena bila 300,00 Kn (trenutno imaju Seaside po toj cijeni). Odlično! Nikakva prilagodba nije potrebna i osobno bih odmah kupio igru kod njih (da je imaju u zalihama). S druge strane Agricola Farmers of the Moor ekspanzija ima cijenu 350,00 Kn, a narudžba izvana bi izašla 260,00 Kn. Tko će to kupiti? Ne samo da originalne igre niti nemaju u ponudi, već je i cijena debelo prenapuhana. Ovaj artikl će se jaaako teško prodati, vjerojatno tek onda kad se CM bude rješavao viška ili ako se netko greškom zaleti ne shvaćajući što kupuje.

Drugo - predbilježbe. Ako će mi CM nabaviti igru koja me zanima u razumnom roku i prodati po cijeni koliko me dođe narudžba izvana.. onda postaju konkurentni. Nakon nekoliko ovakvih kupovina više ni ne razmišljam o online narudžbama, sve radim preko CM-a. Čak mi ni ne treba loyalty kartica, dovoljno mi je to što imam siguran izvor igara kojem vjerujem da me neće preveslati.

I treće - promocije. Marketing. Bonusi. Demonstracije. Npr. kontaktirajte ljude sa BGG-a i vidite da li možete nabaviti Dominion promo kartice od njih (Envoy, Black Market, Stash) i onda objavite da prvih 100 kupaca dobija i promo paket. Zbundlajte Carc i jednu od šugavijih ekspanzija i prodajte zajedno po sniženoj cijeni. Stavite nekakav stol u sredinu dućana i svaki dan demonstrirajte neku igru (ili pozovite nekog tko ima igru kod kuće da igra igru u dućanu i eventualno objasni o čemu se radi, siguran sam da ima ljudi koji bi to rado radili čak i besplatno, a pogotovo za neki honorarčić). Možda čak i ne treba demonstracija, čisto otvorena i raspakirana igra koju mušterija može razgledati. Kupcima koji nikad nisu vidjeli modernu društvenu igru hrpa šarenih kutija ništa ne znači, ali kad im se pokaže nešto interesantno i opipljivo to je potpuno druga stvar. Pogotovo ako im se pokloni pažnja ili da da malo isprobaju, po načelu reciprociteta postoji velika šansa da će nešto zauzvrat kupiti a dalje ko zna. Sjećam se da se LoM rješavao igre Doom za 100 Kn - a da su samo žrtvovali jednu kutiju i poslagali sve komponente negdje van kako bi kupci (pogotovo klinci) vidjeli kako to sve lijepo izgleda, siguran sam da bi igra vrlo lako otišla i za 300, a možda i za originalnu cijenu od 500 Kn.

Eto, mojih $0.02. Sori na trkeljanju, ali bilo bi mi žao da još jedan dućan specijaliziran za igre neslavno propadne, ovaj hobi je zaista lijep i bilo bi šteta.
glasswalker
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la glasswalker »

Problem je šta od cca 30 ljudi koje osobno dobro poznajem samo njih 2-3 voli board game-ove. Teško je ljude privuć na ovakvu vrstu zabave. Obično njih 99% ne voli učit "komplicirana" pravila. Kad prvi put igraju ne znaju što da rade, gledaju me blijedo itd. ( Osim u Ticket to Ride-u i Settlersima). Ne daj bože da itko zaigra Caylus, Puerto Rico ili Power grid...
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la grof »

To što ne vole učiti "komplicirana" pravila zapravo govori koliko smo postali tupavi. Kak se Njemcima da učiti "komplicirana" pravila. Koji smo mi lijeni, nezainteresirani i tupavi narod postali....
Iako, moja ekipa koju postepeno uvlačim pokazuje priličan interes za ovu vrstu zabave, što mi je pokazatelj pozitivnog trenda. Osobito mlađi igrači ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la miljenko »

Nebi se slozio da Njemci vole uciti pravila. Dovoljno je pogledati koje igre dobivaju Spiel des Jahres nagradu. Spiel des Jahres je postala bezvrijedna nagrada u ocima pravog gejmera. Pa Kennerspiel des Jahres je pobrao 7 Wonders, a igra je jako jednostavna.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la grof »

Heh, tu i leži glavnina pogleda okorjelih gejmera koji od drveta ne vide šumu ;). Nije bit igranja biti okorjeli gejmer nego kvalitetno i dobro se družiti i zabavljati. Strategija CM-a, kao i ovog portala jest učiniti obične ljude koji ne znaju kuda sa sobom niti sa svojom djecom igranju društvenih igara. Dakle, podizati kulturu igranja na viši nivo. S te strane igre tipa Dominion, Dixit, Catan, Carcassonne i sl. su i više nego dobrodošle. Neće CM živjeti od par prodanih primjeraka Battlestar Galactice, Twilight Imperiuma, nego od puno više prodanih primjeraka Catana, Carcasssonneta, alhambre i sličnih. Njemci su izmislili Euro igre baš zato da se obitelji igraju, a ne da se razdvajaju.
Tako že se stvoriti i veći promet i veći asortiman prodaje. Treba znati zagrijati i prezentirati igru običnim ljudima. Ja nemam nikakvih problema zagrijati ljude koji se nikada nisu igrali za neku društvenu igru. Naravno, pazim što im nudim kao prvo iskustvo, a poslje si sami odabiru naslove po njihovim afinitetima ;)
Treba malo i psihologije :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la grof »

Daljnju raspravu na temu kako privući ljude igranju na obostrano zadovoljstvo možete nastaviti u ovoj novoj temi.
Pozivam tu i ekipu iz CM-a da se pridruži sa vlastitim idejama i prijedlozima. :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la miljenko »

DrEvo je napisao/la:Razmišljali smo o tome.
Obzirom da ne možemo potvrditi dostupnost do trenutka kada se potvrdi cjelokupna narudžba - ne bismo nikako mogli unaprijed uzimati polog.
Ukoliko želite pogledati cjelokupnu ponudu i naručiti neki posebni naslov, jednostavno nam pošaljite zahtjev za narudžbenicom na [email protected].
MI ćemo vam poslati svježi popis igara dostupnih kod dobavljača i s prvom pošiljkom vam dopremiti tražene naslove (ukoliko budu dostupni u trenutku narudžbe).
Prema trenutnim potrebama nove igre trebali bi dolaziti svakih 45 dana, a prva iduća narudžba bit će u drugoj polovici rujna.
Pogledao sam ponudu dobavljaca i sve sto mogu reci je WAAAUUU!! Nema sta nema.

Lista je malo nepregledana, ali se moze lako sortirati u excel-u sa sortiraj->prilagodjeno sortiranje pa sortiraj po group name nakon cega su svi board gameovi na vrhu.

Pokusati cu naruciti nesto u sljedecoj narudjbi pa cemo vidjeti.
Odgovori

Natrag na “Carta Magica”