[DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Ovdje šaljite sve upite i prijedloge prema trgovini Carta Magica

Moderator/ica: wolfbloodgirl

Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la grof »

smi je napisao/la:Kad me vuces za jezik. Uzeo si ovo s dna posta, a zanemario ono iznad, dakle Algoritam je firma koja posluje u Hr i ima prilicno razlicitu cijenu.
Mislim da griješiš u usporedbi.

Algoritam drži maržu na knjigama, a u igre je tek odnedavno ušao i njima to nije proizvod od kojeg žive. Prodaju mislim nekih 5-10 igara tematski vezanih uz knjige koje prodaju i u odnosu na sve kaj prodaju te igre mogu davati badava. Plus što Algoritam ima hrpu poslovnica po cijeloj Hrvatskoj. CM ni Crna Luknja to nemaju.

Crna Luknja kao i Carta MAgica su JEDINI dućani kako u SLO, tako i u HR sa ISKLJUČIVO društvenim igrama. Sigurno se i budu se radile akcije pri prodaji određenih naslova u određena vremena (nedavno sam u CM kupio Thebes za 220 kuna umjesto 420)

Dakle, Algoritam živi od prodaje uglavnom kjniga koje se kupuju puno više nego igre + od ostalih blesavih điđa i video igara, dakle skoro pa svaštari (slično kao i One2Play, Muller i sl.) i izbor igara im je mizeran. CM živi od prodaje društvenih igara i TCG karata. Mislim da je promet ovih roba neusporediv.
Da, CM je možda mogao postati novi One2Play, no onda bi cvilili kakvo sranje ima u trgovini i di su kvalitetni naslovi igara. Mislim da nemreš imati i ovce i novce (osim ak ne radiš u Teletu2 :) )

Nikoga ne želim favoritizirati (iako tako za sada izgleda), no CM je jedini voljan surađivati s ovim portalom dok svi drugi nisu i otpilili su me samo tako (i Algoritam i One2play i ostali ;) ) meni i to nešto govori.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la smi »

Onda ce propast kao i LoM. Ako ne mozes funkcionirat u nekim normalnim trzisnim uvjetima onda se mozda ne bi trebao bavit s tim poslom.

Kao sto rekoh, ili je primer standardnog hr mentaliteta; prodaj jednu igru sa 100kn marzhe umjesto 5 igara sa 20kn marzhe; ili im ne valja ekonomski model.

Boardgame, a bogme i CCG/TCG, hobisti pate od onoga sto se zove "cult of the new". Ako ti je poslovni model da jednom u X mjeseci narucish nesto robe, koja u konacnici ima ogromnu cijenu, jednostavno ne vidim kako bi mogli opstati.

Normalno da Alogritam ima i drugih izvora zarade, ergo, mozda ekipa iza CM nije niti trebao ulazit u ovaj posao.

btw. interesantno mi je da je LoM imao koma cijene igara manje vishe svih publishera (FFG, Rio Grande,...), dok su recimo Z-man izdanja imala skoro pa normalnu cijenu. Ocito se moze.

Uglavnom, iskreno zelim srecu ekipi iz CM, bila bi steta da jedini izvor igara u hr ostanu Mueller, Algoritam, Profil i ini sa 3 i pol igre, ali po ovim cijenama ne mislim kupovat kod njih.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la grof »

smi je napisao/la: Uglavnom, iskreno zelim srecu ekipi iz CM, bila bi steta da jedini izvor igara u hr ostanu Mueller, Algoritam, Profil i ini sa 3 i pol igre, ali po ovim cijenama ne mislim kupovat kod njih.
Slažem se.
Zato, po mom mišljenju izuzetno je bitno raditi na popularizaciji društvenih igara, pa kada se ljudi budu više igrali, biti će i više prometa. Između ostaloga zato i insistiram na family naslovima koji su prihvatljiviji kod većine ljudi.

Klinci jako prihvaćaju ove igre, a trebali bi i njihovi starci, pa neka se svi doma igraju umjesto da bulje u ekrane i televizore. Uostalom, to nam je i misija, a suradnja s trgovinama je naravno, dobrodošla!
Tko sretniji od mene da se osim CM podforuma ovdje nađu i podforumi za kontakte s Algoritmom, Mullerom i ostalima. :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la miljenko »

Istina, cijene u CM su stvarno paprene. Nekih 30% vece nego sto su bile u LOM-u.

Chaos in the Old World / LOM 400/ CM 500
Talisman / LOM 400 / CM 500
Arkham Horror / LOM 400 / CM 500
Dominion / LOM 300 / CM 350
Pandemic / LOM 200 / CM 270
Cosmic Encounter / LOM 400 / CM 500
Age of Conan Board / LOM 500 (akcija 250 je dugo trajala) /CM 650
Risk Godstorm / LOM 350 / CM 430

Neke cijene su pak izvan pameti npr:
Here I Stand 700 kn :o !!!! Ta igra kosta nekih 50-60 dolara. Stvarno bi volio cuti objasnjenje kako su dosli na 700kn.

Neznam dali se o tome radi, ali cini mi se da CM kupuje igre iz trece ruke, znaci ne direktno od npr. FFG-a nego od nekog posrednika, tj. od neke druge trgovine koja uzima veliku marzu sebi.

Imam osjecaj da npr. krenem u prodaju igri, i da krenem kupovati izvana i sa svim davanjima drzavi i CM cijenama, da bi imao zaradu od nekih 10% po igri.

Iskreno se nadam da ce ce biti prostora da cijene malo padnu, jer sam sa svim ostalim jako zadovoljan i nebi volio da CM propadne. Ovako se bojim da ce svi nakon par kupnji skuziti da im unatoc svim gnjavazama oko carine, cekanja, ostecenja u transportu, visestruko isplati kupovati izvana.

@Grof mozda bi bilo zgodno prebaciti cijelu raspravu o CM cijenama u zasebnu temu. Ovo je skroz otislo u drugom smjeru od: Kupovina igara preko interneta
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la grof »

selim temu u CM podforum
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la buraz »

Slažem se da cijene jesu paprene, ali kao što grof kaže: lako se dobije kupon za 30% popusta pisanjem nekoliko opisa igara na stranici :)
Osobno bih radije naručio izvana nego platio punu cijenu, ali to ću napraviti ako baš jako želim neku igru. Do sada sam većinu igara koje posjedujem kupio ili na nekoj akciji u LoMu, ili preko oglasnika, i mogu reći da sam ih sve dobio vrlo povoljno (po cijeni kakva je vani bez poštarine). Jest da nisam baš mogao kupiti trenutno najpopularnije igre, niti sam mogao birati između previše različitih igara, ali svijet igara je toliko ogroman da se uvjek može naći neka dobra igra :D .
Mislim da sam punu cijenu platio samo Alhambru, kakvih 270kn..
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la grof »

buraz je napisao/la: Jest da nisam baš mogao kupiti trenutno najpopularnije igre, niti sam mogao birati između previše različitih igara, ali svijet igara je toliko ogroman da se uvjek može naći neka dobra igra :D .
Točno!
A stariji naslovi se uvijek nađu po nekakvim akcijama, a vremenom ne gube na igrivosti ;) Osim ako niste kakva vrsta kolekcionara koji doma imaa po nekoliko tisuća naslova, pa mu baš treba zadnji hit. No takvi baš previše i ne pitaju za cijenu ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Boros
Reactions:
Postovi: 144
Pridružen/a: 07 ruj 2010, 20:18
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la Boros »

Meni stvarno nije jasno Grofe da li si ti vlasnik ili suvlasnik CM jer tvoje navlačenje na njihovu stranu, te nepriznavanje bilo kakvih drugih argumenata drugačije nije objašnjivo. Nekoliko korisnika ti je vrlo jasno obrazložilo da ne postoji razumno objašnjenje za tako velike cijene osim želje za brzom zaradom.
Što se tiče starijih naslova koji se nađu na kakvoj akciji, to je istina, ali nemojmo zaboraviti da su "stare igre" na još većim popustima vani pa je to opet isplativije kupiti.
Bio sam skeptičan kod otvaranja novog dućana i nažalost pokazalo se da nisu napravili gotovo nikakav pomak u odnosu na stari dućan, dapače sa cijenama su čak premašili i LOM. Asortiman također za sada ne obećava. Morali bi pod hitno poboljšati, a najbolje promijeniti iz korijena sistem nabave igara. Uvesti mogućnost narudžbe i pre-ordera, ali ne narudžbe kakvu sad nude (tipa ti reci koju bi igru, pa kad ćemo mi jednog dana naručivati, staviti ćemo to na listu, ali ako bude samo jedan primjerak vjerojatno to nećeš dobiti). Akcije sniženja koja svi priželjkujemosu dakako poželjne i potrebne. Ali naravno nije nužno i moguće da takav mali dućan ima akcije svaki tjedan poput velikih trgovačkih lanaca. No bilo bi lijepo vidjeti tematske akcije (ajd sad ću npr.reći da kad izađe recimo Elder Sign snize malo cijene Arkham Horrora i igara slične tematike ili kad izađe nova ekspanzija recimo za Dominion ponude sniženje osnovne igre ili kakav paket osnovne igre i ekspanzije zajedno ali malo povoljnije nego da kupuješ svaku zasebno, pa naravno prigodne akcije (poput Božićnih rasprodaja). Ništa od toga nije lagano organizirati i izvesti, ali iskreno ja kao kupac očekujem takvo nešto od dućana. Nemojmo zaboraviti da većina igara koštaju oko 300-400 kuna i ako potrošim novac za jednu ili dvije (možda i više) igre mjesečno očekujem da će se i druga strana odnositi fer i korektno prema meni kao kupcu.
Također bilo bi zgodno obnove asortiman sa ostalim stvarima vezanim za igre kao što su kockice raznih tipova, plastične vrećice sa zatvaračem (da nemoramo posebno hodati u narodne novine ili negdje drugdje) i sličnim stvarima.
Slažem se da cijene jesu paprene, ali kao što grof kaže: lako se dobije kupon za 30% popusta pisanjem nekoliko opisa igara na stranici
Cijenim to što se poticanjem na suradnju prilikom pisanja recenzija za igranje.org mogu dobiti popusti u trgovini, ali što je sa nama koji nemamo takvih sposobnosti ili vremena ili želje za nečim takvim? Nudi li CM nekakav sistem skupljanja bodova kakav je prije imao LOM? Nadam se da će uvesti nešto slično ako već nisu.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la grof »

Boros je napisao/la:Meni stvarno nije jasno Grofe da li si ti vlasnik ili suvlasnik CM jer tvoje navlačenje na njihovu stranu, te nepriznavanje bilo kakvih drugih argumenata drugačije nije objašnjivo. Nekoliko korisnika ti je vrlo jasno obrazložilo da ne postoji razumno objašnjenje za tako velike cijene osim želje za brzom zaradom.
Nisam i nisam. :) No vlasnika dućana poznajem osobno i upoznao sam ga kao vrlo korektnog čovjeka. Sam mi je rekao da mu nije cilj brza zarada i tada mi je obrazložio zašto će teško moći imati niske cijene, no kako nisam u trgovačkoj branši, pola toga mi je ishlapilo iz glave, pa sada čekam njegov odgovor putem mejla, kojeg ću ovjde postaviti, ako se i on sam ne oglasi prije.

Kao diskurs na ovo sve, kada sam počeo s portalom Igranje.org nitko me nije htio podržati u ideji oko suradnje i popularizacije igara. Nitko! Niti tadašnji LoM niti One2play (to je bilo jedna te ista stvar) niti Algoritam, a niti roditeljski i obiteljski forumi poput Ringeraja ili Rode. Vlasnik CM-a javio mi se samoinicijativno i odmah je bio i ostao spreman na otvorenu suradnju. Jedan od početnih vidova ove suradnje sada su i ovi popusti za autore tekstova, a u planu su i popusti (u nešto manjem postotku) za posjetioce ovog portala. Meni je kao čovjeku ovakav stav već na početku poslovanja ovog dućančića pozitivni pokazatelj i naravno da stojim uz CM iz tog kuta gledišta.
Naravno da visoke cijene igara zbog nerealno prevelike marže nikako ne podržavam, no ne želim suditi ni trgovinu ni čovjeka dok ne čujem i drugu stranu priče kako treba i dok i nju ne objavim ovdje. ;)
Meni je kao ozbiljnom čovjeku nepojmljivo suditi o nekome, a da nisam čuo obje strane, a mi ovdje zasada iznosimo samo vlastita mišljenja i nagađanja.
Cijenim to što se poticanjem na suradnju prilikom pisanja recenzija za igranje.org mogu dobiti popusti u trgovini, ali što je sa nama koji nemamo takvih sposobnosti ili vremena ili želje za nečim takvim? Nudi li CM nekakav sistem skupljanja bodova kakav je prije imao LOM? Nadam se da će uvesti nešto slično ako već nisu.
Da, ovakvo što smo vlasnik i ja pripremali ranije (popuste za posjetioce portala) no zbog godišnjih odmora i ostalih obiteljskih obaveza (s moje strane) nismo to još uspjeli realizirati.

Ako i sami imate kakve prijedloge za nagradne igre, akcije i sl. slobodno napišite.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Cijene igara u CM-u

Post Postao/la mado »

Usporedba sa http://www.crnaluknja.si 1€=7,45kn

Chaos in the Old World / LOM 400/ CM 500 / CL 62,50€ ~ 465kn
Talisman / LOM 400 / CM 500 / CL 60€ ~ 450kn
Arkham Horror / LOM 400 / CM 500 / CL 60€ ~ 450kn
Dominion / LOM 300 / CM 350 / CL 45€ ~ 335kn
Pandemic / LOM 200 / CM 270 / CL 28,48€ ~ 212kn
Cosmic Encounter / LOM 400 / CM 500 / CL 55,50€ \413kn
Age of Conan Board / LOM 500 (akcija 250 je dugo trajala) /CM 650 / CL 72,98€ ~ 543kn
Risk Godstorm / LOM 350 / CM 430 / CL 50€ ~ 372kn

Ne radim u CM niti smatram da su im cijene previsoke za ovako malo tržište. I meni je žao vidjeti da igra košta 20-30 USD, a ja ju moram platiti 200-300kn. Ali su mi igre hobi, uživancija, pa tih par puta godišnje izdvojim koliko treba da bi se zabavljao. U usporedbi s drugom uvoznom robom, igre u CM su premija.
npr. Ritter sport čokoladice sam u Njemačkoj kupovao po 0,85€ (~ 6,33kn). A u hrvatskim dućanima su od 12-15kn. To je do 2.5x skuplje. A takvih primjera je mali milijun. Od hrane, pića, eletronike, mobitela, kompjuterskih igara, knjiga, laptopa i sl. Koliko tisuća kuna skuplje plaćamo tek automobile?!
Odgovori

Natrag na “Carta Magica”