Exodus: Proxima Centauri

Pitanja vezana uz društvene igre
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Exodus: Proxima Centauri

Post Postao/la Vatanen »

Je li netko isprobao ovu igru ili je ima u posjedu? Kakva je u komparaciji s Eclipseom i Twilight Imperiumom 3?
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2278
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post Postao/la mado »

Tomu i Samu se sviđa igra: http://www.bgg.cc/video/23719/exodus-pr ... a-centauri
Značajno je kraća od TI3 (oko 3h), ali nema takav epski ugođaj. Manje je euro od Eclipsa. Kolko sam shvatio, na pola puta između Eclipsa i TI3. Volio bi ju probati.
http://www.bgg.cc/boardgame/122842/exod ... a-centauri

Može se na naručiti od izdavača tu: http://www.nskn.net
Košta 54.56 € + 13,69 € shippinga u Hrvatsku = ~510kn, ali teško da će proći bez carine tj. poreza. Jel putuje tko u Rumunjsku? :)
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post Postao/la Vatanen »

Jep, pogledao sam njihovu recenziju (baš mi leži vaselov stil, iako nije tako pregledan uvijek kao neki drugi, a i ljepše je vidjeti cure iz Starlit Citadel :ljubav ), pa zato i pitam jel ima netko sa živim iskustvom jer primjerice mnogo se ljudi ovdje ne slaže s njihovim gledanjem na eclipse i TI3 (dosta negativno prema prvom i jako pozitivno prema drugom)... U principu moram nabaviti jednu space operu, pa važem, a i htio bih probati sve tri prije nego se odlučim - em su skupe, em je rizik da se neću imati s kim igrati, em mi je dost važno kako je raspoređen odnos politike-"epike"-ekonomije. Eclipse se čini elegantnim, ali čistim resource managementom (i nisam baš pao na stražnjicu od vizualnog dojma), TI3 ima probleme s trajanjem, a ovaj vele da je na sredini, ali ne vjerujem im dok ne čujem drugo mišljenje :kava
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post Postao/la smi »

Mozda dodat na listu i Empires of the Void te Space Empires: 4X.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smi za post:
miljenko
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post Postao/la miljenko »

smi je napisao/la:Mozda dodat na listu i Empires of the Void te Space Empires: 4X.
Empires of the Void mi izgleda zabavnim, ali ga nebi zvao "epskom" 4X igrom... Mozda grijesim, nisam igrao...
Ali SE: 4X je pre pre #"!$!%& igra... Nije toliko eksponirana ko TI ili Eclipse jer nije vizualno privlacna, i svi odmah pobjegnu glavom bez obzira kad skuze da moras voditi biljeske na komadu papira dok igras... Ali ima sve sto zelis u takvoj igri: Puno tehnologija za istrazivati, 15 vrsta brodova, koloniranje, teraformiranje, aliene, baze, brodogradilista, crne rupe, maglice. Fenomenalno napravljeni fog of war. Da ne pricam sta sve dolazi u ekspanziji - rasna obilježja (ogroman broj razlicitih rasnih obiljezja), zemljanu vojsku, na kolonijama mozes raditi dodatne gradjevine (istrazivacke centers, tvornice), aliensku tehnologiju, flag shipove, brodovi imaju iskustvo (experiance), itd, itd... Lud sam za igrom :ljubav :ljubav :ljubav

Sve to s jednostvnim pravilima (12 stranica osnovnih pravila), a ogromnom dubinom... Partije traju 2-5 sati, ovisno o izboru velicine mape/ scenarija.

Review - malo iritantan lik, ali dobar review
Avatar
Schism
Reactions:
Postovi: 102
Pridružen/a: 15 ožu 2012, 13:17
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post Postao/la Schism »

Vatanen je napisao/la: Eclipse se čini elegantnim, ali čistim resource managementom ...
Ovo nema veze s stvarnom situacijom.
Cisti resource management su npr. Agricola, Caylus ili Power Grid. Eclipse ima komponentu resource managementa, ali su combat, strategija i diplomacija puno bitniji i izrazeniji elementi od resource managementa u igri.
minko
Reactions:
Postovi: 31
Pridružen/a: 24 lis 2012, 14:07
Lokacija: Split
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 0

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post Postao/la minko »

SE4X mi je na must have listi otkako sam počeo sa boardgameovima, ali nekako sam uvijek ga ostavljao za fall sale od GMT-a. Sad ako GMT digne cijene shippinga previše, morat ću tražiti (neizbježno skuplju) alternativu :(
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post Postao/la Vatanen »

I ja bih rado probao Space Empires 4X. Nikako me ne privlači vizualno, a ni kao tradicionalni war game, pa ni oni silni papiri, ali dao bih šansu vis a vis brojnih pohvala koje sam čuo.
@schism - ja naravno govorim temeljem recenzija s bgg-a, nikako iz osobnog iskustva. Daj mi onda molim te reci u čemu se sve ogleda diplomacija osim u ambasadorima koji osiguravaju mirovne ugovore, tj. možeš li usporediti diplomatski faktor iz TI3 i Eclipsea?
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
igor1970
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 06 stu 2011, 14:36
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 32 puta
Kontakt:

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post Postao/la igor1970 »

Vatanen je napisao/la:možeš li usporediti diplomatski faktor iz TI3 i Eclipsea?
pa nema baš neke diplomacije u Eclipse, osim onog standardnog - ne diraj me ne diram te, ajmo svi na onog koji je najbolji ili naprosto simpa si mi pa te neću (ili hoću)

u TI3 imaš posebnu fazu kad se izglasavaju i preglasavaju zakoni, ubijaju veleposlanici, šalju špije, rade dogovori (obavezni i neobavezni) i sve ostalo (vidi http://www.sabor.hr)
Ovi su korisnici zahvalili autoru igor1970 za post:
sadistiko
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post Postao/la Vatanen »

@igor 1970: yep, that was my point exactly
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”