Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ovaj Ironbull je na tragu onoga što sam vidio u Oxfordu, Thirsty Meeple se zove njihov bar, samo što je taj bar igraonica/trgovina/restoran u jednom i ono, lagao bih kad bih rekao da nije izazvao osrednji orgazam kada sam ušao unutra. S obzirom da je kao što rekoh i trgovina igara i igraonica i restoran, imali su ogromnu kolekciju za igranje, stolove se trebalo rezervirati danima unaprijed i čak je postojalo vremensko ograničenje od čini mi se tri sata (što je realno dovoljno za većinu partija svačega, osim TI4 ali to nećeš u kafiću ni igrati) ako je gužva.

Ugl, Ironbull je na glupoj lokaciji pa nikome nije vjerojatno uzbudljivo, ali kada bi bili negdje bliže centru, kada bi podebljali ponudu, udružili se s Meeple'som recimo, hahaha, bila bi to izvrsna kombinacija :) Doduše trebalo bi uvesti amortizaciju za pohabane, zalivene, zamašćene, ukenjane igre jer pizza i piva i igre koje nisu tvoje = podloga za krš
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Vukozec »

Ja sam shvatio da je taj Ironbull samo igraonica/arena za ove tenkiće. Znači može se igrati i nešto poput Catana tamo? Isprobat će se :thumbs
slika
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la miljenko »

Davno je bilo, pa sam možda nešto i pobrkao...
Uglavnom birtije bi trebale plaćati neku taksu ili tak neš i onda je okej i dopuštene su igre...
Rule of thumb je da ako birtija ima biljar, stolni nogomet, pikado, itd... onda je ok tamo i kartati, odnosno igrati dr. igre, odnosno onda oni plaćaju tu taksu... ili su registrirani za tu djelatnost, velim neznam pravne detalje...
Ovi su korisnici zahvalili autoru miljenko za post:
juri006
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

Domet današnjih kafića je kladomat.

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Mago de Umago
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Vukozec »

Bio u Ironbullu. Od kolekcije u kafiću imaju Catan i par dedukcijskih i party igara (vidi se tu na videu sve što imaju:
No mi smo ionako donijeli svoju igru ;)

Stolova (stolića za kavu) ima par, ali gužve nema, stolovi su dovoljno veliki da se puno toga može igrati, jedino su niski pa dugotrajno sjedenje nad igrom nije baš najergonomičnije. Toči se Varionica. Arena za tenkiće izgleda fora, trebalo bi i to probati.

Također slučajno po prvi put navratio u Cat caffe (na piće bez igranja). E oni već imaju pravu kvalitetnu kolekciju svih vrsta igara. Mačke mi ne smetaju, cijeli kafić uključujući menu djeluje special. No stolovi su minijaturni i dosta je tijesno. Igranje na terasi u toplim danima je vjerojatno najbolja opcija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
realuka
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Pod uvjetom da uspješ naći mjesto u Cat Cafeu, obično zna bit krcato. :) Iako da, stolovi su beskorisni za većinu pristojnih igara, jedino što se da igrati su kartaške igre tamo i to u rangu Una (što se tiče zauzimanja površine stola, je li).

Mačke su uglavnom chill i ne ometaju igru :)
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 388 puta
 pohvaljen: 179 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Zorzy »

Eh da, mi smo znali prije dost godina zaigrati Magic i šah u Zlatnome Medi u Savskoj. Onaj dio prostora lijevo iza šanka koji je uz cestu. Ne znam kakva je situacija sad. Tada pitali konobare je li u redu da igramo, rekli da možemo i tako se bili nekoliko puta tamo našli. Jednom igrali i cube draft tamo, što je dost drugo trajalo. Sad kakva je politika što se tiče društvenih igri tamo ne znam, ali imaju dosta velike stolove za to.
Igrali i u Valhalli u Radićevoj (no jako su mali stolovi), Vespi u Tomašićevoj (stolovi su unutra onako, također mali do osrednji za to, stala bi možda kakva ploča al ne i cuga), te jednom gore u Domusu na vrhu Radićeve (također mali stolovi). Igrali uglavnom manje igre s kartama na tim lokacijama, ništa s pločom.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Da, sve ovisi o tome kako gazda tumači zakon i koliko je upućen. Mislim da sam bio napisao negdje tu da su nas tjerali iz kafića tj. zabranili igranje Una :D Jer se automatski pretpostavlja da igramo u pare, a to je kockanje i to se ne smije. Većina neupućenih će negativno reagirati čim vidi karte. Prije će te stjerati ako igraš Catan nego ako igraš Eclipse.

Doduše, mislim da je veći problem ako u regularnim kafićima zasjedneš tri sata na partiju, a naručiš jednu kavu. ;)
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 388 puta
 pohvaljen: 179 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Zorzy »

Da. To s konzumacijom je problem. Nagledao sam se kako je ekipa dok je Crni Mačak još funkcionirao znala u prostoru do provesti nekoliko sati a naručiti max kavu ili cedevitu. Često ni to.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Mago de Umago »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 14 ožu 2022, 14:39 Doduše, mislim da je veći problem ako u regularnim kafićima zasjedneš tri sata na partiju, a naručiš jednu kavu. ;)
Kao bivši vlasnik kafića mogu ovo potvrditi.
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”