Village

Pitanja vezana uz društvene igre
Igranje.org
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Village

Post Postao/la Igranje.org »

Village[ctable: picture=https://lh4.googleusercontent.com/--HuY ... illage.jpg, link=http://igranje.org/Igre/village]OPIS IGRE

Život na selu je težak i iziskuje puno rada kako bi se ostalo zapamćeno u seoskim kronikama na dulje vrijeme. Igra vam u ruke stavlja upravljanje sudbinom jedne seoske obitelji koja iz naraštaja u naraštaj skuplja bodove prestiža ne bi li se dokazala kao najuspješnija u selu. Igra inovativne mehanike u kojoj ključnu ulogu ima i protok vremena, te izumiranje dijela naraštaja pojedine obitelji.

[/ctable]
zoran123456
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Village

Post Postao/la zoran123456 »

ima ju za kupiti u Mulleru (konačno se otvorio u Rijeci !), gledao sam je i mislio uzeti ali na kraju sam se odlučio za Carcassonne. Između ostalog i zato jer je igra više od 100kn skuplja, djeluje kompliciranije, a i igra se dosta duže (iskreno, malo tko može 90 minuta igrati ...)

Za vas koji ste kupili, kakvi su dojmovi ?
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Village

Post Postao/la miljenko »

koliko dodje igra??
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Village

Post Postao/la buraz »

sigurno je riječ o toj igri?
na netu košta 50$, što bi značilo da kod nas mora doći oko 400 kn
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Village

Post Postao/la grof »

buraz je napisao/la:sigurno je riječ o toj igri?
na netu košta 50$, što bi značilo da kod nas mora doći oko 400 kn
Slažem se, osim toga Muller nikada nije nabavljao "igre za znalce" tako tamo nema niti 7 wonders niti WWE.
Logičnije mi je da se u Mulleru pojavi Kingdom Builder koji je dobio ovogodišnji Spiel des jahres.
A i zbog cijene čisto sumnjam da se radi o istoj igri (Muller je svojedobno imao Valdoru, pa da nije opet riječ o toj igri?)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Village

Post Postao/la miljenko »

buraz je napisao/la:sigurno je riječ o toj igri?
na netu košta 50$, što bi značilo da kod nas mora doći oko 400 kn
To je bila i moja prva reakcija... pogotovo kad procitao grofovou horor pricu i koliko je dao za nju ruga_se ... carc je oko 130 sto bi onda znacilo da igra dodje ~250kn po njemu.... Iako me nije igra nesto zanimala... ako je nadjem za 250 uzimam bez razmisljanja :zamisljen ...
grof je napisao/la:Slažem se, osim toga Muller nikada nije nabavljao "igre za znalce" tako tamo nema niti 7 wonders niti WWE.
Znam, ali opet se sjecam vremena kad je Muller drzao LoM-ove igre "za znalce" kao npr Race for the Galaxy ili Puerto Rico, pa sam se ponadao....

EDIT: sumnjam da je Valdora... Valdora je vec dugo OOP (ili se varam??)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Village

Post Postao/la grof »

miljenko je napisao/la: Znam, ali opet se sjecam vremena kad je Muller drzao LoM-ove igre "za znalce" kao npr Race for the Galaxy ili Puerto Rico, pa sam se ponadao....

EDIT: sumnjam da je Valdora... Valdora je vec dugo OOP (ili se varam??)
Da, ali to je bio LoM-ov izbor, a ne Muellerov. Ne znam ima li Mueller tim ljudi koji znaju odabrati "jače" naslove ili je sve diktirano iz Njemačke centrale?

Ovo za Valdoru nisam znao, vidim da je AbacusSpiele ima kod sebe na stranicama....
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Village

Post Postao/la miljenko »

grof je napisao/la: Ovo za Valdoru nisam znao, vidim da je AbacusSpiele ima kod sebe na stranicama....
u pravi si, AbacusSpiele jos ima igru... Ova tema na BGG-u je vezana uz nedostupnost igre u americi, jer je AbacusSpiele prestao suradjuvati s Rio Grande koji im je distibuirao tamo njihove igre.... Znaci nije imak OOP... Onda se kladim da je Zoran vidio Valdoru a ne Vilage....
zoran123456
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Village

Post Postao/la zoran123456 »

jest, piše "The Village" i ima istu kutiju. Igra dođe 270kn (možda je neki popust budući da je novo otvoreno?). Bio jucer i danas, tako da sam posve siguran.

Ako je to istina, išao bih i ja kupiti jer bolje sada da uzmem za 270 nego za mjesec dana pa mi dođe +400 ...
Osim nje ima i "Mister X" koja je nova verzija "Scotland Yarda" samo ova moze i s 2 igraca. Obje igre imaju visoke ocjene na boardgamegeek, i sad bih ih obje kupio. Morati cu gazdi reci da mi da povisicu ...
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Village

Post Postao/la miljenko »

zoran123456 je napisao/la:jest, piše "The Village" i ima istu kutiju. Igra dođe 270kn
//uzima novcanik i odlazi u Muller//
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”