Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la Vukozec »

@Bolindus Sve mi je jasno što govoriš i jasni su mi problemi i izazovi malih webshopova. No namjerno sam iznio otvoreno viđenje iz kuta kupca koje vjerujem mnogi dijele. Mislim da je i tebi to korisnije nego neko kvazipristojno tapšanje po ramenu dok u glavi mislimo nešto drugo ;)

Povezanost sa zajednicom sam spomenuo u smislu da ste se vi mali domaći webshopovi tek nedavno pojavili, pa nemate dugotrajnu prisutnost, a također nema ni povezanosti kroz fizičku lokaciju (opet, potpuno mi je jasno zašto ona vjerojatno samo u Zagrebu može egzistirati).

Ozone je sigurno krenuo agresivno sa akcijama jer su se tek pojavili na tržištu i moraju privući pažnju kupaca. Oni si to mogu priuštiti jer su velika trgovina koja ne prodaje samo društvene igre (a zato si vjerojatno mogu priuštiti i povoljniju dostavu). U takvom odnosu snaga mali shopovi moraju pronaći svoje prednosti i iskoristiti ih (ne znam, agilnost, specijaliziranost, ekskluzivna ponuda itd. ).

Uspjelo ti je potaknuti raspravu, nadam se da će se još netko priključiti.

I sretno ;)
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la Deni »

Recimo, u Njemackoj, ali i drugdje kako cujem po YTu, ljudi zaista cijene i njeguju lokalne biznise. Ne samo u BG svijetu, nego i opcenito. Radje ce platiti vise i kupiti kod nekog tko zivi od svog rada, nego kupiti na amazonu ili naruciti s neta. I meni je to jako cudno s obzirom da dolazim(o) iz kulture grebanja za sto povoljnijim dealom, ali to je rezultat oskudice. Dok nas narod ne shvati da su mikro i mali poduzetnici temelj samoodrzivog gospodarstva nece se puno toga promijeniti
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
Satarash
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la DarkDefender »

Kod nas je slicna situacija s ducanom na otoku. Imamo ducan koji radi sezonski i ducan koji radi cijele godine. Lokalci vecinom kupuju u ovom koji radi cijele godine jer je to u interesu zajednice.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
Minsc1610
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la Vukozec »

Ok, za te primjere je jasno, ali sad mi objasnite razliku između hrvatskog webshopa ili slovenskog ili bugarskog? A pogotovo stranog webshopa koji ima hrvatsku ispostavu, dakle sigurno zaposlene ljude na održavanju stranice, korisničkoj podršci, vjerojatno imaju i skladište u Hrvatskoj?

Jasna mi je razlika između Amazona/Book Depositoryja i lokalna fizičke knjižare. Između ostalog, to utječe i na lokalno izdavaštvo.

Ali webshopovi koji se bave isključivo preprodajom uvezene robe, kako točno oni pomažu lokalnom samoodrživom gospodarstvu?
slika
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la Butch »

Radim u obiteljskoj firmi, razlog zasto imamo musterije je sto smo povoljni i nuduimo najbolju uslugu.
Cim se krenemo oslanjati na lokalizam mozemo staviti kljuc u bravu.

Drustvene igre su gotov proizvod i nema razlike nikakve u kojem web shoppu ih kupujes. Razlikuju se samo cijena i vrijeme dostave.
Od Carte Magice nemam nista, nit igram tamo, niti imam kakve pogodnosti.
Isto to vrijedi i za ostale.
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la Bolindus »

Vukozec je napisao/la: 09 kol 2022, 18:07 @Bolindus Sve mi je jasno što govoriš i jasni su mi problemi i izazovi malih webshopova. No namjerno sam iznio otvoreno viđenje iz kuta kupca koje vjerujem mnogi dijele. Mislim da je i tebi to korisnije nego neko kvazipristojno tapšanje po ramenu dok u glavi mislimo nešto drugo ;)

Povezanost sa zajednicom sam spomenuo u smislu da ste se vi mali domaći webshopovi tek nedavno pojavili, pa nemate dugotrajnu prisutnost, a također nema ni povezanosti kroz fizičku lokaciju (opet, potpuno mi je jasno zašto ona vjerojatno samo u Zagrebu može egzistirati).

Ozone je sigurno krenuo agresivno sa akcijama jer su se tek pojavili na tržištu i moraju privući pažnju kupaca. Oni si to mogu priuštiti jer su velika trgovina koja ne prodaje samo društvene igre (a zato si vjerojatno mogu priuštiti i povoljniju dostavu). U takvom odnosu snaga mali shopovi moraju pronaći svoje prednosti i iskoristiti ih (ne znam, agilnost, specijaliziranost, ekskluzivna ponuda itd. ).

Uspjelo ti je potaknuti raspravu, nadam se da će se još netko priključiti.

I sretno ;)
Da, pa to je super, i hocu takvo misljenje.
Sve stoji sto si rekao, oni su ogromni, mogu si svasta dozvoliti.

Bez brige, ne idem ja nikud hehe, pa eto agilnost je tu, igre ljudi dobe drugi dan od narudzbe, pokusavam i imat speciale, ( eto lacerde su tu ), i ima dosta naslova kod mene da oni nemaju, tak da ne brinem se ja za Svarog :).
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bolindus za post (ukupno 3):
MirekCroNoghriSatarash
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la Vukozec »

Bolindus je napisao/la: 10 kol 2022, 00:07
Bez brige, ne idem ja nikud hehe, pa eto agilnost je tu, igre ljudi dobe drugi dan od narudzbe, pokusavam i imat speciale, ( eto lacerde su tu ), i ima dosta naslova kod mene da oni nemaju, tak da ne brinem se ja za Svarog :).
Meni isto zvuči kao da znaš što radiš :)

Evo još ću malo laički razmišljati na glas, izvinite ako lupetam gluposti. Tu su i odnosi i dealovi sa distributerima i izdavačima igara. Pravo eksluziviteta, prvenstva, povoljniji otkup. Tako to funkcionira u svakoj branši u kojoj imamo lanac proizvođač-distributer-prodavač. Naravno, te odnose i povoljne uvjete treba zaslužiti uspješnim plasiranjem proizvoda (i ne samo tim, ima tu dosta "meta" stvari u tim odnosima). Prednost velikih je masa, no mali imaju svoje prednosti koje smo već spomenuli. Npr. čisto sumnjam da će se netko poput Ozone-a pojavljivati na sajmovima i slično.


I zadnja misao kad već fantaziram: koja je glavna komparativna prednost na domicilnom tržištu recimo španjolskih ili francuskih trgovina igara u odnosu na strane? Pa to što nude lokalizirane verzije igara. Želiš li igru na španjolskom jeziku otići ćeš u španjolski shop da je kupiš (a većina želi igru na svom jeziku). Mislim da nije nemoguć scenarij da netko od domaćih shopova koji zasad samo prodaju igre nakon nekog vremena proširi ambicije i na tako nešto, na izdavaštvo. E to bi već značilo nešto za lokalnu zajednicu. Naravno, kao i uvijek, pitanje je je li naše tržište dovoljno veliko za to.
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la ratnip »

Prva pomisao nakon pogleda na ozone.hr: čovječe koji popusti, ovo je fenomenalno.

Nakon 5 minuta: ovdje nema ništa od onog što tražim.

Sve je to lijepo kad se baš potrefi da se baš ono nešto što si želiš kupiti negdje pojavi za sitne pare, ali meni treba kvalitetna i pouzdana usluga, kad nešto tražim da znam da je i velika vjerojatnost da ću to i naći (naravno za normalnu cijenu, ne da se očekuje da ću si rado odrati kožu s leđa za to).
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post:
Vukozec
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la Valsim »

ratnip je napisao/la: 10 kol 2022, 11:41 Prva pomisao nakon pogleda na ozone.hr: čovječe koji popusti, ovo je fenomenalno.

Nakon 5 minuta: ovdje nema ništa od onog što tražim.

Sve je to lijepo kad se baš potrefi da se baš ono nešto što si želiš kupiti negdje pojavi za sitne pare, ali meni treba kvalitetna i pouzdana usluga, kad nešto tražim da znam da je i velika vjerojatnost da ću to i naći (naravno za normalnu cijenu, ne da se očekuje da ću si rado odrati kožu s leđa za to).
Nakon drugog pogleda imaju ono što tražim, ali naravno baš to nije na akciji :D .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
ratnip
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la kockica »

Ozone.hr mi je danas ono što je nekad bio mueller - trgovina sa obiteljskim igrama po povoljnim cijenama. Ali s jedne strane mueller je počeo stagnirati s ponudom, s druge strane mi smo prerasli određen žanr igara.

Dok sam prije gledao francuze, engleze i sl, sad gledam ozone, svarog i magic omen, svaki mi je specijaliziran za određen tip igara, a nekim početnicima sam i podijelio linkove za igre upravo sa navedenih stranica. Da nema ove usrane situacije u svijetu, rekao bih da oni imaju bolji, dostupniji i lakši izbor nego primjerice kada smo mi bili početnici.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”