Twilight Struggle

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3126
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2363 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la Valsim »

Budemo u petak opet, nadam se barem dvije partije. Drž'te fige :) .
Da baš je super igra. Mogli bismo bez problema i ovdje zavrtit 50 partija zaredom prije nego se uhvatimo ičeg drugog.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3126
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2363 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la Valsim »

Evo završili pred nekih pola sata pa da se pohvalim. Pobjedih napokon :D .
Sudbina je odlučila da prva pobjeda bude u ulozi kapitalista. Ne znam jel to bilo do toga da je Slavica zbog umora nešto Slabije igrala sa Sovjetima, ali igranje s SAD-om mi se činio podosta lakšim nego sa Sovjetima kada sam igrao prijašnje četiri partije. Sovjeti nekako jako startaju, ali onda u Mid, a pogotovo kasnije u Late ratu su mi njihove karte nekako bledunjave i slabije u odnosu na mogućnosti koje nude američke. No to je vjerojatno do nekog početničkog dojma.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la stoka »

vidim da si zasluge savjetnika potpuno izostavio, al dobro, čestitke svejedno. ;)
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la stoka »

i nije početnički dojam, stvarno su od mid wara usa karte jače
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3126
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2363 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la Valsim »

stoka je napisao/la:vidim da si zasluge savjetnika potpuno izostavio, al dobro, čestitke svejedno. ;)
Ah znaš kako to ide u kapitalizmu, iskoristi nečiju ideju i šuti dok te ne uhvate :-D .
Šalim se. Zahvaljujem, bogme su me poslužili savjeti. Ali pravi test će ipak biti kada ću ja igrati u ulozi SSSR-a i kada protivnik neće biti toliko umoran kao ovaj put :-) .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
stoka
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3126
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2363 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la Valsim »

Evo drugovi i drugarice da se pohvalim. Crvena zastava sa srpom i čekićem se vijori na Bijeloj kući, prva pobjeda sa Sovjetima je ostvarena. Doduše trebalo se pobijediti još jučer, no pri kraju Kasnog rata kada sam već vidio konačno zbrajanje svih regija i svoju pobjedu (jer sam izračunao da ću dobiti na dominaciju i kontrolu puno više od Slavice), kukavički kapitalisti su se ustrtarili i pred sam kraj dok su bili na 7 bodova na njihovoj strani odigrali WarGames kartu, što im je omogućilo pobjedu s jednim bodom prednosti. Previše sam se opustio pred kraj i totalno zaboravio na tu kartu, mada su me neki još od prije upozoravali na jednu gadnu kartu u Kasnom ratu. Tako da je jučer ostao gorak osjećaj. Imao sam čak i kartu Kine, pa smo mislili da je možda izjednačeno. Na moju žalost naši dežurni stručnjaci Marko i Miljenko su potvrdili Slavičinu pobjedu.

No danas su zato sve nepravde ispravljene. Mada sam opasno kontrolu u Europi (na kraju sam držao još samo Italiju, Tursku i Grčku) u ostalim regijama sam imao poštenu nadmoć pa sam se malo pomalo penjao po bodovnoj traci kada su dolazile karte bodovanja regija. Na svemirskoj traci se nisam uspio ni pomaknuti, dok je Slavica bila svega dva polja od samog kraja. Na koncu sam u šestoj rundi u ključnom trenutku odigrao bodovanje Afrike što mi je donijelo i zadnja četiri boda i konačnu pobjedu. ArmsRace karta je također lijepo doprinijela sa svoja tri boda. Hvala stoki i ekipi na savjetima oko igranja na nepredvidljiv način. Sada smo se barem izjednačili :) .

Predstavljamo vam našu kartu svijeta na kraju igre.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
kockicastoka
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la miljenko »

Kako si uspio izgubiti Sj. Koreju??

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la thegrey »

Valsim je napisao/la:dok je Slavica bila svega dva polja od samog kraja.
Tek je početnik, bude naučila.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3126
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2363 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la Valsim »

miljenko je napisao/la:Kako si uspio izgubiti Sj. Koreju?? slika

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
Hahaha. Ma krenuo sam pospremati igru počevši od Azije, pa sam se kod Indonezije sjetio da bih mogao ufotkati mapu pa zaboravio vratit tri influeca u S. Koreju :-D .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle

Post Postao/la stoka »

svaka čast. bome si je lijepo istjerao iz afrike, bliskog i azije, samo jednu crvenu zemlju ima, koliko vidim...iako je unatoč svemu moglo završiti drukčije u slučaju preuzimanja italije i scoranja europe (ili održavanju takvog stanja do kraja partije)...zato ova igra i je vrhunska...
a j. amerika je totalni šou, gotovo uvijek završi neriješeno...
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”