Forest Shuffle

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Forest Shuffle

Post Postao/la Noghri »

Vidim da je dio ekipe igrao Forest Shuffle.

Jel moze neki kratak review, razmisljam si uzeti pa da vidim i dodatna misljenja.

Generalno mi se cini zanimljivo mozda cak i probat s klincima.

Danke!
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 420 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Forest Shuffle

Post Postao/la smurfORnot »

Po onome što sam čitao, neke kombinacije su broken (tipa vukovi, jeleni ili što vec je u pitanju), isti razlog me odbio od gejma :zvizdi
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
Noghri
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Forest Shuffle

Post Postao/la kockica »

Simpa igra, ali u nekim stvarima me podsjeća na earth pa smo odlučili da nam he suvišno nabaviti. Mogu podrobnije kada završe snježne radosti ovaj vikend
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Noghri
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Forest Shuffle

Post Postao/la Noghri »

E moze, kad uhvatis vremena.

Sto se broken kombinacija tice, ako se ne zna za njih, sigurno se mora odigrati bar x partija dok se skuze tako da mi to i nije neki deal breaker. 😇
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Forest Shuffle

Post Postao/la Aliensb »

Meni je igra odlicna, jednostavna je i s hrpom kombinacija, obje sam pobjedio bez igranja vukova i jelena, jer nisam ni znao da je tu mozda vise bodova, ali ako i ima neka takva kombinacija onda ili ce svatko ici na nju ili ces ici da ju uskratis drugima jer i za to igra daje rijesenje, kad uzmes u obzir da je igra doslovno špil karata mene je oduševila 9/10 za prve dvije partije, dok mi je spomenuti earth 8/10 nakon jednog igranja.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Forest Shuffle

Post Postao/la kockica »

Evo malo opširnije dojmovi o igri koju smo isprobali na 3 Kralja u Petrinji.

Tema je da kreiraš šumu.

Karte prikazuju stabla, životinje, biljke, gljive.

Na svom potezu ili uzimaš karte u ruku ili postavljaš karte na stol.

Postavljaš stabla a oko njih formiraš šumske zajednice ( navedene životinje, biljke i sl.)

Ono što je interesantno, stabla su cjelovita, a sve ostale karte su podijeljene na dva dijela (horizontalno i vertikalno) i imaju 2 slike odnosno dve sposobnosti. Biraš jednu od tih opcija i postavljaš je pokraj stabla ( lijevo, desno, iznad ili ispod, ovisno o orijentaciji izabrane slike) tako da onu drugu neiskorištenu opciju podvučeš pod kartu stabla. U pravilu ( postoje iznimke) možeš okružiti stablo samo jednom kartom sa svake strane.

Svaku kartu koju postavljaš u pravilu moraš platiti ostalim kartama iz ruke.

Svaka karta koju postavio, donijet će ti neke benefite ( recimo kod postavljanja drugih karata) ili bodove ( samostalne ili u kombinaciji sa drugim kartama). Mogućnosti kombiniranja karata i bodovanja su stvarno raznovrsne.

E sad dok svatko razvija svoju šumu, postoji zajednički pool na koji se postavljaju odbačene karte iz ruke, ali otvorene na uvid drugim igračima, što konkretno znači da igrači koji na svom potezu biraju da uzimaju karte, mogu uzinati karte iz kupa ali i iz tog poola, što može biti itekako korisno ako su tamo baš karte koje trebaš.

S time da je limit u poolu 10 karata, tada se sve karte konačno odbace iz igre.

E to potiče jaču interakciju među igračima jer s jedne strane imaš dovoljno muka da odrediš koje karte u ruci su ti korisnije pa da to platis odbacivanjem drugih karata ali i važeš koliko su te karte koje odbacuješ na zajednički pool korisne tvojim protivnicima pa ćeš ih možda i duže čuvati u ruci barem dok odbacivanjem tih karata ne dosegneš onaj limit od 10 pa da se sve odbaci iz igre.

Ta tzv. broken kombinacija vukovi/ jeleni je moguća samo ako svjesno puštaš protivniku da postavlja tu kombinaciju u svojoj šumi i multiplicira bodove a iznimno mala vjerojatnost je da će taj protivnik izvlačiti takve karte isključivo iz neotvorenog kupa. ( kao što recimo u Terraforming Marsu prilikom draftanja nećeš davati karte sa jovian tagovima onima koji imaju Ganimed kartu i sl).

U kup se inače umiješaju tri zimske kartice i kada se iz kupa izvuče treća, tj zadnja, trigerira se kraj igre. Znači možeš pokušavati odgađati kraj igre skupljanjem karata samo iz poola ili probati ubrzati ga tako da čim više proroštaš po tom kupu.

Igra je u svakom slučaju zanimljiva, bogata kombinacijama, brzo se nauči ( praktički čitanjem ovog posta, ostatak se svodi na proučavanje opcija na kartama), imaš razne mogućnosti za bodovanje, postoji ta neizravna ali važna interacija među igračima preko tog poola, postoji doduše mogućnost AP prilikom biranja karata, ima mi taj Earth osjećaj ( koji smo i žena i ja osjetili) koju već posjedujemo pa nemamo potrebe da nabavljamo i Forrest ( s time da mi je on čak i bolji) ali ne bi imali ništa protiv da opet igramo šumu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
sadistikoNoghri
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Forest Shuffle

Post Postao/la Noghri »

Hvala ti @kockica !

Sad znam da cu je uzeti, iako imam Earth. Lakse je prenosiva ;)
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Forest Shuffle

Post Postao/la kockica »

Hah dobro, ali unaprijed se ograđujem pred tvojom ženom da sam te nagovarao da kupiš igru :D
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Forest Shuffle

Post Postao/la Noghri »

A gle, netko mora bit kriv, ja nisam, navukli su me!
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Forest Shuffle

Post Postao/la sadistiko »

Koliko uopće košta?
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”