Razlozi zadržavanja igara koje se ne igraju u kolekciji

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 702
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 812 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Razlozi zadržavanja igara koje se ne igraju u kolekciji

Post Postao/la dendarii42 »

Ajmo obrnuti onu prethodnu temu.
Koje igre čuvate u kolekciji iako ne dolaze na stol i zašto?

Evo mojih:

https://boardgamegeek.com/boardgame/6472/game-thrones - prvi pravi boardgame koji sam dobio na poklon jer volim temu. Proteklo je još skoro deset godina prije nego sam ušao u hobi tako da mi je dugo to bila jedina igra i dosta se igrala s ekipom. U tom razdoblju joj se pridružila i ekspanzija https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -expansion. Nije već dugo bila na stolu, ali i dalje mi je draga, posebno s ekspanzijom koja dosta promijeni neke elemente, uključujući i win condition. Čuvam jer će mi biti drago ako opet završi na stolu.

https://boardgamegeek.com/boardgame/181 ... th-edition - ovo je igra koja mi se jednostavno sviđa i ne mogu si pomoć. Koncept mi je odličan, mehanike super, dizajn mi je prekrasan. U potpunosti sam svjestan svih mana, ali jednostavno mi se igra sviđa unatoč njima. Zbog mana ne izlazi na stol, ali ja ju ne dam i ako izađe jednom u par godina bit ću zadovoljan.

https://boardgamegeek.com/boardgame/122891/courtier - ova je čak bila na prodaju neko vrijeme, ali sam ju na kraju odlučio maknuti i uvjeriti se da nije zato što nije bilo interesa :zvizdi . No svakako mogu ustvrditi da mi se sviđa što je drugačija od mnogih drugih i zbog toga ju i dalje čuvam. Ploča ne predstavlja nikakav teren nego dvorjane na koje pokušavamo utjecati. Ne upravljam nikakvim resursima (osim utjecajem) niti vučem figure po ploči. Ta drugačijost mi igru i dalje čini privlačnom i zato ju ne puštem iz kolekcije.

Tu su još i Magic The Gathering i Game of Thrones LCG koje čuvam najviše zbog nostalgije na mlade dane provedene u mnogim partijama. Plus čini se da imam nekakav fetiš na card games :facepalm

U konačnici kolekcija mi nije velika tako da mali Kallax može podnijeti ove zabušante.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 5):
juri006Zorzypriroda15DarkDefendersadistiko
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Razlozi zadržavanja igara koje se ne igraju u kolekciji

Post Postao/la docich »

S obzirom da volis courtier obavezno probaj ako vec nisi revolution

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 702
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 812 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Razlozi zadržavanja igara koje se ne igraju u kolekciji

Post Postao/la dendarii42 »

docich je napisao/la: 26 lis 2023, 13:18 S obzirom da volis courtier obavezno probaj ako vec nisi revolution

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
Koji? Puno ih je na BGG-u
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Razlozi zadržavanja igara koje se ne igraju u kolekciji

Post Postao/la docich »

https://boardgamegeek.com/boardgame/34887/revolution

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post:
dendarii42
juri006
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 579 puta

Re: Razlozi zadržavanja igara koje se ne igraju u kolekciji

Post Postao/la juri006 »

Generalno mi igre slabo izlaze na stol :facepalm :D

Ali da, neke igre cuvam radi nostalgije (jer su bile medju prvim modernim igrama koje sam nabavio i koje su me uvukle u hobi - Catan; jer sam ih igrao i mozda cu ih nekad opet igrati s bratom - Magic the Gathering). A neke zato sto mi zena neda da ih prodam :D
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Razlozi zadržavanja igara koje se ne igraju u kolekciji

Post Postao/la DarkDefender »

Trenutno je puno takvih, polako krece ciscenje toga, ali neke ce ostati iako ne dolaze na stol pa cu izdvojiti samo te:

Catan - Mislim da je ovo prva igra koja me bas odusevila. Igrao sam je puno. Jedini razlog zasto je vise ne igram je zato sto volim probati nove stvari, a nemam vise bas vremena za igranje. Ali sigurno cu je htjeti igrati s djecom kad malo porastu i ako nista drugo, zelim je iz sentimentalnih razloga.

CV - ovo mi je zeni jedna od najdrazih igara. Trenutno ne stignemo igrati, ali ne ide nikud jer racunam da ce se vrijeme magicno pojaviti kad ga djeca prestanu masivno usisavati.

Escape: The Curse of the Temple - igra mi je super, trenutna ekipa ne voli bas coop igre, a ni real time igre. Ali uskoro se selim i ekipa na novoj lokaciji voli ovu igru, tako da ce se sigurno igrati.

Kingdom Builder - jos jedna super igra koju nazalost imam u Big Box verziji. Da se razumijemo, expanzije su super, ali Big Box znaci zabuzana u ormar i prevelika za nositi okolo, a u zadnje vrijeme se ne igram doma (osim djecjih igara). Racunam da ce opet ugledati svjetlo dana nakon selidbe i vece alokacije prostora za police. :)

Lewis & Clark: The Expedition - Jednostavno predugo traje i malo sam zaboravio na nju iz tog razloga. Ali trebalo bi biti ok u 3 igraca tako da mozda je probam uskoro podvaliti trenutnoj ekipi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
juri006
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 656 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Razlozi zadržavanja igara koje se ne igraju u kolekciji

Post Postao/la Vukozec »

Još samo treba otvoriti najzanimljiviju temu: "Razlozi zadržavanja igara koje se igraju u kolekciji".
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 2):
Zorzyjuri006
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Razlozi zadržavanja igara koje se ne igraju u kolekciji

Post Postao/la kockica »

Ne, sljedeća tema je zašto kupujete igre za koje znate da nikada nećete igrati :P
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Zorzy
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 845 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Razlozi zadržavanja igara koje se ne igraju u kolekciji

Post Postao/la Mago de Umago »

kockica je napisao/la: 27 lis 2023, 11:04 Ne, sljedeća tema je zašto kupujete igre za koje znate da nikada nećete igrati :P
slika
slika
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 156
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 398 puta
 pohvaljen: 181 put

Re: Razlozi zadržavanja igara koje se ne igraju u kolekciji

Post Postao/la Zorzy »

Sentimentalni razlozi. Bile su prve igre koje nabavih i/ili su partije s ljudima bile odlične, no uz priljev novih naslova ti stariji teško da će doći na stol u nekoj bliskoj budućnosti. A neke od njih imaju i 100+ partija na sebi i kutije su u takvom tužnom stanju da bi me ujedno bilo sram staviti to na prodaju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Zorzy za post:
juri006
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”