Izdavanje igara u HR - 1: Uvod

Teme vezane uz pitanja o poslovanju
Odgovori
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8441
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2361 put
Kontakt:

Izdavanje igara u HR - 1: Uvod

Post Postao/la grof »

Eto, obećao sam sebi kako ću zainteresiranoj zajednici dizajnera i svih onih koji se žele okušati u izradi i izdavanju društvenih igara u Hrvatskoj prenijeti svoja iskustva.
Kako se toga već podosta nakupilo u mojoj glavi, podijeliti ću ove napise u više tema koje ću ovdje objavljivati. Namjerno nisam išao na kolumnu na webstranicama jer forum omogućava lakšu komunikaciju i diskusiju na svaku temu koju ću otvoriti.

Pišem prvo ovu uvodnu temu kao nekakav početak.
Dakle, planiram ovdje opisati kako sam ja sebi postavio stvari što naravno ne mora biti idealno za svakog pojedinca.
Uglavnom, ja sam full-time zaposlena osoba u građevisnkoj firmi (inženjer) i imam plaću od koje mogu uredno živjeti. Stoga mi izdavanje igara nije prioritet nego neka vrsta ulaganja uz zabavu. Mali rizik za mene, a donosi mi zanimljiva i korisna iskustva, koja eto onda mogu ovdje prenijeti + mogućnost da to preraste u nešto više (što si iskreno i želim).
(Možda jednom i knjigu napišem. :D )

Također, prije otvaranja poslovnog subjekta završio sam jednu svoju igru do kraja i čekala je na produkciju. Produkciju nisam htio započeti dok ne otvorim zanimanje, da ne bi bilo eventualnih problema oko pravdanja troškova. (Budem o tome kasnije više).

Teme koje mislim obraditi biti će:
  • Što otvoriti (zašto sam otvorio paušalni obrt)?
  • Naplata i dostava (keš, kartice, račun)
  • Webshop (hosting, Wordpress + Woocommerce)
  • Prodaja putem drugih trgovina
  • Oglašavanje
  • Gdje proizvesti igru (HR ili vani)
Ako mislite da sam nešto bitno izostavio u ovim temama, sada je vrijeme da me podsjetite, pa dopunim ako o tome nešto znam. ;)

Čitamo se.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 12):
dadoGurkkoMinsc1610Lourdinjuri006DarkDefenderblajhRaven2013edvinustanelorn i još 2 korisnika
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Poslovni kutak”