DDI Sirač 28.10. 2023.

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: DDI Sirač 28.10. 2023.

Post Postao/la mado »

sadistiko je napisao/la: 31 lis 2023, 06:31
mado je napisao/la: 30 lis 2023, 13:22 + zašto niste pozvali @sadistiko i nas ostale na Dane rakije u rujnu? :o sbatine

https://www.mojportal.hr/aktualno/dani- ... n-pogodak/

A da se slijedeći DDI spoji sa rakijom? szbunjen
Ne znam za tebe, ali mene je Mirek pozvao, samo sam bio spriječen doći :bleh :bleh
Ne bih ni ja mogao taj vikend da me je pozvao, bio sam na Triglavu te dane :geek:
Nego gdje je izvještaj, fotke, video intervjui, dojmovi, planovi za 2024? szbunjen
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: DDI Sirač 28.10. 2023.

Post Postao/la mado »

Nisam nažalost bio u Siraču prošli vikend, al od dvojice čuo da je bilo super i dobio dozvolu staviti tu par fotki :thumbs


slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 6):
dadoMago de UmagoMirekCrojuri006Vorkosiganedvinus
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 156
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 398 puta
 pohvaljen: 181 put

Re: DDI Sirač 28.10. 2023.

Post Postao/la Zorzy »

Very nice. :thumbs2
Avatar
MirekCro
Reactions:
Postovi: 131
Pridružen/a: 14 lis 2021, 10:00
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 482 puta
Kontakt:

Re: DDI Sirač 28.10. 2023.

Post Postao/la MirekCro »

mado je napisao/la: 31 lis 2023, 11:01
sadistiko je napisao/la: 31 lis 2023, 06:31
mado je napisao/la: 30 lis 2023, 13:22 + zašto niste pozvali @sadistiko i nas ostale na Dane rakije u rujnu? :o sbatine

https://www.mojportal.hr/aktualno/dani- ... n-pogodak/

A da se slijedeći DDI spoji sa rakijom? szbunjen
Ne znam za tebe, ali mene je Mirek pozvao, samo sam bio spriječen doći :bleh :bleh
Ne bih ni ja mogao taj vikend da me je pozvao, bio sam na Triglavu te dane :geek:
Nego gdje je izvještaj, fotke, video intervjui, dojmovi, planovi za 2024? szbunjen
Bit ce svega dok malo nadođemo sebi.
Sljedeća godina opet isti termin, zadnja subota u 10. mjesecu. Morat ćemo se dobro potruditi jer smo si dignuli ljestvicu visoko ove godine
Ovi su korisnici zahvalili autoru MirekCro za post (ukupno 3):
edvinusVorkosiganmiljenko
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: DDI Sirač 28.10. 2023.

Post Postao/la sadistiko »

pa nisam znao da je Mlac imao zabavljača dok je kuhao! Svaka čast Roko ;-)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

DDI Sirač 28.10. 2023.

Post Postao/la sadistiko »

Uf, koji DDI!
Ove godine mi nije baš odgovaralo vrijeme odigravanja Siračkog DDI-a zbog toga što sam bio jako dužan ljudima koji su nešto naručili preko InMyBox-a. Nažalost, ostao sam bez šperploče u jednom trenutku pa je stala proizvodnja, a baš su naručivali ono čega nije bilo ili se prodalo na Essenu.
Nego, vratimo se mi na Sirač!
Došla je i ta subota i naš vozač Mlac je došao iz Lomnice do Petrinje pa da dalje idemo zajedno. On se pripremio, samoinicijativno, da će raditi čili grah koji mi inače jedemo na Dan Velikih Sanjki, ali može to i češće. Ja sam utrpao hrpetinu stvari jer smo @MirekCro i ja dogovorili da ću imati neki mali štandić, kao nekada u Osijeku. Ponio sam samo dice towere, trayeve i card holdere i svakako sleevove, ali i to je skoro dupkom ispunilo auto. Znao sam ja da neće tu biti neke prodaje, ali možda prođe koji sleeve, a i da ljudi vide, između svega, što radim.
Po putu smo stali u Zbjegovači.

slika

Po samom imenu tu je bilo suđeno stati i popiti po jedan Pakleni Pelinkovec ;-) (naime radi se o Hell - Pelinkovac mješavini). Odma smo svi bili bolje volje, ali smo izgubili kojih 20 minuta na stajanje.

slika

Taman toliko smo i kasnili u Sirač, pa nismo došli mi prvi, nego naši izaslanici Mateo i Mihaela koji k nama redovno dolaze na igranje kao i Vorkosigan iz Našica. Ubrzo je stigao i prvi auto od Osjećana. @Karo ovaj put nije išao kroz šumu pa je došao puno brže od ostatka Osjećana. Popila se rakija dobrodošlice i krenulo se odmah na pripremu za igranje.
Imao sam par igara unaprijed dogovorenih i prva od njih je bila https://boardgamegeek.com/boardgame/385 ... ity-silver

slika

@danijel2008 nas je učio kako se igra. Moram priznati da mi je igra bila dosta konfuzna. Nakon nekog vremena je sjela na svoje mjesto i odigrali smo je dosta brzo s obzirom na DDI i da nam je svima osim Danijelu bilo prvi put.
U međuvremenu je stiglo još ekipe. Iz Zagreba, Zaprešića, Varaždina, ostatak Osječana, Našice, baš smo zapunili salu od do.

slika

Naš Mlac je bio u pecani, a Roko mu je pravio društvo i pokazao neke (vjerujem jednostavnije) igre.

slika

@dam-dam je bio za drugim stolom gdje su probavali još jednu novu igru sa Essena, https://boardgamegeek.com/boardgame/371942/white-castle

@Metalah je bio za trećim stolom i upao je za stol sa Slavenom, ali ne znam što su igrali.

slika

Bilo je tu i prototipova igre, pa je @edvinus pokazao svoju Galaxionedo.

slika

Igrale su se Ark Nova (Cure iz Osijeka su potegnule čak do Sirača da bi ovdje odigrale samo jednu partiju Ark Nove i otišle doma 😂),

slika

Blood Rage (Ovo su igrali Miljenko, Roko, Andrej i Edvinus),

slika

Anachrony (To su odigrali Miljenko, MirekCro, Andrej i Matija),

slika

Forest Shuffle (je pokazivala Nataša, cura od Marina, Ani i Amiđi) i ko zna što još sve što nisam uspio primjetiti.
Meni druga igra je bila https://boardgamegeek.com/boardgame/382843/evacuation

slika

To sam ja sad učio Danijela, Marina i Dam Dama.
Igra je dosta dobro prošla i čak smo je dosta brzo i završili. Za razliku od Čaksa i Metala, ovaj put je igra dobila puno bolje ocjene.
Za ručak smo imali odličan čobanac od neznanog junaka i ultraljuti čili grah od Mlaca. Bila je to prava gozba, a bilo je i kolača, voća, pića. Svaka čast organizatorima. Ove godine su se Mirek i ekipa stvarno dobro pripremili. Sve mi dođe da se posramim. Kod nas dođu ljudi, ali nemamo mi sponzore da možemo nasmagati toliko sokova, vode, kolača, kiflica i ostalo za goste. Možda i mi naučimo kako se to radi 🙂.

slika

Kasnije smo probali Metalah, Dam Dam i ja https://boardgamegeek.com/boardgame/369 ... -race-dice .
Moram priznati da mi nije sjela. Nekako je proletjela, a nisam baš uspio nešto smisleno napraviti. Možda je samo u pitanju bila 7. rakija ;-)

slika

https://boardgamegeek.com/boardgame/377449/chomp je bila sljedeća igrica, igrica jer je kratka i sitna. Slažu se neki dinosauri sa karata tako da se pridržava određenih pravila. Tko će preživjeti, tko umrijeti od njih, a opet svako od nas skuplja bodove za različite ostvarene zadatke, koje opet sami uzimamo, nešto slično kao u Point Salad igri.

slika

Uletio sam u partiju kod Slavena za stolom u The White Castle i nekako mi nije sjeo. Uopće nisam uspio napraviti skoro pa ništa. Iako igra ne zvuče komplicirano, izgleda treba partija - dvije (ili manje rakije ;-) ) da bi se znalo što očekivati od igre i koliko će potrajati.

slika

Mislim da sam nakon toga s dečkima Metalahom i Dam Damom odigrao dvije partije Dorfromantica.
Evo još par fotki od prvog dana:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Iza toga je još došao Colt Express u 7 igrača, ubijačina totalna, a iza toga još i 7 Wonders 2nd ed. ali samo u 4 igrača. Bilo je to već dosta kasno, oko 2 ili 3 sata, ko bi ga sad znao jer se pomicao sat, a naš Mlac se osuo po cijelom tijelu pa smo nas dva krenuli prema Pakracu na Hitnu. I tako, čim je dobio injekciju da mu se smiri reakcija bilo mu je bolje. Vratili smo se oko 4 i brže bacili na spavanje. Opet smo mi Petrinjci i Mlac spavali u domu na napuhancima.

Ujutro nas je Mlac probudio već u 7 sati, tako da sam se “naspavao” da boli glava. Ajde bar više nije imao osip i izgledao je kao da ništa nije ni bilo.
Odmah smo odlučili da krenem slagati Kutna Hora, ali krenuli smo igrati tek kad su već stigli dečki koji su prespavali u Daruvaru.

slika

Bilo mi je žao jer sam s Edom imao dogovorenu partiju Nucleuma, pa smo dogovorili da ćemo krenuti s njom kad mi riješimo Kutnu. Nažalost toliko smo zeznuli u jednom dijelu igre da smo bili prisiljeni ili ponoviti (a došli već do ⅔ igre) ili odustati od igranja. Tako da je Edo opet dobio odbijanac. Sorry Edo ☹️
Za to su vrijeme on i Andrej nabacili Architects of West Kingdoms.

slika

Na drugom stolu se igrao normalni Terraforming Mars.
Nakon toga je Vorkosigan opet pokazivao The White Castle Barbari, Mireku i Miljenku.

slika

https://boardgamegeek.com/boardgame/396790/nucleum je strašno dobra igra i malo podsjeća na Brass ali nije toliko na nož. Ima raznih mogućnosti, pa čak i suradnje između igrača. Šteta što nisam uspio dogovoriti izradu official inserta za ovu igru. Još uvijek to vodim pod “u dogovoru”, ali sumnjam da će išta biti od toga jer se ne javljaju.
U svakom slučaju stigla nas je i noć pošto je vrijeme bilo pomaknuto i naš Mlac je već bio raspoloženja da se krene kući. Čim smo završili Nucleum i potrpali moj vašar sa stola i ostale igre koje smo nosili bili smo spremni za pokret. Za putnu smo si Dam Dam i ja uzeli po pivu (mislim da je Daruvarsko Craft pivo), ja crnu Stout, a Damir crvenu. I jedna i druga su odlične pive! Hvala onome tko ih je donesao na event!
Za sam kraj smo imali jednu lijepo safari vožnju kroz šumu, tako da se ne može više samo Slaven hvaliti off road vožnjom ;-)
Sretno smo stigli doma bez obzira na sve!
Hvala svima, baš mi je drago da smo uspjeli okupiti neki core igrača iz (za sad) barem kontinentalne Hrvatske i da se svi rado posjećujemo. Jedva čekamo drugu godinu! Mirek nam je dosta visoko digao ljestvicu što se tiče organizacije i teško da se ovo može nadmašiti.
Kažu, sljedeći DDI je u Puli 2.12. Možda je čak i izvedivo s moje strane, a iza toga nam dolazi tradicionalni “3 Kralja” gdje je već sad dosta ljudi najavilo doći. E pa vidjet ćemo ;-)
Vidimo se svi, kisi - kisi 😃

PS. Sorry svima koje nisam spomenuo! :ljubav
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 7):
juri006dadoedvinusMetalahmadoValsimAliensb
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3126
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2364 puta
Kontakt:

Re: DDI Sirač 28.10. 2023.

Post Postao/la Valsim »

Super fotke i doživljaji s još jednog odličnog provoda :thumbs .

@sadistiko kakav črni osip je dobio Mlac tako kasno? To zbog chili graha?
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: DDI Sirač 28.10. 2023.

Post Postao/la sadistiko »

Ma nije, već je dobio osip dan prije, ali nije siguran jel od neke šampite ili nećeg trećeg. Pa se vratilo navečer, i onda opet u ponedjeljak tek mu je jučer prestalo.
slika
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”