Catan piece holder

InMyBox, Izrada overlaya i inserata za igre, 3d print minijatura i dodataka za igre.

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Catan piece holder

Post Postao/la sadistiko »

slika

Radim nešto slično ovome, ali u mom setu Catana postoji ne 4 grada, nego 6, ne 5 naselja, nego 7, ne 15 cesti, nego 17. Jel postoji neka expanzija gdje to dobro dođe ili je izdavač dao po dvije rezervne komponente u svim bojama?
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Catan piece holder

Post Postao/la grof »

Nove kutije koje smo mi dobili od Carte imale su višak komponenti.
Nego, jedan mali savjet ako ćeš ovo raditi. Kod nas u HR prevladava Kosmosov Catan koji ima plastične komponente, a ne drvene. Drveni Catan je od MayFair-a i bitno je skuplji od Kosmovog pa sumnjam da se puno kupuje i da ga ljudi imaju. Tako da bit ti bilo mudrije ovo složiti za Kosmosov Catan s plastičnim komponentama.
Catan ima i svoj extension za 5-6 igrača, pa eventualno da si i to uključiš u ponudu?
Zanima ne kkao će to izgledati u tvojoj ponudi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Zorzy
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Catan piece holder

Post Postao/la sadistiko »

Ma ja ionako slabo prodajem u HR, tako da to nije neki problem, ali rado bi nekad napravio i za Kosmosovu verziju igre.
Koliko sam ja skužio iz pravila koja sam ovdje skinuo, exp. za 5-6 igrača ne dodaje dodatne komponente, samo isti broj kako sam rekao za još 2 igrača.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Catan piece holder

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la: 31 kol 2023, 09:10 Ma ja ionako slabo prodajem u HR, tako da to nije neki problem, ali rado bi nekad napravio i za Kosmosovu verziju igre.
Koliko sam ja skužio iz pravila koja sam ovdje skinuo, exp. za 5-6 igrača ne dodaje dodatne komponente, samo isti broj kako sam rekao za još 2 igrača.
Tako je. Usput, uzmi u obzir da je Catan u HR prilično popularan. Naša Hrvatska Catan grupa na fejsu broji preko 1.200 lajkera. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Catan piece holder

Post Postao/la DarkDefender »

Koliko sam shvatio, ovo nije za storage nego za igranje. Ja bi u svakom slucaju napravio za tocan broj komponenata (za igranje) a da visak komponenata stoji negdje drugdje jer je bitno za igru. Prema pravilima, ne mozes imati vise od 5 malih kucica istovremeno na ploci, moras neku upgradeati da ti se jedna vrati da bi mogao dalje graditi kucice. Isto je ogranicenje i za velike kuce i za ceste. Ne bi bilo prakticno da ti onda u ovome stoje i viskovi figura.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
grof
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Catan piece holder

Post Postao/la sadistiko »

ma sve to stoji, samo sam mislio ako postoji kkoja expanzija koja dozvoljava korištenje ovih dodatnih "kućica"
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Catan piece holder

Post Postao/la grof »

Nema. Druge ekspanzije donose brodove, vitezove, dodatke za grad itd.

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
sadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “InMyBox”