Preporuka za igru

Pitanja vezana uz društvene igre
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la T0mo »

gogo666 je napisao/la: 10 svi 2023, 09:54 nitko nije jos preporucio Scythe, pa eto, https://boardgamegeek.com/boardgame/169786/scythe
hrpa pasivne i aktivne interakcije
Potpisujem
slika
Predoxx
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 22 kol 2022, 13:48
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 90 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la Predoxx »

Dune imperium ...ne možeš pogriješiti s njim

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru Predoxx za post (ukupno 2):
Sestoviccrocodilehun
Predoxx
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 22 kol 2022, 13:48
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 90 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la Predoxx »

samwise je napisao/la:Slažem se najviše s preporukama Scythea i Ankha, i ubacia bi još Blood Rage.

https://boardgamegeek.com/boardgame/170216/blood-rage

Sent from my 2112123AG using Tapatalk
Kakav je ankh? Blood rage sam igrao i dobar mi je,a vidim da je ankh za udvoje najbolji pa da čujem

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la samwise »

Meni su obe igre super. Blood Rage definitivno bolji kad se igra sa više igrača.

Ankh san samo jednom igra u dvoje, većinom u više, doduše iman ga tek od ove godine pa je ukupan broj partija 7.

Mislin da se kod Ankha većini ne sviđa šta kad je više od 2 igrača u jednom trenutku dolazi do spajanja zadnja dva igrača u jednog, a nekako mi se čini da se tu više gubi nego se dobije na snazi.
slika
Predoxx
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 22 kol 2022, 13:48
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 90 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la Predoxx »

Da..zato i napisao da za dvoje je to više igra

Def probaj dune imperium,i rose of ix ekspanzija jlnapetu igru čini još napetijom

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

crocodilehun
Reactions:
Postovi: 14
Pridružen/a: 29 ožu 2020, 13:56
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la crocodilehun »

Hvala vam svima na odgovorima, nekako mi se najviše dopao inis, ali ako ima još tko, svakako nastavite s preporukama. neke igre koje su predoložene su mi van budžeta, neke su teže nabavljive, ali ovo više kažem kao komentar, to nikako nema veze s preporukom kao takvom. svaka preporuka mi je dobrodošla.

za ljude koji su igrali inis, pitao bi koliko pati od toga da su iskusniji igrači u prednosti? čini mi se da dosta, u smislu da bolje razumiju što koja karta radi i što mogu očekivati od drugih karata, od recimo nekog tko se tek upoznaje s igrom i možda ne razumije odprve potencijal neke karte ili poteza.. to je zapravo isto jedan od kriterija kojeg bi volio zadovoljiti, taj da su u gameplayu svi naoko ravnopravni. jel mi se čini ili je inis tu dosta u koristi iskusnih igrača?

recimo i race for the galaxy je takav. netko tko poznaje dek i taktike što se isplati više graditi i kako proizvoditi, u ogromnoj je prednosti nad igračima koji se tek uvode u igru, pa možda race nije baš primamljiv novim igračima, posebno ako se ubace i ekspanzije...
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la Aliensb »

Svaka imalo kompliciranija igra pati od toga, ali isto tako i novi igrac ne mora odmah ocekivati pobjedu u prvih par gameova, također pomaze i ako ti kao iskusniji dajes savjete ovima koji su novi, pa makar tako zrtvovo svoju taktiku i vrijeme razmisljanja o potezu.

Ja inace kad god objasnjavam uvijek gubim jer zelim svima pomoci bas iz razloga da im se svidi igra, a ne da im ubijem volju za istom odmah u startu jer sam ih pobjedio sa duplo vise bodova.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post:
crocodilehun
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 420 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la smurfORnot »

Jedino vam u Inisu postoji Kingmaking(naravno, ovisi i o igracima, al nije nekom problem naštimat victory pred kraj ako to želiš ili vidiš, ok ja neću dobit, ne da mi se igrat pa da se ne natežemo narednih par rudni, u ovoj dam tebi da winaš), pa ovisi koliko vam to smeta ili ne.
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 172
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 294 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la ray »

Kod Inisa je bitno poznavati karte akcija (zelene) koje svaki rundu draftate i čitanje stanja na ploči (a to dolazi s poznavanjem zelenih karti jer onda donekle znas sto igrači mogu napraviti u rundi). Kao što smurf veli kingmaking koji se često događa ne namjerno sa početnicima jer zaborave victory conditione i/ili ne znaju pročitati stanje da netko bude napravio condition. Moja preporuka je obavezno isprintati victory conditione za svakog igrača i svako malo ih podsjetiti tokom igre.
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1027 puta
Kontakt:

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la Deni »

Uskoro idem u Japan pa gledam koje igre bi se isplatilo tamo kupiti. Imate li neke na wishlisti?

Za sada mi se samo ova cini zanimljivom
https://boardgamegeek.com/boardgame/174975/take-chord
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”