Preporuka za igru

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 172
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 294 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la ray »

Deni je napisao/la: 23 lip 2023, 09:15 Uskoro idem u Japan pa gledam koje igre bi se isplatilo tamo kupiti. Imate li neke na wishlisti?

Za sada mi se samo ova cini zanimljivom
https://boardgamegeek.com/boardgame/174975/take-chord
imas puno tema o tome na redditu: https://www.reddit.com/r/boardgames/sea ... ance&t=all

i oni imaju puno trick-takera koji su samo dostupni u jp.
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1027 puta
Kontakt:

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la Deni »

znam cesljam i te teme, hvala. nekako vise vjerujem vasim (provjerenim) shortlistama :)
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 420 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la smurfORnot »

https://boardgamegeek.com/boardgame/190 ... ace-moscow

Ako želite igrati nešto u skladu s realnim dogadajima.
crocodilehun
Reactions:
Postovi: 14
Pridružen/a: 29 ožu 2020, 13:56
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la crocodilehun »

Ako itko ima ideju, molio bi preporuku za igru. Dosta sam rovario po redditu i skrolao po bgg, ali nisam našao ništa zapravo kaj bi odgovaralo mojim željama, pa ako netko ima neku ideju...

glavni uvjet je da igra ima asymmetrical/variable player power, tj. da svaki igrač igra nekom frakcijom/likom/civilizacijom koja ima sebi svojstvene abilitije. super bi bilo kad bi igra legla u rang težine 2-3 na bbg. isto tak da je user friendly tj. da se da u nekih 10-15 minuta objasnit i da su pravila evidentna. ima igara npr imperial setlers ili možda cosmic encounter, ali mi se čini da takve igre nisu user friendly tj. da kad ju nekom objašnjavaš nemreš objasnit sve karte i sve scenarije. npr. pravila catana su evidentna i tak nešto, težinom catana bi zapravo bilo ok. ak bi tema bila implementirana u igru bi isto bilo super, ali nije nužno. dužina do 2 sata.

ima li tko kakvu preporuku? hvala unaprijed.
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la gogo666 »

crocodilehun je napisao/la: 06 ruj 2023, 10:45 Ako itko ima ideju, molio bi preporuku za igru. Dosta sam rovario po redditu i skrolao po bgg, ali nisam našao ništa zapravo kaj bi odgovaralo mojim željama, pa ako netko ima neku ideju...

glavni uvjet je da igra ima asymmetrical/variable player power, tj. da svaki igrač igra nekom frakcijom/likom/civilizacijom koja ima sebi svojstvene abilitije. super bi bilo kad bi igra legla u rang težine 2-3 na bbg. isto tak da je user friendly tj. da se da u nekih 10-15 minuta objasnit i da su pravila evidentna. ima igara npr imperial setlers ili možda cosmic encounter, ali mi se čini da takve igre nisu user friendly tj. da kad ju nekom objašnjavaš nemreš objasnit sve karte i sve scenarije. npr. pravila catana su evidentna i tak nešto, težinom catana bi zapravo bilo ok. ak bi tema bila implementirana u igru bi isto bilo super, ali nije nužno. dužina do 2 sata.

ima li tko kakvu preporuku? hvala unaprijed.
mozda Smallworld?
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la DarkDefender »

Ako trazis bas asimetricno, u zadnje vrijeme su izasli Merchants Cove i Free Radicals. Ali ovdje imas problem kod objasnjavanja pravila jer svaki igrac igra neki drugi mini game tako da zapravo trebas svakome igracu objasniti njegova pravila.

A sto se tice variable player powers, uglavnom mi padaju na pamet ili coop igre ili igre koje imaju dosta kartica. Npr. Flash Point: Fore Rescue je coop, nema nikakvih kartica i sl., a svatko ima svog lika koji je malo drugaciji. S druge strane Architects of the West Kingdom se moze igrati s varijabilnim likovima ali ima dosta kartica. Iako kartice slijede neku generalnu ikonografiju, nemaju tekst. Ne znam koliko ti je to prihvatljivo.
crocodilehun
Reactions:
Postovi: 14
Pridružen/a: 29 ožu 2020, 13:56
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la crocodilehun »

hvala na preporukama. smallworld mi se čini prebazičan i kao da bi ga se brzo zasitio, bez obzira na varijacije.
architects ću malo detaljnije pogledati. kartice nisu problem ak su evidentne. u smislu da stoje na stolu i u pravilu treba objasniti ikonografiju. ono kaj bi htio izbjeć su neevidentne stvari npr unmatched. teško je casual i random ljude uvući u igru kad novi igrači zapravo ne znaju sve mogućnosti i kaj mogu očekivati od drugog igrača jer nemaju pojma kaj sve ima u decku. drugi primjer neevidentog bi bila npr neka kartica koja je u odnosu na druge kartice u igri crap. npr. u terminologiji mtg, npr da je karta common sa slabim učinkom i da među drugim karticama ima sličnih kartica koje jednostavno rade bolje stvari. nov igrač nemre onda nikak procjenit vrijednost ponuđene kartice, jer ne zna da postoje i bolje. takvu igru bi htio izbjeć. igra bi trebala bit kolkotolko pristupačna za sve.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 420 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la smurfORnot »

Tyrants of the underdark. Meni recimo odličan DB area control game s puno interakcije, pravila su relativno jednostavna, ok deck builder je no možeš gledati da ce vam se deckovi dosta razlikovati i ima više frakcija a kombiniraš dvije za svaki game, pa je i tu neki vid raznolikosti.
crocodilehun
Reactions:
Postovi: 14
Pridružen/a: 29 ožu 2020, 13:56
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la crocodilehun »

Tnx, pogledam.

Ima ko kakvih iskustva s terra novom?
https://boardgamegeek.com/boardgame/364186/terra-nova

Ta igra mi se čini ko da zadovoljava dosta mojih uvjeta ovak na prvu.
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la Bojan1983 »

Meni se cinilo da si bas opisao terra mysticu (izuzev tezine)

Terra Novu nisam igrao al sam pogledao puno komentara, navodno je poprilicno jednostavna i plitka, ustvari jedino pozitivno je da je dobar uvod za Terra Mysticu

A sto se tice tezine Terra Mystice, da teza je od Catana, al se ne bih bas slozio sa BGG 3.97
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”