BGG natječaj za solo varijante

Prepravke postojećih igara, varijacije pravila i sl.

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 77
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 233 puta
 pohvaljen: 160 puta
Kontakt:

BGG natječaj za solo varijante

Post Postao/la edvinus »

U zadnje vrijeme se bavim razvojem solo varijanti za postojeće igre, pa sam tako došao na ideju da oživim BGG natječaj za solo varijante - Solomode.

Ako ste zainteresirani za solo varijante, bacite pogled (većinom su neke manje poznate igre, ali ima i jedna odlična solo varijanta za Terraforming Mars).

A ako se kojim slučajem netko bavi razvojem vlastitih solo varijanti, neka se javi, bilo bi mi vrlo drago.

Zanima li vas razvoj igara, prepravke postojećih igara i razvoj solo varijanti su neki prvi korak u tom smjeru - ne trebate osmisliti cijelu novu igru, niti morate izrađivati prototip, pa je utoliko lakše započeti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru edvinus za post (ukupno 2):
miljenkoretko63
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: BGG natječaj za solo varijante

Post Postao/la grof »

edvinus je napisao/la: 14 tra 2023, 20:22 Zanima li vas razvoj igara, prepravke postojećih igara i razvoj solo varijanti su neki prvi korak u tom smjeru - ne trebate osmisliti cijelu novu igru, niti morate izrađivati prototip, pa je utoliko lakše započeti.
Nisam baš siguran da bi se u potpunosti složio s ovime, bar ne u mom slučaju, ali! Ima jedna hrvatska igra - Maldoria koja je baš dobro odštampana i trebala je biti zanimljivi dungeon crawler, ali nekako je sve previše prepušteno slučajnosti, pa mi je baš padalo na pamet da je jednostavno prepravim po pitanju pravila i nekih mehanika, a zadržim vizualni identitet igre. Naravno, uz prethodni pristanak autora igre. I da, u nekom trenutku života je reizdam tako obnovljenu putem svog obrta.

Eto, budem li se odlučio na takvu prepravku igre, možda ovdje nađem zainteresirane za rad na tome? :) (nije solo mod, ali je prepravka)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
retko63
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 77
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 233 puta
 pohvaljen: 160 puta
Kontakt:

Re: BGG natječaj za solo varijante

Post Postao/la edvinus »

grof je napisao/la: 14 tra 2023, 21:02Eto, budem li se odlučio na takvu prepravku igre, možda ovdje nađem zainteresirane za rad na tome? :) (nije solo mod, ali je prepravka)
Meni svakako zvuči zanimljivo ta ideja, rado bih se uključio, makar u neki inicijalni brainstorming :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru edvinus za post:
grof
slika
Avatar
retko63
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 lip 2019, 11:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 76 puta
 pohvaljen: 51 put
Kontakt:

Re: BGG natječaj za solo varijante

Post Postao/la retko63 »

grof je napisao/la: 14 tra 2023, 21:02
edvinus je napisao/la: 14 tra 2023, 20:22 Zanima li vas razvoj igara, prepravke postojećih igara i razvoj solo varijanti su neki prvi korak u tom smjeru - ne trebate osmisliti cijelu novu igru, niti morate izrađivati prototip, pa je utoliko lakše započeti.
Nisam baš siguran da bi se u potpunosti složio s ovime, bar ne u mom slučaju, ali! Ima jedna hrvatska igra - Maldoria koja je baš dobro odštampana i trebala je biti zanimljivi dungeon crawler, ali nekako je sve previše prepušteno slučajnosti, pa mi je baš padalo na pamet da je jednostavno prepravim po pitanju pravila i nekih mehanika, a zadržim vizualni identitet igre. Naravno, uz prethodni pristanak autora igre. I da, u nekom trenutku života je reizdam tako obnovljenu putem svog obrta.

Eto, budem li se odlučio na takvu prepravku igre, možda ovdje nađem zainteresirane za rad na tome? :) (nije solo mod, ali je prepravka)
Baš mi je drago da si spomenuo Maldoriu.Igra je odlična ali one figurice su :thumbs_down
Sve ostalo je stvarno super,vrlo kvalitetan karton i kartice ma svaka čast !
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: BGG natječaj za solo varijante

Post Postao/la grof »

retko63 je napisao/la: 14 tra 2023, 23:28
grof je napisao/la: 14 tra 2023, 21:02
edvinus je napisao/la: 14 tra 2023, 20:22 Zanima li vas razvoj igara, prepravke postojećih igara i razvoj solo varijanti su neki prvi korak u tom smjeru - ne trebate osmisliti cijelu novu igru, niti morate izrađivati prototip, pa je utoliko lakše započeti.
Nisam baš siguran da bi se u potpunosti složio s ovime, bar ne u mom slučaju, ali! Ima jedna hrvatska igra - Maldoria koja je baš dobro odštampana i trebala je biti zanimljivi dungeon crawler, ali nekako je sve previše prepušteno slučajnosti, pa mi je baš padalo na pamet da je jednostavno prepravim po pitanju pravila i nekih mehanika, a zadržim vizualni identitet igre. Naravno, uz prethodni pristanak autora igre. I da, u nekom trenutku života je reizdam tako obnovljenu putem svog obrta.

Eto, budem li se odlučio na takvu prepravku igre, možda ovdje nađem zainteresirane za rad na tome? :) (nije solo mod, ali je prepravka)
Baš mi je drago da si spomenuo Maldoriu.Igra je odlična ali one figurice su :thumbs_down
Sve ostalo je stvarno super,vrlo kvalitetan karton i kartice ma svaka čast !
Ma dobro i mehanike nisu baš nešto. Dalo bi se to doraditi, pa da bude još interesantnije. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
retko63
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 lip 2019, 11:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 76 puta
 pohvaljen: 51 put
Kontakt:

Re: BGG natječaj za solo varijante

Post Postao/la retko63 »

edvinus je napisao/la: 14 tra 2023, 20:22 U zadnje vrijeme se bavim razvojem solo varijanti za postojeće igre, pa sam tako došao na ideju da oživim BGG natječaj za solo varijante - Solomode.

Ako ste zainteresirani za solo varijante, bacite pogled (većinom su neke manje poznate igre, ali ima i jedna odlična solo varijanta za Terraforming Mars).

A ako se kojim slučajem netko bavi razvojem vlastitih solo varijanti, neka se javi, bilo bi mi vrlo drago.

Zanima li vas razvoj igara, prepravke postojećih igara i razvoj solo varijanti su neki prvi korak u tom smjeru - ne trebate osmisliti cijelu novu igru, niti morate izrađivati prototip, pa je utoliko lakše započeti.
Da li imaš u svojoj kolekciji igru Western Legends ! Vidio sam na netu da je već netko pokrenuo solo varijantu ali ok,imam i ja svoju ideju.Za početak,nabavio sam još dodatne figurice tj dupliće originala pa sad krećem dalje !
Ovi su korisnici zahvalili autoru retko63 za post:
edvinus
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 77
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 233 puta
 pohvaljen: 160 puta
Kontakt:

Re: BGG natječaj za solo varijante

Post Postao/la edvinus »

retko63 je napisao/la: 15 tra 2023, 21:41 Da li imaš u svojoj kolekciji igru Western Legends ! Vidio sam na netu da je već netko pokrenuo solo varijantu ali ok,imam i ja svoju ideju.Za početak,nabavio sam još dodatne figurice tj dupliće originala pa sad krećem dalje !
Odlično, go for it!

Nemam Western Legends, ali ima je na Tabletop Simulatoru pa mogu tamo probati kad složiš solo varijantu.

Ako možda dolaziš 29.-og na DDI u Petrinju, možemo i tamo popričati, ili zaigrati Western Legends... :thumbs
slika
Odgovori

Natrag na “Prepravke igara”