Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 985 puta
 pohvaljen: 1011 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la realuka »

Vukozec je napisao/la: 11 tra 2022, 19:42
realuka je napisao/la: 11 tra 2022, 19:12
Vukozec je napisao/la: 11 tra 2022, 19:08

Ne, to je službeno pravilo (odmah u prvoj rečenici pravila se spominje) : svaki igrač može započeti maksimalno 3 stupca. Dakle bar jednu od 4 boje mora izostaviti iz svoje kolekcije (može teoretski i više od jedne, no vjerujem da je to rijetko kad isplativo).
Započinješ 3 stupca, ali nigdje te ne ograničavaju boje. Igrali ste hardcore
Vidi stvarno bilo koja boja može u bilo koji stupac. Ja sam čitajući pravila nekako intuitivno zaključio da svaki stupac = 1 boja (možda su pravila bila crnobijela ili bez slikovnih primjera, ne sjećam se). Mi smo praktički igrali skroz drugu igru :facepalm :)

Pa... mogu samo reći da je naša varijanta funkcionirala prilično dobro. Čak nisam siguran da bi mi se službena više svidjela, to mi se čini prejednostavno, odnosno da uvijek imaš što odigrati u neki od svojih redova, čini mi se da je onako kako smo mi igrali više teških odluka kroz igru (a moje društvo voli takve igre).
Ništa, idem postati našu verziju pod variants na bgg :)
Pa ovako je utrka za bodove jača, prvi krug draftaš što više plavih jer nose x9, drugi krug što više zelenih jer nose x8 i treći krug sive jer nose x7 i roze grabaš ko da je život ili smrt haha i to sve ukomponiraj da paše što bolje da ti sve stane.

Ova tvoja verzija zvuči zanimljivo, al se čini na tračnicama, pogotovo u 2 igrača.
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 657 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Vukozec »

To zvuči kao da svi cijelo vrijeme rade isto, gomilaju bodove, i na kraju tko ispliva, ispliva. U mojoj varijanti imaš opciju čekanja da vidiš koje će boje drugi odigrati pa se onda uvališ u boju koju drugi ne igraju, te imaš izbor dodavati sebi ili izbacivati van karte iz bije koju ne igraš (koja drugima treba).

Istina, moja varijanta je najslabija u 2 igrača.
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1271
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3420 puta
 pohvaljen: 2040 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la dado »

Mi u Ohanami većinom igramo varijantu da na kraju igre dobiješ razliku bodova između najvećeg i najmanjeg vrta. Mislim da je to u francuskom izdanju službena varijanta.

Inače, uvijek kad pročitam takvo nešto mislim si "pa kak su mogli fulat to pravilo?" ali se onda brzo poklopim ušima i sjetim da smo mi između ostaloga, prvu partiju GWT refilali karte u ruci tek kad smo prošli Kansas City i započeli novi krug, a ne nakon svakog poteza. :facepalm Najbolja stvar je kaj lijepo sve piše na player boardovima ali nitko nije primijetio. :D
Jednom sam na bgg-u čitao da su prvih nekoliko partija igrali Ticket to Ride tako da su stavljali vagon po vagon. rofl
U biti ne znamo koliko igri igramo krivo. :D
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 985 puta
 pohvaljen: 1011 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la realuka »

Vukozec je napisao/la: 11 tra 2022, 20:50 To zvuči kao da svi cijelo vrijeme rade isto, gomilaju bodove, i na kraju tko ispliva, ispliva. U mojoj varijanti imaš opciju čekanja da vidiš koje će boje drugi odigrati pa se onda uvališ u boju koju drugi ne igraju, te imaš izbor dodavati sebi ili izbacivati van karte iz bije koju ne igraš (koja drugima treba).

Istina, moja varijanta je najslabija u 2 igrača.
Zato je igra i odlična jer svi rade isto i boriš se za iste stvari dok to pokušavaš ukomponirati u svoj redosljed, a po ovoj tvojoj varijanti ako ti dođu sve visoke karte a imaš odigrane relativno niske, igra teoretski za tebe završava u prvom krugu. Em u tvojoj varijanti nema taktiziranja samo utrpavaš karte u boji u neke okvire koje si zadaš odma u prvom krugu i to po nekom prisiljenom i luck based redosljedu.

Svakako preporučam da počnete igrati igru po pravilima.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 3):
dadoVukozecPapaver
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 657 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Vukozec »

realuka je napisao/la: 11 tra 2022, 21:00
Vukozec je napisao/la: 11 tra 2022, 20:50 To zvuči kao da svi cijelo vrijeme rade isto, gomilaju bodove, i na kraju tko ispliva, ispliva. U mojoj varijanti imaš opciju čekanja da vidiš koje će boje drugi odigrati pa se onda uvališ u boju koju drugi ne igraju, te imaš izbor dodavati sebi ili izbacivati van karte iz bije koju ne igraš (koja drugima treba).

Istina, moja varijanta je najslabija u 2 igrača.
Zato je igra i odlična jer svi rade isto i boriš se za iste stvari dok to pokušavaš ukomponirati u svoj redosljed, a po ovoj tvojoj varijanti ako ti dođu sve visoke karte a imaš odigrane relativno niske, igra teoretski za tebe završava u prvom krugu. Em u tvojoj varijanti nema taktiziranja samo utrpavaš karte u boji u neke okvire koje si zadaš odma u prvom krugu i to po nekom prisiljenom i luck based redosljedu.

Svakako preporučam da počnete igrati igru po pravilima.
Probat ćemo kd mi igra opet dođe pod ruku.

Probaj i ti moju ;)
slika
thepandacult
Reactions:
Postovi: 42
Pridružen/a: 11 vel 2021, 13:23
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 31 put
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la thepandacult »

Stigli Kickstarteri :D

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru thepandacult za post (ukupno 7):
dadoMago de UmagorealukaAliensbdendarii42tanelornsadistiko
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1271
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3420 puta
 pohvaljen: 2040 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la dado »

Nastavljamo s novitetima. :)


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 4):
Mago de UmagotanelornsadistikoDeni
slika
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la samwise »

slika

Evo i meni stiglo nešto sa ozone.hr
Ovi su korisnici zahvalili autoru samwise za post (ukupno 7):
priroda15kockicaDenitanelorndadoMago de Umagokovacu
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 408 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la kovacu »

samwise je napisao/la: 13 tra 2022, 13:49 slika

Evo i meni stiglo nešto sa ozone.hr
Ovaj Crew za 80-ak kn je pljacka.
Vrh igra
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
samwise
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la samwise »

kovacu je napisao/la: 13 tra 2022, 16:43 Ovaj Crew za 80-ak kn je pljacka.
Vrh igra
Igrali smo dosad onaj prvi, quest for planet 9, i svima se svidia. Ako je sudit po ocjeni na bgg ovaj je još i bolji.
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”