Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 248 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la gogo666 »

i nama su Žohari hit

nekidan sam nabavio MicroMacro i s malom (8 godina) peglamo svaki dan. Stvarno zasluzen Spiel das Jahre

također sam nekidan nabavio i Undaunted Reinforcements, sa solo botom. Uzasno kompliciran bot za vodit, za sad nisam impresioniran. Al igra mi je u 2 genijalna, a na BGG je bot jako hvaljen, pa se nadam da kad sjedne da ce mi bit bolji.
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 291
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 233 puta
 pohvaljen: 347 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Aliensb »

Vukozec je napisao/la: 11 tra 2022, 14:47 No čini mi se da su Žohari ona igra među ovim društvom koja će ekspresno istaknuti kandidaturu za moj hall of fame. Love at first feel nakon prvih par partija kako sa odraslim tako i sa dječjim društvom.

Vidim da nema više te verzije žohara, da li je ovo prakticki isto ili je potpuno druga igra https://www.ozone.hr/product/dru-tvena- ... gJr-_D_BwE
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 657 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Vukozec »

Aliensb je napisao/la: 11 tra 2022, 15:46
Vukozec je napisao/la: 11 tra 2022, 14:47 No čini mi se da su Žohari ona igra među ovim društvom koja će ekspresno istaknuti kandidaturu za moj hall of fame. Love at first feel nakon prvih par partija kako sa odraslim tako i sa dječjim društvom.

Vidim da nema više te verzije žohara, da li je ovo prakticki isto ili je potpuno druga igra https://www.ozone.hr/product/dru-tvena- ... gJr-_D_BwE
To je originalna, osnovna verzija te igre. Royal verzija koju sam ja uzeo umjesto jedne (osme) vrste životinja ima "royal" karte koje unose dodatno pravilo (dodatnu opciju kod poteza i dodatnu razinu rizika) i još 2 specijalne karte sa svojim posebnim pravilom. Ništa prekomplicirano, što bi bespotrebno prezapetljalo igru pa sam uzeo tu verziju, no i sa Royal verzijom je moguće igrati samo originalnu varijantu bez tih dodatnih karata i zapravo sam upravo tako za početak i igrao ove prve partije ;)
Uglavnom, mislim da je i originalna bazična varijanta sjajna, a royal verzija dodaje malo dodatne vrijednosti, no moguće čak da će mnogi svejedno preferirati osnovnu varijantu (kao što npr. sa 6 nimmt! 25 jahre uvijek igramo samo osnovni 6 nimmt!, nikad sa dodatnim kartama i pravilima iz 25 jahre proširenja; također vidi što sam na prethodnoj strani napisao za The Mind vs The Mind Extreme). Da odgovorim na pitanje: 90% je ista igra u oba slučaja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
Aliensb
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 291
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 233 puta
 pohvaljen: 347 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Aliensb »

Vukozec je napisao/la: 11 tra 2022, 16:15
Aliensb je napisao/la: 11 tra 2022, 15:46
Vukozec je napisao/la: 11 tra 2022, 14:47 No čini mi se da su Žohari ona igra među ovim društvom koja će ekspresno istaknuti kandidaturu za moj hall of fame. Love at first feel nakon prvih par partija kako sa odraslim tako i sa dječjim društvom.

Vidim da nema više te verzije žohara, da li je ovo prakticki isto ili je potpuno druga igra https://www.ozone.hr/product/dru-tvena- ... gJr-_D_BwE
To je originalna, osnovna verzija te igre. Royal verzija koju sam ja uzeo umjesto jedne (osme) vrste životinja ima "royal" karte koje unose dodatno pravilo (dodatnu opciju kod poteza i dodatnu razinu rizika) i još 2 specijalne karte sa svojim posebnim pravilom. Ništa prekomplicirano, što bi bespotrebno prezapetljalo igru pa sam uzeo tu verziju, no i sa Royal verzijom je moguće igrati samo originalnu varijantu bez tih dodatnih karata i zapravo sam upravo tako za početak i igrao ove prve partije ;)
Uglavnom, mislim da je i originalna bazična varijanta sjajna, a royal verzija dodaje malo dodatne vrijednosti, no moguće čak da će mnogi svejedno preferirati osnovnu varijantu (kao što npr. sa 6 nimmt! 25 jahre uvijek igramo samo osnovni 6 nimmt!, nikad sa dodatnim kartama i pravilima iz 25 jahre proširenja; također vidi što sam na prethodnoj strani napisao za The Mind vs The Mind Extreme). Da odgovorim na pitanje: 90% je ista igra u oba slučaja.
Narucio sam to i King of Tokyo, pošto nemam igara s kojima bi nekog uveo u board gameove pa cu probati s ove dvije kao nekim pocetnim stadijem.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post:
Vukozec
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 657 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Vukozec »

Aliensb je napisao/la: 11 tra 2022, 16:40
Narucio sam to i King of Tokyo, pošto nemam igara s kojima bi nekog uveo u board gameove pa cu probati s ove dvije kao nekim pocetnim stadijem.
IMHO, apsolutno dobar izbor (osim za tu svrhu, kao igre za "druge", dobar su izbor i zato što je te igre jednostavno zabavno igrati bili gamer ili ne) :thumbs
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 408 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la kovacu »

Taj Cockrach poker (i royal i obicna) su vrh igre. Mos svakog naucit jer je igra full jednostavna. Igra bi trebala neki filler bit, a mi je uvatimo i ne pustamo kolko bude zabavno.

Ovu obicnu verziju mozete igrat i ak imate 2 spila poker karata.
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 985 puta
 pohvaljen: 1011 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la realuka »

Vukozec je napisao/la: 11 tra 2022, 15:02
Jednostavan twist (baš u stilu Knizijinih igara) da se od jedne boje mora odustati dodaje zanimljivu dodatnu dimenziju taktici
To ste tako houseruleali?
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 657 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Vukozec »

realuka je napisao/la: 11 tra 2022, 18:43
Vukozec je napisao/la: 11 tra 2022, 15:02
Jednostavan twist (baš u stilu Knizijinih igara) da se od jedne boje mora odustati dodaje zanimljivu dodatnu dimenziju taktici
To ste tako houseruleali?
Ne, to je službeno pravilo (odmah u prvoj rečenici pravila se spominje) : svaki igrač može započeti maksimalno 3 stupca. Dakle bar jednu od 4 boje mora izostaviti iz svoje kolekcije (može teoretski i više od jedne, no vjerujem da je to rijetko kad isplativo).
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 985 puta
 pohvaljen: 1011 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la realuka »

Vukozec je napisao/la: 11 tra 2022, 19:08
realuka je napisao/la: 11 tra 2022, 18:43
Vukozec je napisao/la: 11 tra 2022, 15:02
Jednostavan twist (baš u stilu Knizijinih igara) da se od jedne boje mora odustati dodaje zanimljivu dodatnu dimenziju taktici
To ste tako houseruleali?
Ne, to je službeno pravilo (odmah u prvoj rečenici pravila se spominje) : svaki igrač može započeti maksimalno 3 stupca. Dakle bar jednu od 4 boje mora izostaviti iz svoje kolekcije (može teoretski i više od jedne, no vjerujem da je to rijetko kad isplativo).
Započinješ 3 stupca, ali nigdje te ne ograničavaju boje. Igrali ste hardcore
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post:
Vukozec
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 657 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Vukozec »

realuka je napisao/la: 11 tra 2022, 19:12
Vukozec je napisao/la: 11 tra 2022, 19:08
realuka je napisao/la: 11 tra 2022, 18:43

To ste tako houseruleali?
Ne, to je službeno pravilo (odmah u prvoj rečenici pravila se spominje) : svaki igrač može započeti maksimalno 3 stupca. Dakle bar jednu od 4 boje mora izostaviti iz svoje kolekcije (može teoretski i više od jedne, no vjerujem da je to rijetko kad isplativo).
Započinješ 3 stupca, ali nigdje te ne ograničavaju boje. Igrali ste hardcore
Vidi stvarno bilo koja boja može u bilo koji stupac. Ja sam čitajući pravila nekako intuitivno zaključio da svaki stupac = 1 boja (možda su pravila bila crnobijela ili bez slikovnih primjera, ne sjećam se). Mi smo praktički igrali skroz drugu igru :facepalm :)

Pa... mogu samo reći da je naša varijanta funkcionirala prilično dobro. Čak nisam siguran da bi mi se službena više svidjela, to mi se čini prejednostavno, odnosno da uvijek imaš što odigrati u neki od svojih redova, čini mi se da je onako kako smo mi igrali više teških odluka kroz igru (a moje društvo voli takve igre).
Ništa, idem postati našu verziju pod variants na bgg :)
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”