Igranje s bebom

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Igranje s bebom

Post Postao/la Minsc1610 »

kockica je napisao/la: 21 stu 2022, 16:54 @Teehee(R) je dao jako dobru perspektivu s kojom se apsolutno slažem, jer smo i sami planinari i kamperi pa evo da malo proširimo sa svojom perspektivom. Naravno uz upozorenje svaka beba je drugačija pa naša iskustva nisu univerzalno primjenjiva.

Prvo moram primjetiti kako je i dalje fascinantno kakvi se prioriteti slažu u glavama ljudi koji čekaju ili "pitaju za prijatelje" koji čekaju bebu. Promatrači sa strane bi pomislili kako novopečeni roditelji završavaju na nekakvom groblju slonova, nekad ih se prisjetimo i spominjemo sve najbolje o njima, možda ih povremeno sretnemo u shoping centru dok Mama kupuje stvari za kućanstvo, a Tata lebdi nad Djetetom u improviziranoj igraonici da ne isproba novi inovativan način da prekrši sve zakone fizike i samoubije se, pa se samo nakratko pozdravimo s njima i brže bolje pobjegnemo da ne gledamo više Tatino upalo lice i ispijene beživotne oči , svakako još i potrčimo jer Mama je na vidiku, izlazi iz dućana i nosi vrećice i ako nas primijeti, sigurno će se hvaliti kako ni ne može zamisliti život bez majčinstva, a onda će posegnuti za mobitelom da pokaže stotinjak fotki djece koje inače uredno preskačete na njihovom facebook profilu.

Ima takvih roditelja, ne kažem da nema, ali za ljude sa strašću, u bilo kakvim aktivnostima, roditeljstvo je izazov a ne mrtvačnica hobija. Stvari su tek postale izazovnije, i sad otvarači ove i sličnih tema pitaju koliko se još možete igrati. A druge stvari?

Recimo otkako sam otac, ja sam se prestao plašiti spolnih bolesti, to možeš dobiti samo seksom, a to je već lutrija koliko ćeš ga imati, pogotovo kada imaš više djece različite dobi od kojih neka se rano dižu a tinejdžeri pak poprimaju karakterističnu albino boju kože jer noći su sad njihove. Odemo u DM, pokažem ženi Durex pack od 10 komada, a ona meni "Oho, kupujemo za cijelu godinu unaprijed!" Kad se i stvori prilika, predigra se svodi na tko će se brže skinuti jer prilika u trenu može nestati pa pitanje kada ćete je opet dočekati.

I sad, referencirajući se na komentar istrijanskog kolege sa drugog topica ,
Mago de Umago je napisao/la: 19 stu 2022, 11:03Iskreno za igre od 20-30 min ni ne ustajem iz kreveta.
baš me zanima kada ti se pruži prilika, hoćeš li izjaviti "mnjeh, neću se dignuti za 15- 20 minuta akcije". (namjerna dvosmislenost) Hoćeš buraz, itekako hoćeš. Lažu ljudi ako govore da neće, zato nas i ima 8 milijardi.

Ista stvar je i sa igrama, jer kao i sa seksom, nema ama baš nikakvog razloga da igranja zamru, samo što ćete se prilagoditi drugačijim okolnostima. Friške bebe nisu toliko interesantne ( posebice ako vam nije prvo), to samo siše, puni pelene i spava. Zapravo tu još možete naći itekako vremena za igranja kao što ste se puno mogli igrati i do dugo u poodmakloj trudnoći, uz naravno toleriranja trudnica na česte prekide igranja zbog učestalih odlazaka na wc jer bebina prva igračka je majčin mokraćni mjehur kojeg svako malo pritišće.

Tek nekoliko mjeseci kasnije bebe postaju interesantnije, ali i opasnije po sebe, pa se i igranja svode na brzinske partije, kad već ne možemo neke druge aktivnosti, srećom postoji cijela niša društvenih igara za roditelje u celibatu. To je kao Race for the Galaxy, tako biste rado razdužili partiju, gradili cijeli engine, ali pobjeđuju oni koji shvaćaju značenje riječi Race u naslovu igre. ( btw, odigrali nekoliko partija u ovih tjedan dana). I te igre mogu biti čisti fileri ali i visoki koncentrat uzbuđenja koje inače prati tzv. teškaše.

Kasnije nadobudno pokušavate pretvoriti svoje potomke u stalne suigrače, neki s više, drugi s manje uspjeha, ali nebitno, jer prije ili kasnije dolazi faza gdje ste smetnja svojoj djeci, ne trebate im, dovoljni su im vilenjaci i mace papučarice koji čudesno pospreme njihove sobe, operu i slože im odjeću u ormar, a frižider pune hranom. Ajde, nije da vas skroz ne trebaju, ipak trebaju nekoga žicati za džeparac. Ali zato slijedi renesansa, sami ste kod kuće, žena nešto sprema u kuhinji, a ti joj se prišunjaš i obgrliš je s leđa: "Sad kad smo sami, da budemo malo divlji i odigramo Terraforming Mars sa SVIM ekspanzijama?"

I djeca odrastu a Mame i Tate sa početka priče postanu odjednom izgubljeni, za što sad da žive? Kako ispuniti vrijeme dok ne stigne unučad? Iznenađujuće Mame bi se tako rado brinule za djecu ali nervira ih kad se Tate ponašaju kao djeca. Ali zato mi ostali otvaramo medicu sa Ramića dvora i čestitamo si na uspješno svladanim izazovima (glavni quest je, naravno da djecu uspijemo otpratiti u odraslu dob, ali tu su i sporedni, premda ne manje važni questovi da udovoljimo svojim strastima).

Eto to je poanta mog posta, živite u strahu i nalazite izgovore da postanete Mama i Tata, ili živite uz roditeljstvo. Može se, drugačije je, ali nikako ne i manje kvalitetno. :thumbs
Lijepo rečeno i u sridu. Mene jedino sekira što ću kad djeca odu jer žena ne želi ni blizu društvenim.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post:
Satarash
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 242
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Igranje s bebom

Post Postao/la ratnip »

Kod mene je bio slučaj da je beba prvo prekinula gaming sesije, da bi sad kad su djeca odrasla bivša gaming ekipa bila u potpuno drugim filmovima. S druge strane klinci su tijekom godina postali nova gaming ekipa, kod kojih nemaš nikakvih problema oko logistike organizacije sesije, tako da you win some, you lose some. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post:
Teehee(R)
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Igranje s bebom

Post Postao/la Minsc1610 »

ratnip je napisao/la: 22 stu 2022, 14:07 Kod mene je bio slučaj da je beba prvo prekinula gaming sesije, da bi sad kad su djeca odrasla bivša gaming ekipa bila u potpuno drugim filmovima. S druge strane klinci su tijekom godina postali nova gaming ekipa, kod kojih nemaš nikakvih problema oko logistike organizacije sesije, tako da you win some, you lose some. :)
Budi spreman na tugu. Sinoć mene pita sin (koji ima 14 godina) šta ćeš tata sa svim tim igrama sad? Ja pitam kako misliš? On: pa ono ja ću skoro u srednju, nije baš da mi se da više igrati, a i brzo će doći vrijeme kad ću otići na faks. Meni brada zadrhturila, u oku suza, u želucu grč gorki.
Rekoh: pa igrat ću solo ( plakao sam dugo i glasno u jastuk kad su svi zaspali).
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Igranje s bebom

Post Postao/la kockica »

Ima dobrih solo igara, ali da, mi koji u u bračnoj ili bilo kakvom drugom vidu romantičnoj vezi imamo partnere za igranje ( ili za druge vrste hobija), lakše nastavljamo sa svojim hobijima, sa djecom ili usprkos njima.

A ništa, neka ti sin, ako nađe, dovodi svoju ekipu na sesije :)
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Igranje s bebom

Post Postao/la Minsc1610 »

Ma kako kaže Doris: sna ću se ja! 🤣
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 242
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Igranje s bebom

Post Postao/la ratnip »

Minsc1610 je napisao/la: 22 stu 2022, 14:27
ratnip je napisao/la: 22 stu 2022, 14:07 Kod mene je bio slučaj da je beba prvo prekinula gaming sesije, da bi sad kad su djeca odrasla bivša gaming ekipa bila u potpuno drugim filmovima. S druge strane klinci su tijekom godina postali nova gaming ekipa, kod kojih nemaš nikakvih problema oko logistike organizacije sesije, tako da you win some, you lose some. :)
Budi spreman na tugu. Sinoć mene pita sin (koji ima 14 godina) šta ćeš tata sa svim tim igrama sad? Ja pitam kako misliš? On: pa ono ja ću skoro u srednju, nije baš da mi se da više igrati, a i brzo će doći vrijeme kad ću otići na faks. Meni brada zadrhturila, u oku suza, u želucu grč gorki.
Rekoh: pa igrat ću solo ( plakao sam dugo i glasno u jastuk kad su svi zaspali).
Kad dođe do tog morat ću provjeriti ima li u toj Igraonici MC mjesta za stare prdonje... :P
Avatar
Chupka
Reactions:
Postovi: 40
Pridružen/a: 09 sij 2019, 23:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 66 puta

Re: Igranje s bebom

Post Postao/la Chupka »

Pročitala sam naslov kao igranje s babom.. sad sam razočarana sadržajem ove teme :facepalm
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 340
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 565 puta
Kontakt:

Re: Igranje s bebom

Post Postao/la frastarc »

Chupka je napisao/la:Pročitala sam naslov kao igranje s babom.. sad sam razočarana sadržajem ove teme :facepalm
Ja sam mislio da sam jedini slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post:
Chupka
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 813 puta
 pohvaljen: 678 puta
Kontakt:

Re: Igranje s bebom

Post Postao/la dendarii42 »

frastarc je napisao/la: 23 stu 2022, 13:24
Chupka je napisao/la:Pročitala sam naslov kao igranje s babom.. sad sam razočarana sadržajem ove teme :facepalm
Ja sam mislio da sam jedini slika
New topic!
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
Chupka
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”