Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4977
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3724 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

fala za review, meni je isto zapela za oko na Essenu, ali nisam više smio posegnuti u novčanik ;-)
Al imat ću je kad tad :-D
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 938 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

U srijedu sam 11. put igrao Rococo, u četiri igrača, drugi put s ekspanzijom Jewelry Box.

Igra s osvježavajućom temom šivanja haljina i sudjelovanja na balu na francuskom dvoru 18. stoljeća, kojoj se uvijek rado vraćam. 8-)

Zanimljiv spoj deck buildinga (ali na početku poteza ne vučeš karte nego biraš iz draw pilea), area controla i hand managementa.

Dosta napeta igra gdje skoro svaki potez važeš što ti je hitnije obaviti pa je turn order dosta bitan (volim kad igre imaju posebnu akciju uzimanja first player tokena). S druge strane, ako čekaš da kasnije odradiš određene akcije jeftinije prolaziš, tako da si skroz na nekakvoj "klackalici" prioriteta. :)

Ekspanzija malo zakomplicira i produži igru, ali dodaje nove zanimljive odluke i prilike za komboiranja, te usmjerava igrače da se koncentriraju na malo drugačije stvari iz igre u igru. Mislim da bih svaki put s njom igrao, ali nisu se svi složili oko toga.


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 7):
dadodendarii42Teehee(R)smurfORnotMago de Umagosadistikotanelorn
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 851 put
 pohvaljen: 988 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Konačno nas se skupilo troje za odigrati nešto.

Opet smo bacili https://boardgamegeek.com/boardgame/272427/terramara. Igrao sam s obojicom 1vs1, a danas smo se skupili svi zajedno.

slika

Ma igra je vrhunska, zbilja vrhunska. Sve je toliko tight, resursa nema na bacanje, a i kad ih skupiš malo više opet ćeš uglavnom imati sirove i nije ih tako lako pretvoriti u obrađene (artifakti se izrađuju samo s obrađenim resursima). S druge strane ima načina i za iskoristiti sirove resurse pa ako vidiš da bi ih mogao dosta skupiti dobro je ići u tom smjeru.

Ja sam igrao lika koji je dobar u plovidbi rijekom, drugi je igrao lika koji starta s 1 workerom više, a treći lika koji je dobar u craftanju artifakta jer može koristiti do 2 sirova resursa po artifaktu. Zadnji put sam ja igrao ovog zadnjeg i izgledao je OP jer sam štancao artifakte ko na traci, ali danas se nije iskazao, imao sam na kraju više izgrađenih artifakta od njega.
Na vrijeme sam flipao svog lika na adult stranu i tako skupio sigurno 15ak extra bodova.

Treba pratiti lika, ne smije se samo lupetati random akcije i iako treba skupiti što više artifakta opet treba pametno birati. Treba i pomno birati poteze jer npr. frend je zadnja 2 kruga igrao prvi i odmah poglavicu stavi na polje za uzimanje dodatnog radnika (ne workera nego lika koji obrađuje resurse) i tako nama drugima uskratio tu akciju. Budući da je jedan od end game bodovanja bilo vezano za broj tih radnika to mu je izgledao kao dobar potez, ali zapravo nam je uskratio samo 5 bodova po glavi, a mogao je to puno bolje odraditi.

Bilo je nekoliko raidova (krađe resursa) i jednom prilikom je jedan drugome uzeo čak 6 resursa, ali to znači da je taj drugi bio pun ko brod i nudući da daješ resurse koje želiš to zapravo i ne zaboli toliko. Mene je to jednom malo usporilo jer sam ostao kratak za 2 resurs, ali ništa strašno.

Pred kraj sam rezervirao jedan artifakt kojeg ipak nisam uspio napraviti jer sam kiksao s 1 resursom i to mi je donijelo -5 bodova.

Na kraju sam ipak glatko dobio sa 132-107-109.

Zadnji put smo u 2p odigrali u nešto više od sat vremena. Danas je ipak trajalo mrvicu dulje, oko 2 i pol sata, ali najviše zbog 2 psa, frendove žene i 4. frenda i njegove kćerkice. Mislim da je oko sat i pol u troje i više nego izvedivo.

Zbilja super igra koja zaslužije malo veći publicitet. Uvijek ću je rado vaditi na stol.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 7):
PsyBurnDenidadosadistikoCrazyBunnyGuysmurfORnottanelorn
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1271
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3420 puta
 pohvaljen: 2040 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Danas odigrao 200. partiju Azula. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 3):
realukadendarii42Satarash
slika
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 161
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 182 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Zorzy »

Igrali jučer Inis u troje. Prvi put igrano. Basic, bez ekspanzije za prve dvije partije. Uglavnom ok išlo. Zeznuli malo borbe, no ne pretjerano (tko uskače i kada u citadele uglavnom). Obojica kolega oduševljeni. Jedan odnio obje partije, uspio si je složiti taktiku u smjeru izvlačenja epica tako da nas je pomeo u drugoj partiji. Prva završila nenadano. Pobjednik nije, kao niti mi, skužio da ima uvjete za pobjedu. Uglavnom, izgleda da će sada nakon dugo vremena skupljanja prašine (kupio je prije skoro 2 godine i nikako da dođe na stol) vidjeti malo više igre.


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Zorzy za post (ukupno 6):
madodadoPapaverfrastarcraytanelorn
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 851 put
 pohvaljen: 988 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Danas odigrali https://boardgamegeek.com/boardgame/304420/bonfire u troje.

slika

Partija je trajala poprilično. Ne znam točno koliko ali skupa s objašnjavanjem pravila od 17:30 do 20:30.

Dobra igra, nisam mislio da će mi se svidjeti toliko. Bojao sam se da će to s resursima biti gnjavaža, a ispalo je puno bolje nego sam mislio. Za svaku stvar trebaš nešto drugo, a opet uz wild resurse i opciju da platiš bilo koja "2 za 1" dosta olakšava stvari, ali ne toliko da bude prelagano.

Malo je ikonografija sprčkana, ali s vremenom se navikneš.

Sve u svemu jako dobra igra. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 5):
dadomadosadistikoPapavertanelorn
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 813 puta
 pohvaljen: 678 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

Mago de Umago je napisao/la: 15 stu 2021, 21:47
Partija je trajala poprilično. Ne znam točno koliko ali skupa s objašnjavanjem pravila od 17:30 do 20:30.
🤣
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 859 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

Super je u Bonfire što igrači određuju koliko traje igra. Sama igra s tim nema puno veze
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
Mago de Umago
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 851 put
 pohvaljen: 988 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

dendarii42 je napisao/la: 15 stu 2021, 22:33
Mago de Umago je napisao/la: 15 stu 2021, 21:47
Partija je trajala poprilično. Ne znam točno koliko ali skupa s objašnjavanjem pravila od 17:30 do 20:30.
🤣
Ma mislio sam na samo igranje. rofl
Nuuq je napisao/la: 15 stu 2021, 23:22 Super je u Bonfire što igrači određuju koliko traje igra. Sama igra s tim nema puno veze
Istina, to mi je super fora.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Jučer odigrasmo Viticulture, Essential Edition.

Lagano za naučiti stvarno, mehanika lijepo funkcionira, tema mi dolazi do izražaja kroz mehaniku (znate da je to veoma sklizak teren, pogotovo kod eurića :P i pogotovo ovdje na ovom forumu gdje se često zakačimo oko teme...) fakat mi je bilo zabavno svoje bućkuriše pretvarati u visokokvalitetne šampanjce ili rose vina upitne kvalitete :P

Uglavnom, ono što mi se jako svidjelo je činjenica da možeš žrtvovati bodove za neke benefite, ne srećem to često u igrama koje igram tj. imam doma, zapravo mislim da nemam nijednu igru koja ima tu mehaniku (osim eventualno Terraforming Marsa i onih karata koji ti daju instant benefit ali negativne bodove pri zbrajanju - tangenta - sinoć smo igrali TM Digital i roknuo sam atomsku čisto animacije radi, predivna je...) i to mi je ful fora.

Sve u svemu, svidjela mi se, opuštajuća je. Taj Jamie je baš all over the place sa svojim igrama, tematikom, uspjesima kod svojih igara... Ne mogu, a da ne uspoređujem s nekim drugim njegovim igrama primjerice Scytheom. Kod Scythea je užas živi što igra NAPRASNO PRESTAJE kad netko stavi šestu zvezdaru i to mi je toliki antiklimaks da je užas živi. Mislim da ubuduće neću igrati nijednu partiju, a da ne igramo resolution tile (Backup Plan?) koji ti daje šansu da nastaviš kad se to dogodi osim ako nešto nešto ne sjećam se). U Viticultureu se barem igra do kraja godine pa ajde imaš šansu NEŠTO probati napraviti, pogotovo ako si sačuvao debelog radnika.

Dakle, ovaj Essential Edition ima "mamu i tatu" za variable setup odnosno starting resources što mi je izvrsno mehanički, volim variable setup jako. Ali gdje su SJW-ovi i svrgavanje veoma očite katoličke opresije i nametanja čistunskog bračnog pitanja muškarac i žena je jedino ispravno, kvragu čak ni ne možeš dva tate spojiti nikako osim u pozu 69 - mislim nije ni to loše, ali realno dobiješ grupnjak radnika, gomilu para i ništa starting karata na taj način :P Zašto se žalim---*?

Bottom line (hehehehe, bottom...), veoma pristojan euro, s (meni) izraženom temicom oko koje mogu zbijati šale (o pravljenju brlje, prodaji Vranca u tetrapaku i sl...), mehanički lijepo postrojen.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 8):
madokovacupriroda15dadotanelornMago de Umagodendarii42Vihor
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”