Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Gordan »

te dvi su super za igrat subotom u zoni :D
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la stoka »

misliš?za victory lost čisto sumnjam, a i igra se u dvoje, dok clash bi sigurno se popunio do punog broja. inače, bio sam nekidan u splitu i naravno, otišao posjetiti carta magicu...prvo sam je jedva našao...nakon toga je uslijedilo razočaranje ponudom koju imaju koja nije ni približna zagrebačkoj...dobro, očekiva bi da je manje, al baš toliko manje...doslovce imaju jednu jedva punu policu s igrama...ako se ne varam, u zagrebu je bar 5,6 polica...a ništa, bar sam se napričao sa osobljem, koje je druželjubivo i susretljivo...bili su i neki dečki, igrali neke karte, magic the gathering valjda...dobro, pretpostavljam da je zona neka prostorija gdje se okupljate odvojeno od carte?e, da i kažu ovi iz splitske carte da su oni odvojeni vlasnici od zagrebačke, i da samo kupuju ime, šta mi nikako nije jasno, zar im nije pametnije ići samostalno, nije sad carta magica neko ime radi kojeg bi ljudi više pohrlili u dućan...
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Gordan »

Ne mislin :D pise da traju 4 i 6 sati. To vjerojatno znaci 6 i 8. Ako svi znaju igrat. U zoni se igra od 19:30 do max 1.
Sta se cm tice, jebiga pajdo, trziste je skoro pa ne postojece. Mislim da im upravo boardgames idu najslabije. Ne zna tocno koji je deal sa zg cartom, ali mislim da narucuju robu zajedno s njima / preko njih. Uglavnom, situacija je jako teska. U nas nema ljudi koji bi to kupovali, nabavna cijena im je losa, prodajna onda nije konkuretna pa ti je jeftinije narucit s neta i tako to. Al trude se ljudi.
U info zoni se okupljamo subotom, nije to u carti. Zapravo je inicirano od strane jednog od vlasnika carte. Kao i fantastikon (st konvencija fantastike, sfa i igranja), DDI i slicni dogadjaji :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
Killa
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Deda
Reactions:
Postovi: 32
Pridružen/a: 19 pro 2015, 02:33
Lokacija: Pula
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 28 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Deda »

mi smo nadobudno sjeli prvu partiju Clasha igrat u četvero. trebalo nam je oprilike 3 sata za odigrat 3 runde (9 turnova). nitko od nas nije igrao prije. sljedeća partija par dana kasnije je bila u dvoje (s iskustvom iz prve partije) i tu smo uspjeli odigrat cijelu u cca 2 sata. baš je dobra igra. i zabavna.
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la stoka »

šta kaže neka žena kad san pita za upute:pogledaj tu s live strane od podhodnika, tu se prodaju te gluposti. ne bi reć da je kineski dućan...
deda, to sam i ja razmišljao, prvo ću s curom odigrati u dvoje, pa vidjeti malo pravila...da idem odmah sa četvero, sumnjam da bi dobro završilo...
Deda
Reactions:
Postovi: 32
Pridružen/a: 19 pro 2015, 02:33
Lokacija: Pula
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 28 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Deda »

mislim da je u četvero najbolje tek ako svi znaju, inače se gubi previše vremena
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3142
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2324 puta
 pohvaljen: 2397 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

slika

Evo da ne bi rekli da zanemarujemo i one malo lakše igre, nove pridošlice u našoj kolekciji :D .
Odigrali smo jučer nekoliko partija pa je Marko zaključio da mu ipak nisu nešto i dao nam ponudu koju nismo mogli odbit :)
Mogli bi smo otvoriti firmu. Mislav & Slavica d.o.o. "testing and buying your games" :D .

6 Nimmt!, ili Category 5 je kartaška igra u 2 - 10 igrača u kojoj je dobra organizacija dobivenih karata u ruci ključ ka pobjedi. Igra se sa špilom karata od 104 karte različitih brojeva koje se dobro promiješaju. Svakom igraču se zatim podijeli 10 karata, te se prve četiri otkrivaju i stavljaju na sredinu stolu, tako da se svaka karta nalazi jedna ispod druge tvoreći redove. Svaki igrač odabire jednu od svojih karata iz ruke za koju smatra da mu je najbolji odabir u pojedinom trenutku i polaže ju skrivenu ispred sebe. Ideja je da se odabere karta čiji broj odgovara sljedećem u nizu brojeva jednoj od četiri otkrivenih brojeva. Kada svi odaberu svoju kartu za tu rundu, tada se karte otkrivaju i slažu uzlazno u po jedan od pripadajućih četiriju redova. No ima jedna caka. U svakom redu, osim početne karte, postoje 4 slobodna mjesta na koje određeni brojevi u nizu mogu doći. Dakle u svakom redu može biti max. 5 brojeva u nizu. Stoga, ako bi nečija karta broja trebala doći u neki od pripadajućih redova na 6 mjesto, ta karta bude prebačena na prvo mjesto u tom redu, a igrač koji je odigrao tu kartu za kaznu dobiva sve preostale karte koje su se nalazile u tom redu. Svaka karta osim broja ima i znakić male bikove glave. Koliko bikovih glava se nalazi na karti, toliko negativnih bodova dobiva taj određeni igrač. Valja reći kako svi igrači počinju sa 66 početna boda. U trenutku kada jedan od igrača uspije zbog negativnih bodova na kartama doći do nule (ili ispod nule), igra završava i tko god je ostao u igri s najvećim brojem bodova je pobjednik.

Sushi Go! je brza kartaška igra u 2 - 5 igrača koju bi smo najlakše mogli opisati kao lakšu verziju igre 7 Wonders ili Fairy Tale. Postoje nekoliko vrsta karata koje predstavljaju određenu hranu i koje u različitim ili sličnim kombinacijama vam mogu donijeti određeni broj bodova.Svatko počinje igru s 9 karata jednu odabire, a ostale prosljeđuje sljedećem igraču s lijeva mu i tako dok se ne podijele svih 9 karata. Isto se ponovi i u sljedeća dva kruga. Na kraju trećeg kruga se bodovi zbrajaju i tko je osvojio najviše bodova je pobjednik. Preporučujemo kao super igru za najmlađe i lijepi uvod u 7 Wonders i Fairy Tale.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
mado
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la stoka »

pa jel to moguće?evo, ne vjerujem...pola godine isčekujem igru, gledam, skupljam novce, kupim, hvalim se, a onda...

slika

slika

slika


gore su vidljive sve komponente...na drugoj slici su vojnici...kao šta se vidi, dobio sam duple plave i crvene vojnike, zelenih vojnika nema, kao ni barbara...dodatno razočaranje je uslijedilo, ako je to uopće moguće, na trećoj slici, gdje su duple akademije, hramova nema...
šta je najgore, sve sam lijepo već povadio, namjestio mapu, zovem curu da sjedne i onda pogledam bolje...
šaljem im sad poruku kroz koju uru, jel imate koji savjet, jel vam se dešavalo ovo, oće mi poslat zamjenske, šta da im rečem?
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la stoka »

slika


evo, da ne budi potpuni offtopic, igra koju sam danas dobio, ali, kao što se može i vidjeti, ljut sam i dalje...
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
Gordan
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3142
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2324 puta
 pohvaljen: 2397 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

@stoka:
A jesemu, baš mi je žao čuti za Clash. Koji peh :( .
Šalji im što prije i reci točno kako si što dobio, to jest što nisi dobio.
Prvi put da čujem da su poslali krivo pakiranu igru. Dosad sam samo čuo da su bile poteškoće s minijaturama da su dolazile jako loše kvalitete.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
Nuuqstoka
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”