Sila se budi - sa spojlerima

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
LapinCretin
Reactions:
Postovi: 125
Pridružen/a: 25 stu 2015, 23:40
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 82 puta

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la LapinCretin »

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru LapinCretin za post (ukupno 2):
Shichmado
Darkseid
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la Darkseid »

LapinCretin je napisao/la:slika

Vidim da cu morat i dalje ti objašnjavat zašto je Kylo najcool lik ever sbatine
Avatar
LapinCretin
Reactions:
Postovi: 125
Pridružen/a: 25 stu 2015, 23:40
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 82 puta

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la LapinCretin »

Darkseid je napisao/la: Vidim da cu morat i dalje ti objašnjavat zašto je Kylo najcool lik ever sbatine
well, certainly not in this galaxy rofl
Avatar
Ron_Swanson
Reactions:
Postovi: 142
Pridružen/a: 09 ruj 2015, 16:27
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 91 put
Kontakt:

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la Ron_Swanson »

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Ron_Swanson za post (ukupno 2):
Valsimmado
Avatar
LapinCretin
Reactions:
Postovi: 125
Pridružen/a: 25 stu 2015, 23:40
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 82 puta

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la LapinCretin »

slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3142
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2324 puta
 pohvaljen: 2397 puta
Kontakt:

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la Valsim »

Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
Ron_Swanson
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 523
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 273 puta
 pohvaljen: 471 put

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la DarkDefender »

Vidim da je dosta ovoga sto cu napisati vec receno, ali svejedno moram dati i svoju analizu filma. :)

Novi likovi su super. Zabavni su, zanimljivi, imaju dubinu, zelje, motive, karakter (za razliku od likova u ep 1, 2 i 3). Film kao film je dobar. Da ne postoji nista drugo od Star Wars serijala rekao bi da je super film i jedva bi cekao nastavak. Međutim, činjenica je da postoje, ne samo drugi filmovi nego postoji isti ovakav Star Wars film, a to je A New Hope. Unatoc svemu dobrome sto je u filmu napravljeno, iz kina sam izasao kao da nista novo nisam pogledao i zbog toga mi je film puno losiji nego sto realno je i ne bih mu dao ocjenu vecu od 6/10.

Da malo elaboriram. Tko ce pogoditi koji je ovo film. Veliki i opasni vladari galaksije pod vodstvom misterioznog lika u crnom odijelu zarobili su clana otproa koji ima važne informacije. Te informacije sakrio je u malog droida. Droid, na pustinjskom planetu, pronađe mladog protagonista koji mu pomogne dostaviti važne informacije otporu. U međuvremenu, opasni vladari galaksije grade ogromno oružje za uništavanje planeta koje ima jednu manu i otpor ga unisti s grupom X-Wing Fightera. Da ne spominjem da i ekipa u nekom trenutku dojde u goofy space bar traziti prijevoz bla bla...

Rekli su neki da nemaju problema s time sto se prakticki radi o istom filmu jer zasto mijenjati nesto sto je dobro. To je poprilicno glupo misljenje. Zasto onda uopce snimati novi film, imas stari pa ga gledaj koliko god zelis. Cak mozes skinuti i sve Lucasove verzije pa se mozes i praviti da su to razliciti filmovi. Ako pricamo o formatu koji funkcionira i koji se ne treba mijenjati onda mozemo pricati o ovome:

"Na pocetku upoznajemo protagonista s njegovim vrlinama i manama. Njegovu rutinu poremeti događaj zbog kojeg mora napustiti svoju komfort zonu i krenuti na putovanje. U pocetku mu ide dobro, ali onda se stvari zakompliciraju i postane teško. Protagonist mora prebroditi svoje strahove i mane kako mi smogao snage za nastavak putovanja. Svi navijamo za njega i on uspije.", a ne snimiti isti film dva puta.

Isto tako zelim reci i ljudima koji govore kako je ovaj film los, a originalni su tako dobri da to nije istina. Originalni su dobri jer su bili nesto novo. Ako ih pogledate, ne kao fanovi, nego malo kriticki, vidit cete koliko mana imaju. Ako nista drugo, spomenut cu samo uzasno nepotrebno kompliciran plan na koji je Luke odlucio spasiti Hana u ep 6. Svi su mogli 50 puta poginut dok su dosli do onog crva u pustinji i dok se on odbija od one odskocne daske i bla bla...

Kylo Ren - shvacam zasto ga ljudi i vole i ne vole. Kao jak je, ali je nestabilan i sl... Mene je samo razocaralo sto je sin od Hana i Leie jer je to prakticki jos jedna stvar koja je kopija. Ta obiteljska veza je bila fora prvi put, kad otkrijemo da je jedina nada za zaustaviti zlo, njegov sin. To zapravo doprinosi onom elementu gdje protagonist mora prebroditi svoje strahove kako bi ostvario svoj cilj. Sada je to samo obiteljska sapunica.

Tako da zakljucim. Film sam sa sebe je jako dobar, ali kao nastavak fransize je los (jer je kopija, a ne nastavak).

P.S. Ja isto mislim da je SW fantasy. Moze se napraviti kompromis da je SF-fantasy. Ali nikako nije samo SF. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post (ukupno 2):
kockicasadistiko
Darkseid
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la Darkseid »

Svi koji se žale da je sve viđeno neka si pogledaj ovaj video u kojem se pokazuje kako je svaki SW film jedan te isti recept, Empire kad došo je pobro kritike da je kopija New Hopea, a tek kasnije stekao kultni status

https://www.youtube.com/watch?v=YbaliPyihCY
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 523
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 273 puta
 pohvaljen: 471 put

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la DarkDefender »

Darkseid je napisao/la:Svi koji se žale da je sve viđeno neka si pogledaj ovaj video u kojem se pokazuje kako je svaki SW film jedan te isti recept, Empire kad došo je pobro kritike da je kopija New Hopea, a tek kasnije stekao kultni status

https://www.youtube.com/watch?v=YbaliPyihCY
Ovaj video ima dosta zanimljivih poanti i vecinom se slazem s onim sto govori. Ali ja nisam rekao da je The Force Awakens los film sam po sebi. Svjestan sam osnovnog plota kojeg vecina filmova prati (i nemam nista protiv njega), ali TFA je otisao korak predaleko. Jedno je pratiti isti recept za pricu, a drugo je doslovno staviti iste stvari. Mozda sam bio malo prestrog u svom komentaru, ali evo samo par stvari za razmatranje:

Zasto je otpor i dalje otpor? Unistili su death star 2 puta, ubili 2 glavna covjeka, proslo je 20-ak godina, zasto nisu vojska ili bilo sto sto nije identicno kao prije. Zasto moraju death star unistiti 3. put (da se razumije, i 2. put je bilo previse)

Luke je pokusao pokrenuti akademiju i jedan od njegovih ucenika je pobio sve Jedi-je i to mu sad nije otac nego necak. Znaci ovdje ne pricamo o istom receptu, ovdje pricamo o istim sastojcima.

Ako se film vec zove The Force Awakens, zasto se nije moglo dogoditi da je stvarno Luke zadnju force user. Razocaran time, krenuo je traziti onaj hram. I sad se prica nastavlja u trenutku kad se sila probudila. Pojavljuje se negativac koji je jako mocan, ali je nestabilan i pojavljuju se Ray i Finn. Njihovi likovi su mi super. Sve oko njih je super. Cak je i druid super. Ali sama cinjenica da nosi kljucne informaci je za rebelion mi kvari ukupni dojam.
Darkseid
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la Darkseid »

Zasto je otpor i dalje otpor? Unistili su death star 2 puta, ubili 2 glavna covjeka, proslo je 20-ak godina, zasto nisu vojska ili bilo sto sto nije identicno kao prije. Zasto moraju death star unistiti 3. put (da se razumije, i 2. put je bilo previse)
Ovo nažalost nije u filmu objašnjeno koliko u noveli uz film i guideovima.

Point je da nakon smrti Emperora i obnove Republike i senata sama Leia je usla u isti, ali kako to biva u politiki svako je vodio svoju priču, tipične političke nesuglasice na ogromnom nivou + raspustila je Republika vojsku zbog straha da se ne pojavi novi Palpatine.

First order je bio odsječak Imperija koji je jačao u to vrijeme vođen starim generalima imperija, general Hux je dosta mlad u filmu i razlog zašto je toliko visoko u hijerahiji je je rnjegov otac je bio od stare garde jako visoki general u Imperiju.

First order se povlači negdje di valjda pronalazi Snokea il isam Snoke je iza njih ugl point je da on postaje sve jači, njegov utjecaj First ordera jer ljudi se boje slobode i demokraicje, generacije su odrale pod vladom Imperija. ( 20god negdje vlado imperij? ). Ljudi se naučili na taj oblik život, uvodom demokracije nastaje kaos i imamo rzane političke moćnike koji žele skupiti moć.

Republika dozovljava Lei da se povuće s svoje pozicije senatorice i napravi smaostalno vojsku čiji cilj je kontroliranje first ordera, time ju naziva the resistance opet.

Bar ja tak skužio :D
Odgovori

Natrag na “Razno”