Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1261
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3398 puta
 pohvaljen: 2020 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

realuka je napisao/la: 01 svi 2024, 23:36
dado je napisao/la: 28 tra 2024, 19:53 Ima sličan bodovni sustav kao Rajas of the Ganges i Ark Nova ali opet napravljeno na malo drugačiji način.
Potpuno netočno, ili ste igrali apstolutno krivo.

Način bodovanja je - u obzir se uzimaju manji bodovi od 2 vrste bodova u igri - kao u Between Two Castles of Mad King Ludwig ili Beer and Bread
Ma igrali smo točno, sve 5.
Znam da nije isto ali više sam uspoređivao s tim da ima dvije vrste bodova. Te dvije igre su mi prve pale na pamet za usporedbu.
slika
juri006
Reactions:
Postovi: 260
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1599 puta
 pohvaljen: 603 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

Malo klasika...
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post (ukupno 6):
dadoRastanelornDenisadistikoMilky27
Milky27
Reactions:
Postovi: 7
Pridružen/a: 05 tra 2024, 09:04
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 28 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Milky27 »

Odigrano skoro sve novo u kolekciji.

The Hunt - zanimljiva asimetrična 2p igra. Za sad odigrali dvaput, jedanput sa Britancima i jedanput sa Njemcima. Oba puta su Britanci dobili. Meni je jako interesantna al partnerici tema nije najdraža pa je malo teže nagovorit da odigramo. 7.5/10 za sad.

Raiders of Scythia - iako je tema "ratna", partnerici se zapravo jako sviđa (pogotovo kartice sa ženskin likovima, kaže da su sve jako lipe). Igra ko igra je dosta dobra. Za sad odigrali samo u dvoje i jedanput solo. Svakako dobro iskustvo, 8.5/10 za sad.

Viticulture - definitivno najbolja igra iz ove zadnje nabavljene ture, a vjerojatno i iz čitave kolekcije. Odigrali par puta u dvoje i onda jedanput sa prijateljima u šestero. Tema odlična i svima jako zanimljiva. Gameplay super. Svi smo relativno početnici i čini mi se da je ovo odlična "entry-level" worker placement igra (možda ne baš entry zbog npr. mehanike grande workera i bonusa za odeđene spotove, al svejedno je jako jednostavna za objasnit), Inače traje oko sat vrimena (tako je i nama u dvoje) al kad smo igrali u 6 trajalo je cca. 3 sata, većinski jer smo išli jako sporo objašnjavajući dok nisu svi shvatili. Inače sa 5-6 igrača pretpostavljan da bi cca. sat ipo, možda max. 2 tribalo trajat. 9/10.

Sljedeći vikend se nadan uspit organizirat jedan Root game da napokon i to isprobamo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Milky27 za post (ukupno 6):
juri006ZorzydadoRaven2013tanelornit's me
juri006
Reactions:
Postovi: 260
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1599 puta
 pohvaljen: 603 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

https://boardgamegeek.com/boardgame/8229/pearladora

Fora hidden information i area control igrica :)

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post (ukupno 3):
dadotanelornMilky27
Milky27
Reactions:
Postovi: 7
Pridružen/a: 05 tra 2024, 09:04
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 28 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Milky27 »

Napokon odigrali Root. Jedanput probno u dvoje i onda još jedanput u četvero. Igra trajala dosta dugo jer je stvarno komplicirano za objasnit, pogotovo ljudima koji su novi u hobiju al me čak iznenadilo kolko su svi bili motivirani i zagriženi (za 40ak minuta su svi shvatili osnove i bili spremni za igrat, a do kraja partije se već razgovaralo o strategijama za sljedeći put i balansu između frakcija).

Apsolutno svima za stolon se igra svidila, čak bi reka i da nas je oduševila. Izgleda da će ubrzo takuin plakat jer će morat past bar jedna ekspanzija da proširimo maksimalan broj igrača na 5-6.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Milky27 za post (ukupno 4):
it's metanelorndadojuri006
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 813 puta
 pohvaljen: 678 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

Milky27 je napisao/la: 13 svi 2024, 08:48 Napokon odigrali Root. Jedanput probno u dvoje i onda još jedanput u četvero. Igra trajala dosta dugo jer je stvarno komplicirano za objasnit, pogotovo ljudima koji su novi u hobiju al me čak iznenadilo kolko su svi bili motivirani i zagriženi (za 40ak minuta su svi shvatili osnove i bili spremni za igrat, a do kraja partije se već razgovaralo o strategijama za sljedeći put i balansu između frakcija).

Apsolutno svima za stolon se igra svidila, čak bi reka i da nas je oduševila. Izgleda da će ubrzo takuin plakat jer će morat past bar jedna ekspanzija da proširimo maksimalan broj igrača na 5-6.

slika
Preporučam Underground ekspanziju jer su obje frakcije super, a dobije se i nova mapa.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
Milky27
slika
juri006
Reactions:
Postovi: 260
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1599 puta
 pohvaljen: 603 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

Prva solo partija Marvel Champions.
Uspio sam dobit Rihnoa sa Spider-Manom, iako nije baš bilo lako. Igra je tečna, dinamična i tematski dobro funkcionira, dobro su to sve posložili. I čini se da je dobro izbalansirana, misliš sada ću lako pa te spusti ili kad misliš gotovo je uspješ se nekako izvući.
Preporuka :thumbs

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post (ukupno 3):
dadotanelornAntomon
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”