Star Wars Unlimited

Odgovori
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 555
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Star Wars Unlimited

Post Postao/la frle »

STAR WARS UNLIMITED

U 3mj Fantasy Flight Games izbacuje novu kartašku igru - Star Wars Unlimited TCG.
Igra će biti trading card game s boosterima te će se slagati deckovi od 50 karata s bazom i leaderom te će se prvenstveno igrati 1vs1, alj i s multiplayer opcijom (svako za sebe).
Cilj igre je uništiti bazu od suparnika .

Deckbuliding
U igri postoje 6 aspecta - Vigilance, Aggression, Heroism, Command, Cunning i Villainy.
Baza i izabrani leader donose 3 aspecta ikone u svaki deck te se slaze deck od minimalno 50 karata. U deck se mogu dodati karte i mimo izabranih aspecta, ali će te karte koštati dodatna dva resourcea.
Resources u ovoj igri su karte iz decka. Vec u setupu igrač izabere dvije karte koje postavlja face down te na kraju svake runde može dodati jednu dodatnu kartu u svoj resource pool.
Karte koje trenutno postoje su Units, Events i Upgrades te je moguće u decku imati po 3 kopije iste karte.
Units su podijeljenu u dvije vrste - ground i space te se isključivo mogu igrati u jednu od tih arena. Ground unit tako može isključivo napadati ground unit suparnike ili bazu dok Space unit može napadati isključivo space unit suparnika ili bazu.

Gameflow
Igra se kroz runde koje se sastoje od dvije faze - Action faza i Regroup faza
Igrači u Action fazi igraju naizmjenično jednu akciju. (Nije kao u većini TCG/CCGa da se odigra cijela faza igrača posebno)
Akcije koje se mogu raditi su - odigravanje karata, napadanje s unitom (suparnički unit u istoj areni ili bazu), odigravanja ability s karte u igri, uzimanje inicijative (samo jednom jedan igrač može napraviti po rundi) te passanje.
Kada oba igrača passaju igra ide u Regroup fazu kada se vuku dvije karte iz decka te se može odigrati jedna karta u resource pool te se sve karte prirpeme za sljedeću rundu.

Zašto je ovaj TCG drugačiji od drugih?
Nakon dulje vremena dolazi nova Star Wars kartaška kompetativna igra koja je drugačija od dosadašnjih Star Wars igara, ali i konkurentnih TCG/CCGova.
Dvije arene, mogućnost kombiniranja dobrih i zločestih (ovisno kako gledate). Mana su karte iz decka, drugačiji deckbuilding (aspects) koji nije prerestriktivan.

Osobno sam se jako navukao na ovu igru te bih volio vidjeti ima li još zainteresiranih pa da pokušamo napraviti zajednicu igrača Star Wars Unlimiteda te na taj način organiziramo zajednička igranja, turnire uz support nekih od lokalnih shopova (Carta Magica, Magic Omens). Fantasy flight je ovu igru pripremao 3 godine i prateći organised play pa s dobrim supportom bi mogli nešto zajedno složiti.
Više o o igri možete saznati tu:
https://starwarsunlimited.com/

How to play video i malo više o igri:


Dođite u našu staru grupu - LCG Nights Zagreb (grupa koja je bila aktivna u najboljim danima LCG-a: Game of Thrones, Star Wars i Netrunner) koju bih koristio i za ovu igru:
https://www.facebook.com/groups/lcgnightszagreb

Javite se ako ste zainteresirani :)

May the Force be with you!
Meta
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 17 ožu 2020, 11:42
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 24 puta

Re: Star Wars Unlimited

Post Postao/la Meta »

Ja sam si uzeo 2 player set čisto da probamo frend i ja.. Prerelease nisam uspio nabavit
BananaKing
Reactions:
Postovi: 73
Pridružen/a: 04 tra 2012, 18:39
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Star Wars Unlimited

Post Postao/la BananaKing »

U Magic Omensu u Savskoj u Zagrebu su svaki ponedjeljak casual igranja/draft sa Star Wars Unlimited od 18h, poprati na facebooku i Discordu.
Dice Master
Reactions:
Postovi: 14
Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:25
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 16 puta

Re: Star Wars Unlimited

Post Postao/la Dice Master »

Teško smeće, nažalost. Star Wars LCG bio je puno dublja i zanimljivija igra.
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 555
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Star Wars Unlimited

Post Postao/la frle »

Ne bih se slozio da je smece. Igra je uzela najbolje iz razlicitih TCGa i napravili su dobru igru, koja ce sa novim setovima biti jos bolja.
Star Wars LCG mi je najdrazi card game, ali mi je Unlimited jako dobra. Starteri su sasvim dovoljni i mogu pruziti dovoljno. Tko hoce uci dublje u igru, moze na second hand marketu jer su karte vrlo jeftine i mogu se nadograditi starteri ili sloziti dobri deckovi.

Volio bih znati zasto ti je igra smece?
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Star Wars Unlimited

Post Postao/la Minsc1610 »

Slažem se sa Frletom. Igra uopće nije smeće. Vrlo dinamična, brza, zabavna sa puno dobrih mehanika i ono najbitnije vrlo povoljna ( pogotovo u usporedbi sa nekim drugim novim TCG-ovima kašlj-lorcana-kašlj).
slika
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 156
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 398 puta
 pohvaljen: 181 put

Re: Star Wars Unlimited

Post Postao/la Zorzy »

Čak sam i ja u napasti da opet uđem u tcg vode radi ovog, no znam da će prije ili kasnije ubaciti Disney SW.
Dice Master
Reactions:
Postovi: 14
Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:25
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 16 puta

Re: Star Wars Unlimited

Post Postao/la Dice Master »

frle je napisao/la: 29 ožu 2024, 11:36 Ne bih se slozio da je smece. Igra je uzela najbolje iz razlicitih TCGa i napravili su dobru igru, koja ce sa novim setovima biti jos bolja.
Star Wars LCG mi je najdrazi card game, ali mi je Unlimited jako dobra. Starteri su sasvim dovoljni i mogu pruziti dovoljno. Tko hoce uci dublje u igru, moze na second hand marketu jer su karte vrlo jeftine i mogu se nadograditi starteri ili sloziti dobri deckovi.

Volio bih znati zasto ti je igra smece?
Jednostavno SW LCG ima više mehanika i dublja je, a pogotovo edge battle mehanika. Također, ne sviđa mi se stripovski stil, ali to je do ukusa.
Odgovori

Natrag na “Ostali, manje zastupljeni LCG”