ray

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Odgovori
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 172
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 294 puta

ray

Post Postao/la ray »

Kako nisam napravio predstavljanje kad sam kreirao acc, onda budem za prvu obljetnicu hehe.

Daniel iz Zagorja, mnogima poznat u Oglasima.

Kak je započelo:

Ovaj mjesec je, također, i 4 godine što sam u ovom hobiju.
Sve je počelo kad su mi za rođendan kupili Puerto Rico i Codenames Pictures, tada nisam uopće mario za to i ostavio igre zapakirane, te smo se nakon par mjeseci kasnije okupili nas 4 i ajmo probati Puerto Rico - svi od reda prvi put igramo modernu društvenu igru (ne računam Belu i slično). Skupa smo punchali igru, čitali pravila i nismo mogli skužiti kak uopće započeti, pa gledali videe na youtube i mic-po-mic skužili i lagano krenuli. Trajalo je nekih 5 sati, do 3 ujutro i tak nam je dobro bilo da smo odigrali još jednu (jedan nas je napustio, pa u 3 i to je trajalo nekih sat i pol). Nakon kaj smo se probudili smo diskutirali igru i razgovarali kak idemo ponovo igrat. Ovo je kao da pričam svima idealnu situaciju koju si svi tajno priželjkuju, ali onda... Uglavnom trajalo je par tjedana gdje smo se svako malo ukupljali, igrali samo Puerto Rico i onda je nastupio Covid i time se sve promjenilo. Sad em se rijetko okupljamo da se družimo, a onda još rijeđe da nešto igramo.
Kao i kod svakog novopečenog ovisnika, počeo sam istraživati, pregledavati, čuditi se ovoj i onoj igri, moram ih skupiti sve, kupovati, pa još malo kupovati (To je još sve pojačao spomenuti Covid) i na kraju postati samo kolekcionar koji si tu i tamo nešto odigra.
Srećom prošle godine sam naletio na jednu ekipu s kojom se u prosjeku par puta mjesečno nađem, pa se otvori pokoja kutija i to je skoro jedini razlog da mi je još ovaj hobi živ. Ako netko slučajno traži ekipu u Zagorju (nalazimo se okolici Zaboka), uvijek nam je dobrodošao netko novi.

Osvrt na trenutno:

Kako prolazi vrijeme, sve manje istražujem, tj. da me neki naslov zainteresira/intrigira, skoro ni jedan novi naslov me ne zanima (možda jedan godišnje, npr. prošlogodišnji ni jedan nisam kupio). Većinu igara sam nabavio što me zanimalo, pa sam i nakupio dosta naslova u "shelf of shame", pa samim time treba malo stati na loptu. Trenutno si razmišljam da smanjim kolekciju za barem na pola, odnosno da ostavim samo esencionalno, s obzirom kolko igram i kolko toga imam.
Kako sam probao podosta novih igara (zahvaljujući ovoj ekipi), skužio sam što volim, a što ne. Uglavnom volim - stare/ije, provjerene naslove koju su preživjeli test vremena, malo pravila - puno igre, puno interakcije, cijenim kratko trajanje, itd. (uvijek postoje iznimke svemu tome).
Novi trendovi su mi smiješni -> KS/Gamefound igre (pogotovo gdje imaju hrpetinu sadržaja, odmah nekoliko ekspanzija, dobivanje ljudi na FOMO), visoka produkcija maskira osrednje igre, stavljanje hrpetinu mehanika u igru, reprint starih naslova u deluxe edicijama, itd.

Mini TOP Lista:
1. Eufrat i Tigris - Omjer dubine i trajanja igre (oko 1-1:15h) je bez premca. Vrhunski dizajn u kojem sve ima smisla i zašto je u igri (da, da, uvijek će biti trn u oku uzimanje pločića iz vreće).
2. Inis - prvo sam se zaljubio u art, a onda i u igru.
3. Skull King / Capital Lux - male kartaške igre koje uvijek rado odigram. Svaku sam odigrao preko 30 puta i dalje su fenomenalne. Imaju jednostavan ali zarazan gameplay loop.

Budem za koji dan uslikal kolekciju - moram to malo posložiti da k nečemu izgleda.

P.S. čekam već duže vrijeme za ovo kad sam skužio koji je datum ;)
Zadnja izmjena: ray, dana/u 29 vel 2024, 12:05, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ray za post (ukupno 14):
ShichdadoAntomontanelornjuri006priroda15madoValsimedvinusPapaver i još 4 korisnika
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 156
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 398 puta
 pohvaljen: 181 put

Re: ray

Post Postao/la Zorzy »

Dobrodošao na forum. ;)

Velki lajk za top igre. Također meni jako drage. Treće nisam igrao doduše, al Capital Lux je na wishlisti već neko vrijeme.

Nedaleko sam Zaboka, pa ako mi sfali igranja i društva javim se.
juri006
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 579 puta

Re: ray

Post Postao/la juri006 »

Dobrodošao! Iako imam osjećaj da si tu puno duže od godinu dana jer si prilično aktivan :welcome:
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: ray

Post Postao/la Mago de Umago »

Welcome!

I ja bi se kladio da si veteran :o a kad ono vršnjaci smo po igranju - i ja sam prvu igru odigrao početkom 2020., doslovno par dana nakon NG.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: ray

Post Postao/la sadistiko »

Glupo mi sad pisat dobro dosao kad sam prije koju godinu vec od tebe uzeo neku igru koju si ovdje prodavao :-)
slika
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1797 puta
 pohvaljen: 197 puta

Re: ray

Post Postao/la tanelorn »

I mi smo već par puta poslovali tako da - dobrodošao i veselim se novim suradnjama :)
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: ray

Post Postao/la Minsc1610 »

I mi smo trgovali ako se ne varam. Osjećaj je sličan kao i kod ostalih ali dobrodošlica je uvijek dobrodošla! Pa eto dobro nam došao i ostao!
Kad malo bolje razmislim ni ja se nisam nikad predstavio...
slika
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 172
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 294 puta

Re: ray

Post Postao/la ray »

Ja sam ovo više iz fore napravil jer sam account napravil na prošlom prijestupnom danu. :D slika

Evo kolekcije:

Police su ništ posebno, nekaj kaj sam našel v Kauflandu.
Neke igre su u exp kutijama. - Inis, Wiz-War (trenutno samo bazna igra unutra, imam obje exp), Ginkgopolis - razlog: manje kutije.
Volim pronalaziti starije ili OOP edicije za koje smatram da su mi bolje od novijih/trenutnih pod uvjetom da su razumne cijene (nekad iznimke ;) ) ili su jeftinije.
Na slikama se vidi 13 neodigranih.
Zadnja novo igrana igra je Tyrants of the Underdark koji mi se jako dopao.
Top dizajner: Reiner Knizia

slika

slika

slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru ray za post (ukupno 5):
miljenkoZorzytanelornmadoTeehee(R)
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: ray

Post Postao/la Mago de Umago »

Fina kolekcija, ali Bruges mi se nekako ne uklapa u tu sliku...

Rado ću ti pomoći riješit je se...

slika
slika
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”