Igrandia igre

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Igrandia igre

Post Postao/la kovacu »

Nisam pojma imao. Uzas.
Covjece potrosis stotine sati da bi napravio odlicnu mehaniku, testiras sve da bude balansirano i zabavno da ti netko lupi rename i stavi drugu sliku i krene prodavat tvoj IP.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Igrandia igre

Post Postao/la grof »

dendarii42 je napisao/la: 27 pro 2023, 06:29 Da, problem je što kod igara autorska prava vrijede samo za vizualni identitet, ne možeš ih stavit na mehanike. Tako da se gameplay može bezočno kopirat bez posljedica.

Ima negdje na forumu tema gdje smo to raspravravljali kada sam našao igru neke naše "poznate" pedagoginje ili tako nešto koja je bila direktna kopija Ticket to Ride, samo su tema bile emocije i postavljale su se bubamare. Čak je netko spomenuo da je ženska bila na radionici u udruzi prije izdavanja igre.
Da, sjećame si tog uradka. Gospođa je, koliko se sjećam igru uredno prodavala javnim instutucijama - školama. :pogled_dolje

Ja sam recimo bio zainteresiran za lokalno izdavanje igre Scout pod nazivom Cirkus, kao što neki mali izdavači već i rade i obratio sam se i autoru i izdavaču, ali mi za sada nitko nije odgovroi. Volio bih i dalje izdati tu igru kod nas s našim pravilima, ali opet - trebam za to dozvolu i neki podatak koliki bi fee od moje prodaje tražio autor. Prije toga mi ne pada na kraj pameti da idem samoinicijativno igru prodavati pod svoje.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Igrandia igre

Post Postao/la grof »

kovacu je napisao/la: 27 pro 2023, 07:51 Nisam pojma imao. Uzas.
Covjece potrosis stotine sati da bi napravio odlicnu mehaniku, testiras sve da bude balansirano i zabavno da ti netko lupi rename i stavi drugu sliku i krene prodavat tvoj IP.
Da. Na žalost eto kod nas i toga ima. Valjda naš još uvijek socijaistički mentalitet "misli" da je sve to nekakavo javno dobro i da nema autorskih i inih prava. Ma katastrofa smo mi još u načinu razmišljanja (čast izuzetcima). Ja uvijek velim: čudimo se kakva nam je vlast, a pogledajmo sebe na što ličimo.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Igrandia igre

Post Postao/la kovacu »

grof je napisao/la: 27 pro 2023, 14:30 ...
Ja sam recimo bio zainteresiran za lokalno izdavanje igre Scout pod nazivom Cirkus, ...
Znaci ja sam doslovno u zadnjih par dana napravio retheme te igre jer mi je tema cirkusa totalno bezveze na tako odlicnoj igri.
Ja sam cirkus i ljude zamijenio sa malo fantasy-ja i zmajevima.

Ak se ovi Igrandia-e slucajno dokopaju pohotoshop fileova, eto igre u njihovom shopu. :twisted:
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
grof
Avatar
Silenus_17
Reactions:
Postovi: 19
Pridružen/a: 17 tra 2023, 09:07
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 5 puta
Kontakt:

Re: Igrandia igre

Post Postao/la Silenus_17 »

Strava. Ovo bi trebalo "fućnuti" autorima/izdavačima originala pa nek se obračunaju.
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 241
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Igrandia igre

Post Postao/la ratnip »

Silenus_17 je napisao/la: 29 pro 2023, 09:30 Strava. Ovo bi trebalo "fućnuti" autorima/izdavačima originala pa nek se obračunaju.
Ove muca-mice su gotovo sigurno utužive, jer je izgledno da kupac može zamijeniti to izdanje za (lokalizirani) original.
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 156
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 398 puta
 pohvaljen: 181 put

Re: Igrandia igre

Post Postao/la Zorzy »

Još nije niti lokalizirano kako treba. Tekst karata, tj. abilitiji štoveć, su samo copy-paste originala, na engleskom. Dok su nazivi karata jedino ono što je "lokalizirano".
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Igrandia igre

Post Postao/la kovacu »

Silenus_17 je napisao/la: 29 pro 2023, 09:30 Strava. Ovo bi trebalo "fućnuti" autorima/izdavačima originala pa nek se obračunaju.
Vjerujem ja da oni nisu ludi i da su se dobro informirali sto smiju radit, a sto ne.
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 241
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Igrandia igre

Post Postao/la ratnip »

kovacu je napisao/la: 29 pro 2023, 15:44
Silenus_17 je napisao/la: 29 pro 2023, 09:30 Strava. Ovo bi trebalo "fućnuti" autorima/izdavačima originala pa nek se obračunaju.
Vjerujem ja da oni nisu ludi i da su se dobro informirali sto smiju radit, a sto ne.
Mislim da je vjerojatnije da pucaju na to da smo malo i nebitno tržište za koje se izdavaču originala neće dati gnjaviti s nekakvim tužbama.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Igrandia igre

Post Postao/la grof »

Treba se napraviti blesav i kontakirati izdavača Exploding Kittensa i pitati ih da li je ova hrvatska verzija zaista njihov lokalizirani original jer ne bi želio kupiti neki loši falsifikat, a čudna ti je cijena. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
DarkDefender
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”