Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Age of Innovation u petero,
Terra Mystica na kvadrat!slika

Poslano sa mog SM-S901B koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 8):
Bojan1983dadoDeniKillajuri006priroda15Teehee(R)tanelorn
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1027 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/396989/evenfall
slika

Moram priznat da je bolje od ocekivanog. Najvise iz razloga sto me kombanje karata podsjeca na t.mars/ark novu. Ima taj osjecaj da treba izabrati prave karte koje s obzirom na situaciju nude najvise, a opet, s druge strane masu njih treba i reciklirati za resurse. Inace, za deploy karata se koriste resursi koji se sakupljaju ili na worker placement mjestima (koje igrac sam "izgradi" u tableu) ili vec spomenitim trashanjem karata.

Zanimljiv mi je i dio s area majorityem, jer pobjednik svake lokacije dobija bonuse. Ovo cak funkcionira dobro i u dva igraca.

Naravno, igra je par klasa ispod spomenutih TM i AN, ali od dlp-a rijetko dobijemo vrlo dobru igru pa ju svakako moram pohvaliti.


Igrali smo jos Forest Shuffle, Match of The Century i Point City. Potonja mi je bila najbolja, jer ima Splendor filing "pojeftinjenja" buducih kupnji, a opet mehanika izbora karata je dovoljno interaktivna da igra ima malo vise mesa.

Match of the Century ima dobru interakciju i nadmudrivanje. S obzirom da karte imaju powere, malo me brine ima li igra "najbolji" nacin za igranje, odnosno je li pretpostavljeno kako da se igra. Tema mi je ocajna. Vise bi volio da je nesto abstraktno, al to je krajnje subjektivno. Sve u svemu zanimljiv naslov, ali daleko ispod Lost Citya, Hanamikojija pa i Battle Linea.

I na kraju Forest Shuffle - ogroman prostor trazi na stolu. po meni jos jedan solitaire set collection tableu building koji nagrađuje pametnije komabnje ikona za efket engine buildinga. ne volim ovakve igre, a i tema je prozvakana...

Ugl, mislim da ni s jednom necete pogrijesit. Sve su ovo dobre igre, ali ima i boljih.




EDIT: Danas (srijeda) odigrali i Rats of Wistar

slika

Odlicna. Jednostavna worker placement pravila, super art i ikonografija, tijesno i trazi da izvuces vise iz jednostavnih poteza. Taman je tijesna da ti eliminira predugi AP, ali ima ga. Pogotovo ako optimiziras pomicanje miseva za maksimizaciju efekta akcije.

koga zanima vise, evo taman je izasao Deisgner diary
https://boardgamegeek.com/blogpost/1526 ... ats-wistar
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 7):
dadosadistikorealukajuri006KillaValsimtanelorn
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3379 puta
 pohvaljen: 2003 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Mjesečni izvještaj noviteta:

https://boardgamegeek.com/boardgame/356952/empires-end
- anti civ igra u kojoj igrači biddaju resurse ne bi li izbjegli nepogode koje im uništavaju lokacije koje im donose bodove na kraju igre. Igra je spoj No Thanks i Machi Koro/Valeria/Space Base sistema. Svaku rundu se otkriva jedna karta na kojoj piše koja lokacija se mora uništiti i koje resurse igrači smiju biddati da ne uzmu tu kartu. I tako biddanje ide u krug dok se netko ne odluči uzeti tu kartu koja uništava određenu lokaciju ali igraču daje sve resurse koji su se biddali i neku spacijalnu moć / end game scoring koju onda stavlja ispod neke od lokacija. Ima tu još par stvari ali generalno je to to. Dobra je igra, tenzija je prisutna, "ok, tebi to uništava lokaciju od 20 bodova, meni samo od 5, sigurno nećeš uzeti pa ajde da još izmuzem koji resurs od tebe... eh, ipak si uzeo, sad dobiš i sve te resurse, trebao sam ja uzeti na svom potezu..." i takve stvari. Prvi dojam 7.5, možda ode na 8/10 ali ne vjerujem da će više od toga.

https://boardgamegeek.com/boardgame/362 ... neer-rails
- flip and write u kojoj igrači šire vlastitu mrežu željeznica na divljem zapadu i skupljaju razne stvari i povezuju razne lokacije itd. Trails of Tucana je nešto slično ali ova me se više dojmila. Čvrstih 8/10.

https://boardgamegeek.com/boardgame/381 ... an-helsing
- 1 igrač je Van Helsing koji pokušava skinuti 12 healtha Drakuli, a 2. igrač je Drakula koji pokušava zaraziti 4 stanovnika u jednom sektoru na karti ili izdržati 5 rundi. Na potezu igrač vuče kartu i ili odbacuje tu kartu ili mijenja jednu od 5 karti ispred sebe i odbacuje tu kartu pa radi ability odbačene karte. Na kraju runde igrači pokazuju karte i uspoređuju sektor po sektor. Ima malo kvazi trick takinga, malo dedukcije i abilityja na kartama. Sve u svemu, dobra 2p igra u maniri Hanamikojia, Schotten Tottena i sličnih igara. Još jedna čvrsta 8/10.

https://boardgamegeek.com/boardgame/342 ... d-vendetta
- Mad Max The Boardgame, utrka, destrukcija, random fest zabava. Bazna igra je zabavna, a pretpostavljam da ekspanzije još dižu igru za jedan nivo. Na proljeće će opet biti big box (Maximum Chrome edition) na KS. Uzimam, kaj košta košta. Jako lajkam produkciju i vizualni stil. 8.5/10

https://boardgamegeek.com/boardgame/370789/nova-roma
- novi euro od Stana Kordonskya (Endless Winter, Dice Hospital, Resurgence...). Klasični euro kakve viđamo danas gdje imamo nekoliko raznih sektora koji su međusobno povezani i koje treba meneđati (Gugong, Merv, Endless Winter) ali ova ima malo drugačiji feel, mislim da nema toliko komboja kao u ostalim igrama današnjice pa na neki način djeluje nekako svježe. Centralni mehanizam je worker placement rešetka s 8 različitih radnji gdje stavljanjem radnika aktivirate 2 radnje, u stupcu i redu. Više vaših radnika u tom stupcu i redu, veća jačina radnje. Prilično jednostavno ali mozganje je kako povezati te radnje da se izvuče maksimum. Naravno, imamo i trake, putovanja po mapi, end game area majority i kupnju i odigravanje karti koje nam daju in game sposobnosti i end game bodovanja i druge uobičajene euro stvari ali sve to lijepo funkcionira i zove na višekratno igranje. Za sada osobni favorit od igara izašlih u 2023. - 9/10
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 7):
tanelornjuri006Teehee(R)sadistikoRaven2013Mago de UmagoDeni
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1027 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

Da, thunder road bez ekspanzija je nedovrsena igra, pisao sam o tome. bzvz sta je samo na KSu
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 2):
dadojuri006
slika
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Butch »

Mi smo imali prvi gaming event u nasem gradu. Doslo je jedno 30ak ljudi, i to mi je bas bilo super.
Ponijeli smo igre koje su dosta casual i koje je dosta lagano nauciti.

Izdvojio bih Stomp the Plank koji je push your luck za djecu u kojoj igraci pokusavaju srusiti druge slonove s daske stavljajući burenca na njih.
Imali smo jednu ekipu seniora i jednu ekipu klinaca i igra je stvarno bila hit.

Za drugu igru ste sigurno culi, Telestrations. Mislim da ta igra nije uopce bila u kutiji, ljudi su se samo pridruzivali i izmjenjivali. Unatoc tome sto smo ponijeli i codenames i dixit, nitko ih nije ni taknuo.

Igrao se jos dosta i Azul, neki su cak rekli i kupiti ga. Iz nekog razloga svi koji probaju Azul žele ga i imati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post (ukupno 7):
Antomonit's meDenidadojuri006dendarii42edvinus
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

A koji je to grad?
slika
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Butch »

sadistiko je napisao/la: 03 pro 2023, 23:08 A koji je to grad?
Vinkovci. :)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Aha, super onda da je krenulo i kod vas
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Aliensb »

Butch je napisao/la: 03 pro 2023, 23:27
sadistiko je napisao/la: 03 pro 2023, 23:08 A koji je to grad?
Vinkovci. :)
Drugi puta ako zelite goste slobodno javite, barem nama iz Slavonskog Broda niste daleko, također ako želite probati neke igre koje nemate, a mi moguce imamo svake nedjelje se okupljamo pa se i vi možete zaletiti do nas.
slika
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Butch »

sadistiko je napisao/la: 04 pro 2023, 00:05 Aha, super onda da je krenulo i kod vas
Malo duže od dvije godine imamo udrugu, ali uglavnom smo volontirali po školama, vrtićima, knjižnicama idr.
Sad smo tek uspjeli dogovoriti da nam netko ustupi dio svog lokala.
Aliensb je napisao/la: 04 pro 2023, 07:59
Butch je napisao/la: 03 pro 2023, 23:27
sadistiko je napisao/la: 03 pro 2023, 23:08 A koji je to grad?
Vinkovci. :)
Drugi puta ako zelite goste slobodno javite, barem nama iz Slavonskog Broda niste daleko, također ako želite probati neke igre koje nemate, a mi moguce imamo svake nedjelje se okupljamo pa se i vi možete zaletiti do nas.
Joj, da mi samo vidiš shelf of shame.
Kupujem I kupujem, a onda kad dodje vikend igram Dune Imperium. 😁
Na fejsu smo udruga Ludo pa se možemo zapratiti.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”