Solo igranje

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 477
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la miki0102 »

dendarii42 je napisao/la: 20 stu 2023, 19:04
Chaky je napisao/la: 20 stu 2023, 15:42
dendarii42 je napisao/la: 20 stu 2023, 13:46 Iznenađuje me da su igre koje su puno bolje u više igrača na ovom popisu. Dune: Imperium i TM primjerice teško mogu zamisliti da bih igrao solo.
Meni je to (na zalost) skoro pa i jedini nacin da isprobam igru i pohvatam pravila.
Ma i ja sam dok sam živio sam obavezno uzimao igre koje imaju solo mod. Imam ili sam imao dosta igara s ove liste. Samo me čudi da tu upadnu igre koje su puno bolje u multiplayeru.
Ne znam što je tu čudno!? Pa na ovakvim izborima glasuju svi ( i oni koji su odigrali 2 - 5 igara sa ovog popisa pa do onih koji su odigrali barem 100 igara s istog popisa). Siguran sam da nije isti stav o top solo igrama jednih i drugih. To je isto kao na izborima - glasaju svi koji imaju pravo za to od nekoga tko nije završio školu do najobrazovanijeg tako da ispadne kao najbolje ono što "niti smrdi, a niti miriši".
Naravno da vjerujem kako su neke igre, barem iz top 5 zaslužile biti visoko (pogotovo jer su tu godinama) no većina ostalih igara je tamo gdje im nije mjesto po kvaliteti no po popularnost i pristupačnosti sigurno je.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post (ukupno 2):
madomiljenko
slika
Avatar
Chaky
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 04 pro 2013, 15:20
Lokacija: Karlovac
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 13 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Chaky »

Aliensb je napisao/la: 20 stu 2023, 17:33 Kad smo kod solo igranja, danas stiglo, bombona za scale
Kickstarter?
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Aliensb »

Chaky je napisao/la: 21 stu 2023, 12:10
Aliensb je napisao/la: 20 stu 2023, 17:33 Kad smo kod solo igranja, danas stiglo, bombona za scale
Kickstarter?
Da, stiglo baš jučer, nisam još stigao probati
slika
Avatar
Chaky
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 04 pro 2013, 15:20
Lokacija: Karlovac
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 13 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Chaky »

DarkDefender je napisao/la: 20 stu 2023, 17:37
Chaky je napisao/la: 20 stu 2023, 15:42 Aplikacija koja pomaze kod solo play-a ili applikacija kao igra, pa sve igras digitalno?
Aplikacija koja pomaze kod solo play-a. Efektivno zamjenjuje solo deck. Izasla je sad i cijela digitalna igra, ali nisam na to mislio.
Hvala. Morat cu to potraziti kad krenem solo.
Aliensb je napisao/la: 21 stu 2023, 13:13 Da, stiglo baš jučer, nisam još stigao probati
Rekao bih da nisam ljubomoran, ali bi to bila laž. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chaky za post:
DarkDefender
slika
Avatar
Chaky
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 04 pro 2013, 15:20
Lokacija: Karlovac
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 13 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Chaky »

Cascadia. Solo.
https://boardgamegeek.com/boardgame/295947/cascadia

Treba malo vise uposliti mozdane vijuge (u odnosu na Akropolis), jer treba paziti na 5 vrsti zivotinja i hexove s raznim tipovima zemlje. Igrao sam s pocetnim kartama. Jednostavna pravila. Malo zahtjeva paznje kod zbrajanja bodova, ali nista prestrasno. Svida mi se. Nisam niti zagrebao u achievemente i scenarije. Draze mi je igrati protiv AI kao u Akropolisu, nego high score. Moram skicnuti na BGG, mozda ima nesto slicno za Cascadiu.
Za sada ostaje i Akropolis u kolekciji bez obzira na slicnosti, jer mi se svida sto je brzi i igras protiv AI. A i plocice su duplo deblje, pa daju bolji osjecaj.
Jasno mi je zasto je tako visoko na BGG vec nakon 2 igranja.

slika

slika

slika

slika

Rolling Realms. Solo.
https://boardgamegeek.com/boardgame/305 ... ing-realms

Roll and write s najjacim "kockicama" ikad. Trebale bi dolaziti s dozvolom za nosenje hladnog oruzja :D
Moj prvi susret s markerima koji se brisu i stvarno me bilo strah pisati nesto po kartama. Ali stvarno djeluje, brisu se :D
To mi je jedan od strahova, pa se jos ne usudim niti Legacy igre uzimati :oops:
Procitao pravila, mislio da je jednostavno. Skuzio My Little Scythe i The Society. Popunio sve zvjezdice. Charterstone skuzio li-la, pa sam ga malo ignorirao. Resurse wingao.
I onda flipnuo Viticulture i jos jednu isto zbunjujucu s hexovima. Mozak otisao u overload, pobrisao sve i otisao spavati.
Drugi pokusaj neki drugi puta kad budem odmorniji i procitam pravila detaljnije :D
Kako su mi savjetovali na FB-u ici ce to glatko kad se nauce kartice. Ima potencijala. Mislim da ce mi se svidjeti. S obzirom na cijenu (nabavio ispod 10€) pun pogodak. A i bas me zanima koliko ce mi dugo trebati da pogodim s kockama casu za vrijeme igranja. :D

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chaky za post:
mado
slika
Avatar
Chaky
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 04 pro 2013, 15:20
Lokacija: Karlovac
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 13 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Chaky »

Project L. Solo.
https://boardgamegeek.com/boardgame/260180/project-l

Fora tetris puzla. S dobrim komponentama. Tetraminosi su od akrila. Lijepih boja s dobrom zavrsnom obradom. Kartice za popunjavanje su dual layer, pa tetraminosi lijepo upadnu na svoje mjesto. Jednostavna pravila. Sve pise na player boardu koji je ujedno i reminder. Mali engine building tetraminosa. Koje dobivate zavrsavanjem kartica, uzimanjem jedne lv1 plocice ili upgrejdom postojecih plocica.
Solo igra se malo drugacije postavlja od multiplayera. Ima 3 razine tezine. Nisam jos uspio pobijediti na easy :facepalm
Partija traje oko 20 min, pa obicno odigram dvije za redom da prodem kroz skoro sve kartice. Vjerujem da je zanimljivija u multiplayeru, ali me kopkaju ovi porazi, pa cu joj posvetiti sigurno jos vremena.

slika

slika

slika

slika


Imam mali Ubongo koji se svidjeo klincima (ne igramo ga po pravilima) i uvijek me kopkao veliki Ubongo. Ali vjerojatno ga necu nabavljati, ako se klincima svidi Project L.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chaky za post (ukupno 3):
sismisAntomonRaven2013
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”