Internet/face stranica

Teme vezane uz pitanja o poslovanju
Odgovori
Avatar
CovacMD
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 13 lis 2023, 23:45
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

Internet/face stranica

Post Postao/la CovacMD »

Pozdrav.

Imate igru ili ste blizu kraja, i sad to treba nekak reklamirat. Da li otvarate internet stranicu ili facebook i jos jedna stavka da li se radi stranica pod imenom firme ili pod imenom igre. Kaj je bolje, sve igre objediniti pod jednu stranicu ili svaka igra svoju stranicu da ima. Ima tko iskustva sa time?

I dal bi dobro bilo onak vec dok si blizu kraja postavljat development igre ili samo finalnu verziju?
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Internet/face stranica

Post Postao/la sadistiko »

Ja bi rekao da ovisi o tome koliko igara planiraš napraviti u svom životu :-)
Ako misliš raditi više komada onda je besmisleno da svaka ima svoj web, treba to onda i održavati kasnije, a ako složiš neki site koji će biti kao tvoj studio za igre onda ih sve objediniš na toj jednoj stranici. Barem bi ja tako napravio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
CovacMD
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Internet/face stranica

Post Postao/la grof »

Da se nadovežem na @sadistiko. Ovisi od slučaja do slučaja.
Ja imam oboje. Posebno webshop sa svom svojom ponudom i posebno web stranica od igre. Sve na istom serveru ali dva različita Wordpressa.
Za webshop imam Wordpress vezan za domenu skockane-igre.hr (domena obrta), a za igru imam posebni webshop vezan za domenu igre sp.com.hr (ovako kratka domena razlog je malog QR koda na kartama u kojem sam htio imati što manje što većih "kockica").
Ali to je zato jer imam QR kodove na kartama od igre koji te bacaju na web stranicu od igre koja je u drugačijoj temi od webshopa.
Za ostale igre u ponudi nemam posebne web stranice.

Ako nemaš nekog posebnog razloga, svakako savjetujem samo jednu web stranicu.

Što se pak Fejsa tiče. Čak sam u početku zbog reklame imao posebnu fejs stranicu za igru, ali sam to ugasio jer se nije pokazalo baš smislenim. Lakše mi je komunicirati samo putem fejsa od obrta (isto vrijedi i za Instagram)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
CovacMD
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Poslovni kutak”