Preporuka za igru

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la DarkDefender »

Arhitekte sam uspjesno igrao s relativno pocetnicima (igrali smo prije Splendor i neke slicne igre). Imas 2 vrste kartica. Asistenti se kupuju face up tako da svakoga mozes objasniti kad se otvori ako slucajno bude problema s nekom ikonografijom. Zgrade se vuku skrivene i tu sam morao u par navrata protumaciti neku simboliku ali mislim da stvarno nije nikakav problem da ti netko pokaze neku kartu.

Terra Mystica mi je super igra, ali ne bi je igrao s pocetnicima. Previse kombinatorike. Samo onaj ciklus s manom ili zaboravio sam kako se zove (spent -> in preparation -> ready to spend) zna biti problem kroz vise partija. Ja se slazem s BGG ocjenom tezine.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la sadistiko »

Arhitekte bi i ja preporučio, pogotovo što se za prvu partiju mogu igrati i da svi imaju iste sposobnosti. Nije teška, a ima dobre interakcije, možeš bit dobar u igri i ako si good guy i ako si bad guy. Svakako pogledaj!
slika
crocodilehun
Reactions:
Postovi: 14
Pridružen/a: 29 ožu 2020, 13:56
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la crocodilehun »

pogledao sam arhitekte detaljnije i skužio da bi zapravo htio izbjeći worker placement igru.
s obzirom na broj igara, nisam imal pojma da će mi tak teško bit nać nekaj kaj će mi se svidjet, a da zadovoljava kriterije.
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la gogo666 »

napisao si uvjete asymmetrical powers, light/medium. Takcih si dobio dost prijedloga. Mozda da nadopunis uvjete, pa ti ekipa moze dat bolje prijedloge?

meni se i dalje po inicijalnom opisu Smallworld cini dobar match :)
ima asimetricne frakcije i 2.35 je weight na BGG

da si stavio 3-4 weigth, preporucio bih Scythe
slika
crocodilehun
Reactions:
Postovi: 14
Pridružen/a: 29 ožu 2020, 13:56
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Preporuka za igru

Post Postao/la crocodilehun »

na preproruku scythe, možda sam onda trebao pričekati expeditions, jer mu je težina taman 3 :D

ali uzeo sam khoru jer je na nekom popustu na ozoneu i po dosta postavljenih kriterija mi se čini ok. bumo vidli kak će ispast.

hvala svima na preporukama.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”