Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Forum za predstavjanje i raspravu o igrama u razvoju
Pravila foruma
Ovdje predstavite svoju igru po sistemu svaka igra svoja tema. Ime teme = ime igre.
U prvom postu opišite igru, stavite fotke i sl. kako bi se o istoj moglo raspravljati.
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la DarkDefender »

Jako zanimljivo izgleda. Sumnjam da mogu naci vremena za playtest, ali mozda uspijem baciti oko malo na rulebook pa dam pokoji komentar. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
dgalesic2000
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la docich »

dado je napisao/la:
grof je napisao/la: 08 svi 2023, 13:24 Pretpostavljam da bi hexići bili od debelog kartona?
San snova bi bio da su Azulovske ili drvene ali klasična debljina kartona bi bila i više nego dovoljna. :D

Krajem tjedna će ići mala revizija pravila i izmijenjeni bodovi na pločicama za bodovanje.
Jučer smo odigrali nekoliko partija sa varijantom da prva pločica mora ići u sredinu i da se svaka sljedeća mora vezati na već postavljenu pločicu i mislim da mi se ta varijanta više sviđa.
Bodove na end game pločicama za bodovanje će definitivno trebati povisiti jer trenutno mi se čini da imaju premali utjecaj na završne bodove.
A jučer sam dobio ideju i za solo varijantu. :)
Uglavnom, mislim da je kostur igre ok ali ima tu još dosta posla oko balansiranja.

grof je napisao/la: 08 svi 2023, 13:59 Pročitao pravila. Sve je jasno i jednostavno. Fora igra za 2 igrača. Za npr 4 igrača bi trebalo više tileova, ali vjerujem da bi igra funkcionirala i za 4. Ne? (nekako si mislim da bi igra za 2-4 igrača imala širu publiku, a baš mi se čini da ne bi bila razlika u igrivosti između 2,3 ili 4 igrača)
Da, za 3 i 4 bi trebalo više tileova.
Ne znam, pretpostavljam da bi funkcioniralo, trebalo bi probati. Trenutno mi je lakše testirati u 2.
Ako jednog dana netko od izdavača zagrize i kaže da bi oni radije da je igra za 2-4 prilagodit ćemo. :D
Ako ti publisher vidi za 2 igraca nece ni citat dalje osim ako strikno trazi za 2 igraca

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post (ukupno 3):
dadogrofedvinus
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 231 put
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la edvinus »

dado je napisao/la: 08 svi 2023, 14:07 Jučer smo odigrali nekoliko partija sa varijantom da prva pločica mora ići u sredinu i da se svaka sljedeća mora vezati na već postavljenu pločicu i mislim da mi se ta varijanta više sviđa.
Meni se isto čini da je bolje da postoji to ograničenje da pločica treba ići uz postojeću, inače imaš previše opcija i AP...

Ide li prva pločica točno u sredinu (preko pčelice) ili ide na neku od 6 pločica koja se nalaze oko te pčelice u sredini?
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3371 put
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la dado »

edvinus je napisao/la: 08 svi 2023, 20:01 Ide li prva pločica točno u sredinu (preko pčelice) ili ide na neku od 6 pločica koja se nalaze oko te pčelice u sredini?
Može na pčelu ili na bilo koje od tih 6 polja oko pčele.
Preporučam da se stavi oko pčele, jedini razlog zašto bi želio staviti na pčelu je ona pločica bodovanja koja traži da prvi prekriješ 5 pčela kojoj btw treba povisiti bodove jer se ne isplati prekriti 5 pčela za samo 7 bodova. S obzirom da pčela u prosjeku donosi oko 5 bodova, vjerojatnije bi trebala vrijediti barem 20-25.
Iako, doslovno 1. partiju koju sam testirao bila je ta pločica bodovanja i taj igrač je na kraju imao 4 pčele, a drugi 8 i završilo je 139:139. Ok, igrao sam sam protiv sebe ali ispalo je baš zanimljivo. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
edvinus
slika
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 231 put
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la edvinus »

Evo, odigrao sam jednu partiju Builder Bees i igra mi je zaista odlična. Rezultat je bio 136:136, pa je na kraju pobijedio lijevi igrač jer je imao manje praznih hexova.

Igra super funkcionira za 2 igrača, vjerojatno se može prilagoditi i za 3 i 4 (možda da na dodatne tileove staviš oznake za broj igrača - 3+ i 4+, ali mislim da bi bilo ok i bez toga). Igra je stvarno puna lijepih, crunchy izbora, a i pločice su baš vizualno atraktivne. Mislim da je dobro došlo pravilo koji si dodao da se svaki tile mora dodirivati s jednim od prethodnih. Inače mi se igra čini jako ispolirano i gameplay je odličan.

Igrao sam na kraju na TTS-u, nisam se upuštao u rezanje pločica :D

slika

Kako se igra solo verzija?
Ovi su korisnici zahvalili autoru edvinus za post (ukupno 3):
juri006tanelorngrof
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3371 put
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la dado »

Prije svega, hvala na dojmovima. :thumbs

Hm, ja sam zbrojio L:125, D:128 (pretpostavljam da je D prvi povezao sve pčele za +7 bodova i dobije +5 jer ima više djetelina, a obadva igrača dobiju +9 za vidljive pčele).

A, B i C pločice su mi trenutno trn u oku, nekako su mi prebalansirane i nedovoljno uzbudljive tako da sam se zadnjih dana malo igrao s njima i trenutne promjene su:
- A pločicama (igrač koji prvi ispuni zadatak) su povišeni bodovi i sada imaju bodove za 1. i 2. mjesto, znači ako i 2. igrač ispuni taj zadatak isto dobije bodove ali puno manje.
- B pločicama (igrač koji ima najviše od 1 ikone) su isto povišeni bodovi, sada je +10
- C pločice (+1 bod za navedenu ikonu) sada na početku igre svaki igrač dobije jednu i ostaje skrivena do kraja igre tako da na kraju jedan igrač možda ima +1 bod za svaku borovnicu, a drugi za svaku naranču npr.
Ovo mi se čini bolje jer evo i u ovoj tvojoj partiji su obadva dobila +9, a da je recimo L imao +1 za trešnje dobio bi +11, a D +1 za borovnice dobio bi +8 (iako D bi vjerojatno onda više išao na borovnice)

edvinus je napisao/la: 19 svi 2023, 21:58 Kako se igra solo verzija?
Igraš protiv matice i prije igre odrediš težinu:
- jako lagano - matica kreće s 80 bodova
- lagano - matica kreće s 90 bodova
- normalno - 100 bodova
- teško - 110 bodova
- jako teško - 120 bodova

Sve se postavi isto ali samo za 1 igrača.
A i B pločice se ne koriste, dobiješ C pločicu koja ti na kraju daje +1 bod po određenoj ikoni.
Iznad player boarda staviš 10 pločica i ako uzmeš desnu, matica uzima lijevu i odbacuje je. Ako uzmeš lijevu, matica odbacuje desnu.
Sve pločice normalno slažeš kao i u normalnoj partiji.
Isto igraš 4 runde ili dok više ne možeš staviti pločicu.
Matica boduje svaku skupinu žutih polja pomnoženo sa pčelama u toj skupini + bazni bodovi ovisno koju težinu odrediš.

Recimo da su ova 2 igrača igrali protiv matice na normalnoj težini i da su imali +1 bod za svaku ikonu pčele na kraju.
L - 125 bodova, matica 4x1, 1x1, 5x1, 5x1, 3x1, 3x1, 4x2, 5x1 = 34 + 100 baznih = 134
D - 116 bodova, matica 7x2, 10x3, 1x1, 1x1, 5x1, 5x1 = 56 + 100 baznih = 156
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
edvinus
slika
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 231 put
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la edvinus »

dado je napisao/la: 19 svi 2023, 23:23 Hm, ja sam zbrojio L:125, D:128 (pretpostavljam da je D prvi povezao sve pčele za +7 bodova i dobije +5 jer ima više djetelina, a obadva igrača dobiju +9 za vidljive pčele).
Možda nisam nešto dobro shvatio oko bodovanja? I L i D mi imaju 18 djetelina (sve pčele koje dodiruju djeteline sam računao kao djeteline).

............... L ....... D ---
Djeteline: 18x4 ... 18x4
Borovnice: 7x3 .... 10x3
Trešnje: 12x2 .... 5x2
Naranče: 5x1 .... 8x1
A zadatak: 0 ....... 7
B zadatak: 5 ....... 5
C zadatak: 9 ....... 9
Praznine: -10 ...... -15
-----------------------------
Ukupno: 126 ...... 126

(Krivo sam napisao u prethodnom postu, oba igrača su imala 126 a ne 136 bodova :facepalm)
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3371 put
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la dado »

edvinus je napisao/la: 19 svi 2023, 23:43
............... L ....... D ---
Djeteline: 18x4 ... 18x4
Borovnice: 7x3 .... 10x3
Trešnje: 12x2 .... 5x2
Naranče: 5x1 .... 8x1
A zadatak: 0 ....... 7
B zadatak: 5 ....... 5
C zadatak: 9 ....... 9
Praznine: -10 ...... -15
-----------------------------
Ukupno: 126 ...... 126
Aha, sad vidim gdje je došlo do nesporazuma.
Istu pčelu smiješ bodovati za više vrsta meda. ;)

............... L ....... D ---
Djeteline: 18x4 ... 18x4
Borovnice: 8x3 .... 10x3 (kod L igrača se ista pčela broji i za djetelinu i za borovnicu)
Trešnje: 12x2 .... 6x2 (kod D igrača se ista pčela broji i za djetelinu i za trešnje)
Naranče: 6x1 .... 8x1 (kod L igrača se ista pčela broji i za djetelinu i za naranče)
A zadatak: 0 ....... 7
B zadatak: 0....... 5 (igrač s najviše simbola djeteline dobiva +5 bodova, L ima 11, desni 13)
C zadatak: 9 ....... 9
Praznine: -10 ...... -15
-----------------------------
Ukupno: 125 ...... 128
slika
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 231 put
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la edvinus »

dado je napisao/la: 20 svi 2023, 09:39Istu pčelu smiješ bodovati za više vrsta meda. ;)
E to mijenja na stvari :lol:

Još sam propustio i da za B zadatak treba gledati samo pločice djeteline, a ne i pčele koje glume da su djetelina...

Solo pravila zvuče dobro, isprobat ću pa javiti!
Ovi su korisnici zahvalili autoru edvinus za post:
dado
slika
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 231 put
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la edvinus »

Evo, isprobao sam i solo pravila, i mogu reći da su prilično zabavna. Super je što nema nikakve administracije za protivnika, i prisutna je dobra doza napetosti između pokušaja da dobiješ što više bodova a da matici staviš što manje žutih polja.

Jedino mi u solo igri nedostaju A pločice, koje mi na neki način diktiraju smjer širenja. Možda da igrač dobije bodove s A pločice samo ako uspije ostvariti zadatak do kraja prve runde, a inače odbacuje tu pločicu?

Jedno pitanje - smije li igrač (pogotovo u solo igri) odbaciti pločicu, iako bi je mogao legalno staviti na svoju ploču? I moraju li se staviti obje ekstra pločice s pčelama? Možda bih u solo igri ponekad htio odbaciti neku od pločica i tako minimizirati bodove matici.

Moram priznati da iz opisa nisam bio siguran kako se boduje (dok nisam provjerio primjer), pa bih predložio da u pravila staviš primjere bodovanja (i za osnovna i za solo pravila).

slika

Ako sam dobro bodovao, izgubio sam od matice (na normalnoj težini) sa 128 prema 132.
slika
Odgovori

Natrag na “Igre u razvoju”