Earth

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Earth

Post Postao/la marge »

ja tu nikaj ne kužim kolko je na kraju cijena igre s dostavom ako sam naručiš, a kolko u grupnjaku?
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Earth

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Igra je 54 CAD i shipping jednog komada je još 20 CAD. A onda to padne na 15 CAD ako dodaš još jednu kopiju igre.

Koliko će biti za SEDAM komada ne znam, jer još piše da će biti izračunato po dimenzijama kada pronađu optimalne uvjete, no trebalo bi biti povoljnije što je više komada u kutiji, ali koliko, ne znam. Ono što znam da ne bi smjelo biti 20 CAD po komadu a vjerojatno će biti i manje od 15... Ćemo da vidimo.
Avatar
Dado7
Reactions:
Postovi: 30
Pridružen/a: 13 tra 2020, 09:38
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 17 puta
Kontakt:

Re: Earth

Post Postao/la Dado7 »

Hvala ti CrazyBunnyGuy!
Da se nadovežem na posljednje pitanje i odgovor - ukratko, igra bi trebala u konačnici koštati oko 400 kn, ako si išao sam, a danas su mi skinuli 293,64 kn (bez transporta). Dakle, za grupnjak ukupna cijena može biti bilo gdje između 310 i 350 kn, ako dobro računam (ovisno o količini ljudi u grupnjaku).
slika
Avatar
Dado7
Reactions:
Postovi: 30
Pridružen/a: 13 tra 2020, 09:38
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 17 puta
Kontakt:

Re: Earth

Post Postao/la Dado7 »

Upravo stiglo, moram pohvaliti da je sve išlo prema planu i rasporedu. Ako koga zanima, podijelim iskustva o igri kada ju odigramo (malo smo spori u zadnje vrijeme iz raznih razloga, ali vjerujem da ćemo ovu prvi puta zaigrati brzo, ipak nam je to prvi backing).
Ovi su korisnici zahvalili autoru Dado7 za post:
sadistiko
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Earth

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Stigao je i naš veliki paket sa sedam komada. Dotični je pretrpio štetu od vode i cijela jedna stranica se raspadala, ali SREĆOM ništa nije nedostajalo iz paketa (KS goodies su bili u vrećicama van kutija od igre) i sve igre su bile čitave jer su eto u shrink wrapu. Dakle nema štete tako da ne trebamo ništa reklamirati, ali svejedno sam poslikao jer planiram pisati i Pošti i Inside Up Gamesu da vide stanje paketa.

Anyway, jučer smo eto odigrali i prvi game. Setup je izrazito brz jer nema puno komponenti.

Kvaliteta karata i kartonskih player boardova je onako... Mrvicu razočaravajuća. Ploče se dosta warpaju, kao i karte. Dosta su tanke i vidi se da nisu iste kvalitete kao recimo karte iz Ark Nove. Osjetom više podsjećaju na Terraforming Mars. Ali dobro, yolo. Također, primjetna je razlika u printu tj. kvaliteti boje na nekim kartama flore, kao da je printer ostao bez tinte u nekim situacijama; nije nšta strašno, ali eto neke karte su bljeđe od drugih. Srećom nisam primijetio takve nedostatke na poleđini karata pa nema bojazni da utječe na igranje :)

Što se tiče same igre ona je jako jednostavna za naučiti. Ima dosta ikonografije ali je veoma jasna i dapače cheat sheet je na dnu player boarda. Mi smo svladali sami flow igre unutar dvije-tri runde i već smo tada krenuli sa simultanim ispucavanjem abilityja; nismo se više čekali i kontrolirali.

Mislim, svi znate kako se igra i što se radi jer ste backali, nema smisla da prepričavam, mogu samo reći da je jako zabavno slagati engine jer ako pogriješiš u organiziranju tableaua najebo si. Recimo, ja sam postrojio sve svoje gljive u jedan redak, a onda sam izvukao kartu terena koja scora dijagonalno adjacent gljive što nisam uspio optimalno odigrati jer mi je tableau već bio pošteno popunjen tako da su mi samo dvije gljive bile adjacent :)

Nakon što pohvatate tu mehaniku ikonica i akcija, a trajat će kratko, sve će se svesti na optimalno organiziranje tableaua. Ono što je super je što ima stvarno gomila kombinacija pogotovo ako se uračunaju karte otoka, klime i ekosustava, mislim da su rekli da postoji oko 26.000 kombinacija otok+klima+ekosustav, a još su tu i fauna karte koje dodatno pružaju scoring na kraju.

Sve u svemu, gotovo nikakve interakcije među igračima osim eventualne utrke za achievemente faune (pogotovo ako se igra standardna igra sa varijabilnim bodovima), čak ni eventi nisu globalni, a tek neki end game scoring detalji te pitaju da pogledaš što ima kod drugih igrača pa možda nekima koji vole interakciju ovo neće pasati, ali meni je bilo sasvim oke. Kao što sam drugima rekao, igra je totalno zen u rangu wingspana zen, sve je friendly, i zabavljaš se postavljajući butt plugove na growth pieces.

Nama se dosta svidjela i sljedeći put ćemo pametnije organizirati tableau da maksimiziramo prinose.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 12):
tanelorndendarii42Teehee(R)Mago de UmagokockicaAntomonjuri006PsyBurnsadistikorealuka i još 2 korisnika
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Earth

Post Postao/la Noghri »

Uf propustio sam ovo... Jel ima netko kopiju viska? :D

I jel se zna kad ce u retail?
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Earth

Post Postao/la Antomon »

Noghri je napisao/la: 20 ožu 2023, 09:35 Uf propustio sam ovo... Jel ima netko kopiju viska? :D

I jel se zna kad ce u retail?
U retailu bi trebala biti dostupna na dan planeta Zemlje, 22.04.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 2):
Noghrijuri006
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Earth

Post Postao/la kockica »

Fora je motiv na tokenu aktivnog igrača
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Earth

Post Postao/la kockica »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 16 ožu 2023, 10:23 Sve u svemu, gotovo nikakve interakcije među igračima osim eventualne utrke za achievemente faune (pogotovo ako se igra standardna igra sa varijabilnim bodovima), čak ni eventi nisu globalni, a tek neki end game scoring detalji te pitaju da pogledaš što ima kod drugih igrača pa možda nekima koji vole interakciju ovo neće pasati, ali meni je bilo sasvim oke. Kao što sam drugima rekao, igra je totalno zen u rangu wingspana zen, sve je friendly, i zabavljaš se postavljajući butt plugove na growth pieces.
Odigrali i mi i sam sam ostavio dojmove na što ste igrali sve u svemu većinom se slažem kako si opisao, ali interakcije zapravo ima, u smislu biranja i šlepanja na akcije. Nije jaka ali baš nas podsjetilo na Race for the Galaxy.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3543
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1535 puta
Kontakt:

Re: Earth

Post Postao/la Shich »

Kickstarter verzija je stigla na Philibert, a ovih dana bi se igra trebala pojaviti u retailu u UK dućanima, a vjerojatno i ostatku Europe.

https://www.philibertnet.com/en/inside- ... 53127.html
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post (ukupno 2):
smurfORnotjuri006
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”