War of the Ring: The Card Game

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

War of the Ring: The Card Game

Post Postao/la mado »

https://boardgamegeek.com/boardgame/362 ... -card-game

Vidim da vas je dosta već nabavilo War of the Ring: The Card Game, pa da čujemo dojmove. Kakva je igra sama po sebi? A kakva je u usporedbi sa originalnim WOTR? Po bggu su obje igre za 2-4 igrača, ali je po glasovima bggovaca WOTR najbolji u 2 igrača (to je i moje mišljenje), dok je TCG najbolji u 4 igrača. To me malo zbunjuje, otkud sad 4 sukobljene strane u Međuzemlju? :sokiran Ili se TCG igra u timovima, 2 protiv 2?
Po težini je WOTR na 4.20, a TCG puno lakša igra od 2.89. Jel onda i TCG manje epska, manje napeta?
Jel sam osjećaj igranja dovoljno različit da ima smisla posjedovati obje igre? TCG za na brzinu, a WOTR za cjelodnevno igranje?

Ajte se raspišite malo, da dobijemo dojmove, najvjerojatnije i kupimo igru. Godina je tek počela, a euri se ne budu sami potrošili sopak
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 2):
dendarii42Officer Barbrady
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: War of the Ring: The Card Game

Post Postao/la Minsc1610 »

TCG je primarno zamišljen 4 player game. Tako je koncipiran i tako je rulebook napisan. Najbolje iskustvo i najbolji doživljaj se dobije kroz Trilogy Scenario gdje prolazimo kroz sve tri knjige. Igra se u 2 tima po dva igrača: Free peoples i Shadow. Freepeoples s jedne strane predvodi Aragorn a s druge Gandalf, a Shadow predvođen Sarumanom i Witch kingom. Svaki od igrača ima svoj specifično kreiran deck kojeg koristi tijekom igre. Igra je vrlo zanimljivo osmišljena. Dva discard pilea: jedan cycle pile koji se ponovo miješa kad se deck potroši, te eliminated pile iz kojega se karte više ne vraćaju. Svaku kartu koju igraš moraš platiti kartom koju cycleaš. Karte se igraju na paralelne battleground lokacije i na path lokacije koje na kraju runde strane osvajaju u area majority contestu. Sve karte koje poništavaju jedna drugu završe u eliminated pileu - što čini svaku bitku iznimno teškom i baš se mora kalkulirati što i kako igrati. To je primarna i osnova ideja igre.
Na to su još nakalemili 2 player i 3 player scenarije, te jedan kraći two player mode u kojem prođeš kroz prvu knjigu i to je sve ok. Ali 4 player mode je zapravo srž igre i najbolji dio igre - ono kako je ona zamišljena da se igra. Jednom sam ju probao i traje gotovo 2 sata ali je fenomenalno iskustvo posebno ako ste lotr fan.
WOTR nisam igrao pa ne mogu usporediti.
Eto - nadam se da je pomoglo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post (ukupno 8):
madojuri006dendarii42Officer Barbradykockicaedvinuskovacutanelorn
slika
Mislav1391
Reactions:
Postovi: 10
Pridružen/a: 16 sij 2023, 13:20
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 50 puta
Kontakt:

Re: War of the Ring: The Card Game

Post Postao/la Mislav1391 »

Nismo jos probali trilogiju, iako cemo vjerojatno u dvoje svak s 2 decka. Zasad smo odigrali brzi 2 player mode i meni se svidilo. Puno jednostavnije od wotr, ali ne znaci da je igra za mozak na pašu.

Tematično je, vjerojatno je glavni mod 1/1 sa tematikom. Nemogu se izvuci neki masni combosi ko u starom lotr tcg, ali sa sistemom rezervi da se fino pripremiti i drzati protivnika u neizvjesnosti. Neki likovi se cine jaki, ali i ocekujem kad dodje gandalf da se osjecam ko da moze spasiti theodena.

Nakon 10-15 odigranih wotr-ova moram biti i u pravom psihickom stanju za izdvojiti cijeli dan na 2 partije. Ovo je nesto sto bih rado izvadio na stol bilo koju vecer i zaigrao.

+ karte su tip top


Samo mali edit: WotR i dalje ostaje #1, ali ako ovoj igri ne namecemo da se mora takmiciti sa starijim boljim bratom, preporucio bih je svakako
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mislav1391 za post (ukupno 4):
juri006madoedvinusdendarii42
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 231 put
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: War of the Ring: The Card Game

Post Postao/la edvinus »

Ja sam je imao prilike probati sad u Petrinji, i jako mi se svidjela. Nisam igrao originalni War of the Ring pa ne mogu usporediti.

Rulebook bi mogao biti pristupačniji, ali jednom kad ga uspiješ proći vidiš da su sama pravila zapravo jednostavna (easy to learn, hard to master).

U tom jednom igranju mi je bilo super, igra je jako tematska, ali trebalo bi mi nekoliko partija da se uhodam i skužim kako dobro igrati jer treba dosta dobro poznavati karte i sva njihova međudjelovanja.

Izgleda da je igra zapravo zamišljena za točno 4 igrača i da tako najbolje funkcionira - Frodo, Aragorn, Witch King i Saruman imaju svatko svoj specifični deck. Karte u Frodovom decku su osmišljene da se međusobno mogu kombinirati, a kad igraju dva igrača onda npr. Free Peoples igrač (u tom slučaju je to Gandalf) ima duplo više karata, koristi i Frodov i Aragornov deck pa je teže doći do prave kombinacije.

Preporučeni način igranja za 2 igrača je da simuliraju partiju od 4 igrača, tj da svaki igrač ima 2 odvojena decka i 2 odvojena handa (navodno funkcionira).

Igra već postoji i na TableTop Simulatoru pa je možda možeš isprobati tamo...

Uglavnom, ja sam je naručio, ali sad moram strpljivo čekati da naprave i isporuče taj 2nd printing...
Ovi su korisnici zahvalili autoru edvinus za post (ukupno 2):
juri006dendarii42
slika
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: War of the Ring: The Card Game

Post Postao/la miljenko »

Ovi su korisnici zahvalili autoru miljenko za post:
juri006
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: War of the Ring: The Card Game

Post Postao/la smurfORnot »

Narod je vec navalio kao Uruci na vrata Helm's Deepa obzirom da je već rasprodano :p
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: War of the Ring: The Card Game

Post Postao/la Valsim »

slika
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1540 puta
Kontakt:

Re: War of the Ring: The Card Game

Post Postao/la Shich »

Stiglo je i na igraj.si.

Članovi mogu rezervirati za iduću grupnu narudžbu.

https://www.igraj.si/druzabne-igre-war- ... board-game
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”