Dune Imperium

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Mimi
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 10 pro 2016, 21:38
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 39 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Mimi »

Uzeo na kraju obje ekspanzije, ozone ih ima baš na popustu, nisam mogao odoliti
Avatar
Ivan_Grozni
Reactions:
Postovi: 4
Pridružen/a: 22 sij 2023, 13:21
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 27 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Ivan_Grozni »

Evo mali projekt dok skupljam volje za nastavak rada na Successorima. Agenti za 4 frakcije in progress, Mentata još moram srediti.

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Ivan_Grozni za post (ukupno 6):
Papavermadcow1982ValsimsadistikoT0mokockica
slika
Hopca
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 26 ruj 2017, 09:02
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Hopca »

Pozdrav ekipa,

mi smo (naša ekipa) zaljubljenici u Teraforming Mars.
Vidim da ima dosta različitih verzija / ekspanzija Dune-a. Može preporuka što uzeti? I koja ekspanzija kao nadogradnja zatim?

Hvala!
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la marge »

Hopca je napisao/la: 10 ožu 2023, 13:30 Pozdrav ekipa,

mi smo (naša ekipa) zaljubljenici u Teraforming Mars.
Vidim da ima dosta različitih verzija / ekspanzija Dune-a. Može preporuka što uzeti? I koja ekspanzija kao nadogradnja zatim?

Hvala!
uzmite Ark Novu :lol:
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la dendarii42 »

Hopca je napisao/la: 10 ožu 2023, 13:30 Pozdrav ekipa,

mi smo (naša ekipa) zaljubljenici u Teraforming Mars.
Vidim da ima dosta različitih verzija / ekspanzija Dune-a. Može preporuka što uzeti? I koja ekspanzija kao nadogradnja zatim?

Hvala!
Ovisi želite li igrati klasični https://boardgamegeek.com/boardgame/283355/dune koji je u biti wargame sa asimetričnim pravilima za svakog igrača ili https://boardgamegeek.com/boardgame/316 ... e-imperium koji više vuče na euro. Ima još tih igara ali pošto ih nisam igrao netko će drugi govoriti u njihovo ime.
Ako vam je Mars ljubav, onda bih rekao da vam je Imperium idući korak koji bi vam se mogao svidjeti. Krenite od bazne pa onda navalite na ekspanzije.
Koliko vas ima u ekipi? Koliku kompleksnost volite? Odogvara li vam dulji gameplay? Originalni Dune je i komp'leksniji i dulje traje.
slika
Hopca
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 26 ruj 2017, 09:02
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Hopca »

U ekipi nas je 4-6 (kako kad).
Jako nam je važno da nije direktan sukob (poput Game of Thrones-a) među igračima jer imamo pojedince koji se lako naljute i uvrijede :)
Od "najkompleksnijih" igara smo igrali, čini mi se, Brass: Birmingham, ali volimo ipak nešto jednostavnije igre.
Gameplay do 3h maks.
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Bolindus »

Onda je točan odgovor Dune imperium :)
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la dendarii42 »

Hopca je napisao/la: 10 ožu 2023, 13:46 U ekipi nas je 4-6 (kako kad).
Jako nam je važno da nije direktan sukob (poput Game of Thrones-a) među igračima jer imamo pojedince koji se lako naljute i uvrijede :)
Od "najkompleksnijih" igara smo igrali, čini mi se, Brass: Birmingham, ali volimo ipak nešto jednostavnije igre.
Gameplay do 3h maks.
Ako vam nije do sukoba onda Dune definitivno preskočite. On se bazira na tome.
U Imperiumu ima sukoba, ali vjerujem da vam neće biti problem jer je izvedeno na način da i kad izgubite nemate osjećaj da ste izgubili puno. I sukob nije direktan, ili ulazite u borbu ili ne. Čak je nekad bolje uopće se ne petljati i pustiti ostale da se potamane.
Jedini minus bi vam tu možda bio što Imperium ne ide u više od 4 igrača. Ali ne traje dulje od 3 sata.
slika
Hopca
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 26 ruj 2017, 09:02
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Hopca »

Kužimo se.. Terraforming Mars i Civ A New Dawn imaju direktne/indirektne sukobe koji se mogu i izbjegavati i to nam je naravno ok. Ako postoji netko tko će se fightat, on će težiti tome - dok ostali ne trebaju.
Ok, fala na informacijama. Bacim oko na Dune Imperium!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Hopca za post:
dendarii42
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Butch »

Dune Imperium ima jako malo take that-a.

U sukob ulazis iskljucivo svojom voljom, uvijek si svjestan rizika i znas koje nagrade mozes dobiti.
Postoje 2-3 kartice koje ti micu vojnike iz combata, i koliko se sjecam ima samo jedna karta kojom protivnicima izbijas cak dvije karte iz ruke.

Dune Imperium se moze igrati tako da ne ulazis u combat, ja sam znao pobjedjivati bez da sam ijedan bod dobio u combatu, ali ne mogu zamisliti kako bi izgledalo da svi igraci pokusaju pobjediti na takav nacin.
Mozes igrati oko combata, ali combat je i dalje najvazniji dio igre, u kasnijim rundama dobijas cak 1/5 bodova potrebnih za kraj igre samo na jednom combatu.

U svakom slucaju Dune Imperium je top igra, i svatko bi je trebao probati igrati barem jednom.
Prosli tjedan sam sestricnu od 12 godina naucio igrati D:I.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”