Bon Voyage: Odabir covera kutije

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Koji vam je cover bolji?

1. Kutija sa šahovnicom kao stickerom
9
41%
2. Kutija sa šahovnicom na remenčićima kofera
13
59%
 
Ukupno glasova: 22
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la DarkDefender »

Ja moram priznati da na prvu kad sam pogledao nisam skuzio da je rijec o koferu. Zato cu reci da mi je 1. slika bolja, na njoj se to bolje kuzi (barem meni) jer oni remeni sa crveno bijelim kvadraticima mi izlgedaju ko lentice.

U svakom slucaju, ideja s koferom mi nije losa. Ne znam koliko bi bilo izvedivo / skupo izvesti da se igra moze i nositi kao kofer. Znam da se kutije mogu sloziti tako da se moze izvuci komad u obliku rucke. Sto se tice odabira boje, nisam ni ja neki ljubitelj zute, ali mislim da je vise stvar u kontrastu. Kutna pojacanja i remeni su preslicne boje i lako se previde pored fotografija koje uzmu pozornost. Na 1. slici kofera sto je @wm_lsmm stavila se to najbolje vidi. Tamo su remeni i kutna pojacanja puno jasnije vidljiva.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la grof »

Da. Zato i mislim da bi tamno smeđi remeni, kutna pojačanja, šahovnica kao sticker(i) bili najbolje rješenje + možda povećati fotke na gornjoj strani i dodati par veselih stickera - dovoljno dobar touch na posotjeće stanje.

Kutija je najskuplji dio igre (vjerovali ili ne), tako da moram štedit.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
wm_lsmm
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 13 stu 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 59 puta
 pohvaljen: 184 puta
Kontakt:

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la wm_lsmm »

grof je napisao/la: 24 sij 2023, 14:22 Kutija je najskuplji dio igre (vjerovali ili ne), tako da moram štedit.
Okej, al kutija je ono što ljude može privući i odbiti od igre pa koliko god ona loša/dobra bila.
Ovi su korisnici zahvalili autoru wm_lsmm za post:
sadistiko
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la grof »

wm_lsmm je napisao/la: 24 sij 2023, 14:33
grof je napisao/la: 24 sij 2023, 14:22 Kutija je najskuplji dio igre (vjerovali ili ne), tako da moram štedit.
Okej, al kutija je ono što ljude može privući i odbiti od igre pa koliko god ona loša/dobra bila.
Točno.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Oilegak
Reactions:
Postovi: 46
Pridružen/a: 11 sij 2021, 08:53
Lokacija: Vis
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la Oilegak »

grof je napisao/la: 24 sij 2023, 14:35
wm_lsmm je napisao/la: 24 sij 2023, 14:33
grof je napisao/la: 24 sij 2023, 14:22 Kutija je najskuplji dio igre (vjerovali ili ne), tako da moram štedit.
Okej, al kutija je ono što ljude može privući i odbiti od igre pa koliko god ona loša/dobra bila.
Točno.
Ja ostajem pri tome da bi stvarno trebali staviti neku super fotku i mislim da karticama nije mjesto na kutiji, eventualno s donje strane s popisom komponenti.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la grof »

Oilegak je napisao/la: 24 sij 2023, 14:41 Ja ostajem pri tome da bi stvarno trebali staviti neku super fotku i mislim da karticama nije mjesto na kutiji, eventualno s donje strane s popisom komponenti.
Pa, ne znam. Igramo se s razglednicama u igri. Kao što Pictures ima fotke na coveru. OK, uglavnom bumo nekaj doradili od svega ovoga. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Oilegak
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 282
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 222 puta
 pohvaljen: 333 puta
Kontakt:

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la Aliensb »

Oilegak je napisao/la: 24 sij 2023, 14:05
grof je napisao/la: 24 sij 2023, 13:25 E, fala fala, to je sad već konkretnije. S time da bih ja onda boju kofera ostavio, samo bih remenje i "okov" napravio smeđima da se kofer jače uočava. Bojim se da bi pretamna boja čitavog kofera bila kontraproduktivna. ;)
A zašto ne bi iskoristili neku od slika koju imate kao pozadinsku i onda stavite neki retro kofer na kojemu će biti ime igre, autori...
Ova boja stvarno odbija. Ideja kofera mi je super ali ne ovako.

Ovako nekako sam mislio i nabrzaka složio ovo s nekom random slikom, samo da vidiš na što sam mislio.
Naravno trebale bi biti neke malo vedrije boje za ovu temu igre ali ovo je tako i tako samo ideja...

slika

Meni je ovo vec jedno 5 klasa iznad, odašilje signal da je rijec o igri gdje se putuje i koja nije basic kao memori.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post:
Oilegak
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la marge »

slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la grof »

Da. Zgodna kutija.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 230 puta
 pohvaljen: 154 puta
Kontakt:

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la edvinus »

Po meni, rješenje koje je napravila dizajnerica je pristojno, ali nije wow. :pogled_dolje

A mi kao zagriženi gameri smo totalno razmaženi nevjerojatnim artom koji ima velika većina igara koje se danas proizvode. (Ako se mene pita, za bilo koju euro igru je dovoljan portret nekog bezizražajnog lika u povijesnoj odjeći, po mogućnosti u bež tonovima. Dakle stavi Nikolu Šubića Zrinskoga kako besciljno gleda s naslovnice :lol: ).

Jasno, igra nije namijenjena HC gamerskoj populaciji, ali ipak kao što je rekao madcow1982 dizajn prodaje proizvod.

Ovaj Travellin' koji je postan gore ima super naslovnicu, baš je dobra za family igru, ali za tako nešto bi ti trebao ilustrator, što ti vjerojatno izlazi izvan budžeta.

Meni je zapravo odlična ideja da kutija izgleda kao kofer, samo mi se ne dopada ova žuta. Moj prijedlog je napraviti smeđi, otrcani kofer - baš kao sa fotki koje je stavila wm_lsmm ili s mockupa koji je složio Oilegak. Još malo naglasiti trodimenzionalnost i mislim da uopće ne bi bilo loše:
slika

(Ne znam zašto mi je War Chest ovih dana stalno na pameti.)

Ili ako baš nećeš smeđu ublaži malo žutu prema bež ili krem bijeloj... (Recimo nijansa koju ima Travellin', možda još svjetliju).

Šahovnica na remenčićima mi je ipak prekičasta (makar izgleda da se većini to ipak sviđa pa što ja znam, možda treba slušati glas većine).

Na zadnjoj strani mi pak nešto fali u dizajnu, možda bi dobro došlo da slova nisu direktno na žutoj podlozi nego da imaju vlastitu pozadinu? Možda bi umjesto ovakvog prikaza komponenti veća fora bio prikaz komponenti u igri, npr. kao ovdje: https://boardgamegeek.com/image/7226126/tiletum

Možda bi na naslovnici, ispod loga, dobro došao i neki podnaslov da kupci shvate o čemu se radi (ako nisu baš u game shopu). Npr. "Društvena igra za 2-4 igrača", a možeš možda dodati i naljepnicu na kojoj piše npr. "Bacaj kockice i putuj Hrvatskom!" (da digneš tlak euro gamerima :bleh ).

Možeš pitati i na BGG-u što ljudi misle o kutiji (u forumu Board Game Creation > Art & Graphic Design). Npr. ovaj tip pita ljude što misle o naslovnici njegove igre. Napravio je igru o gljivama a kutija mu je kao enciklopedija o gljivama: https://boardgamegeek.com/thread/301193 ... you-reckon
Ovi su korisnici zahvalili autoru edvinus za post:
sadistiko
slika
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”