BGP - Boardgaming Petrinja

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

BGP - Boardgaming Petrinja

Post Postao/la sadistiko »

U BGP-u dolazi do prekretnice! Skupila se dovoljna masa ljudi da zatražimo prostor za redovno igranje. Dobili smo jednu malu učionicu u školi gdje možemo bez problema organizirati tjedno igranje. Možemo složiti do 4 stola u toj učionici i mislim da nam više (za sad) ne treba.

slika

Ako nam ovo zaživi možda ću tražiti @grof da nam otvori podforum ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 12):
DeniShichmljekoKilladadoDarkDefenderAliensbedvinuspriroda15Valsim i još 2 korisnika
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: BGP - Boardgaming Petrinja

Post Postao/la grof »

Uvijek i s radošću! :) Samo naprijed!
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
sadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 840 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: BGP - Boardgaming Petrinja

Post Postao/la Mago de Umago »

Ovo je vrh.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: BGP - Boardgaming Petrinja

Post Postao/la sadistiko »

Sinoć smo imali prvo igranje u prostoru u školi koje smo dobili na korištenje.

slika

Okupilo nas se 8 sve ukupno. Za prvi puta dobro.

slika

Čaks, Dam Dam i ja smo imali dogovorenu partiju Panamaxa. I sad kad smo (nadam se) sve igrali po pravilima, igra mi je ponovo bila baš dobra. Ok, izgubio sam opako i Čaks i ja, krivo sam procijenio neke stvari. Igra ne prašta ako napraviš glupost kao što je istjeravanje svih brodova u krugu igre i onda u sljedećem nema šanse da ih sve makneš sa glavnog skladišta gdje stajanje košta $5, niti sa mjesta za utovar na karti gdje je cijena $4, a ako uspijete i tek uploviti u kanal onda su opet cijene $3, tako da treba jako puno poteza da se makne u sigurnije i jeftinije vode.
Sve u svemu, sad mi je igra opet dobra i rado ću je ponovo igrati.

slika

Dok smo se mi borili sa brodovima i dionicama u firmama, ostali su odigrali preko nekoliko igara. Igrao se:
https://boardgamegeek.com/boardgame/260 ... eon-mayhem
https://boardgamegeek.com/boardgame/1927/munchkin
i
https://boardgamegeek.com/boardgame/70323/king-tokyo - neka big box edicija.

Za kraj smo svi zajedno (osim jednog igrača koji je nešto ranije otišao) odigrali Dungeon Mayhem.

slika

Pa mogu čak reći da je fora igra, svaki lik u igri nekih svojih specijalnosti i bitno je samo se ne zamjeriti nikome i vjerojatno ćeš preživjeti do kraja igre. Ovo je onak, igra za kad više nemaš vremena za niš pametnije ili si pod gasom pa ne možeš dubokoumno promišljati o igri :-)

I tako je prošlo prvo druženje u Petrinji. Za sljedeći tjedan je već dogovorena partija Scythe-a i trebalo bi doći još nešto više ljudi. Pa ajde, možda se uspijemo ustaliti pa da zaživi i BGP.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 11):
Shichjuri006dadodendarii42Mago de Umagopriroda15kockicatanelornBJ_Speedymado i još jedan korisnik
slika
juri006
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1573 puta
 pohvaljen: 579 puta

Re: BGP - Boardgaming Petrinja

Post Postao/la juri006 »

sadistiko je napisao/la: 25 sij 2023, 17:24 Sinoć smo imali prvo igranje u prostoru u školi koje smo dobili na korištenje.

slika

Okupilo nas se 8 sve ukupno. Za prvi puta dobro.

slika

Čaks, Dam Dam i ja smo imali dogovorenu partiju Panamaxa. I sad kad smo (nadam se) sve igrali po pravilima, igra mi je ponovo bila baš dobra. Ok, izgubio sam opako i Čaks i ja, krivo sam procijenio neke stvari. Igra ne prašta ako napraviš glupost kao što je istjeravanje svih brodova u krugu igre i onda u sljedećem nema šanse da ih sve makneš sa glavnog skladišta gdje stajanje košta $5, niti sa mjesta za utovar na karti gdje je cijena $4, a ako uspijete i tek uploviti u kanal onda su opet cijene $3, tako da treba jako puno poteza da se makne u sigurnije i jeftinije vode.
Sve u svemu, sad mi je igra opet dobra i rado ću je ponovo igrati.

slika

Dok smo se mi borili sa brodovima i dionicama u firmama, ostali su odigrali preko nekoliko igara. Igrao se:
https://boardgamegeek.com/boardgame/260 ... eon-mayhem
https://boardgamegeek.com/boardgame/1927/munchkin
i
https://boardgamegeek.com/boardgame/70323/king-tokyo - neka big box edicija.

Za kraj smo svi zajedno (osim jednog igrača koji je nešto ranije otišao) odigrali Dungeon Mayhem.

slika

Pa mogu čak reći da je fora igra, svaki lik u igri nekih svojih specijalnosti i bitno je samo se ne zamjeriti nikome i vjerojatno ćeš preživjeti do kraja igre. Ovo je onak, igra za kad više nemaš vremena za niš pametnije ili si pod gasom pa ne možeš dubokoumno promišljati o igri :-)

I tako je prošlo prvo druženje u Petrinji. Za sljedeći tjedan je već dogovorena partija Scythe-a i trebalo bi doći još nešto više ljudi. Pa ajde, možda se uspijemo ustaliti pa da zaživi i BGP.
A gdje je rakija?
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post:
sadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: BGP - Boardgaming Petrinja

Post Postao/la sadistiko »

nije za slikanje :-D
slika
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: BGP - Boardgaming Petrinja

Post Postao/la Bolindus »

Lol, baš sam htio pitat, sad morate rakije izbacit :D
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1789 puta
 pohvaljen: 197 puta

Re: BGP - Boardgaming Petrinja

Post Postao/la tanelorn »

Izbacit samo sa slika... siguran sam da je tu negdje ;-)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: BGP - Boardgaming Petrinja

Post Postao/la sadistiko »

ne brinite se za rakiju, tradicija je tradicija ;-)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: BGP - Boardgaming Petrinja

Post Postao/la sadistiko »

Jučer je bio već 5. tjedan da se igramo u školi.
Mora se reći da je broj ljudi već spao na 5-6 tako da pitanje hoće li se ovo održati kako smo zamislili.
Evo kratki pregled što se jučer igralo. Igrali smo na dva stola po 3 igrača. Ako ništa drugo, ovo nam omogućava da isprobavamo igre za 4 igrača za koje nas je inače uvijek previše.

slika

https://boardgamegeek.com/boardgame/257067/magnastorm (BGG rank 3203) su igrali @dam-dam, @Metalah i Mateo.
Nedavno smo ga Dam Dam, Krki i ja isprobali pa nam se toliko svidjela da smo htjeli ponoviti. Pošto nas je bilo previše za tu igru morali smo se podijeliti pa sam ja prešao za drugi stol gdje sam mogao probati još jednu igru koju sam jedva htio zaigrati. Mogu reći da je Magnastorm još jedna igra koja nije uspjela sa svojom promocijom dok je, po meni, igra vrlo dobra. Zanimljiva mehanika kako se odigravaju akcije sa zajedničkim radnicima kao i sa dodatnim radnicima u boji igrača, ali i broj preostalih radnika u pojedinom stupcu igra ulogu za preuzimanje administratora koji pojačavaju akcije. Postavljanje laboratorija po ovom čudnom planetu je area majority dio u igri i s njima se dolazi do ruda, kao i do drevne alienske tehnologije. Sve u svemu jako dobro ukomponirano, a i sam izgled igre je meni privlačan. Ajde dobro, laboratoriji kao kornjače nije nešto baš precool, ali bože moj, nije ni odbojno. Dečki su partiju okinuli u 2 sata i 15 minuta, i opet je bilo dosta listanja po pravilima, pošto je Dam Dam dosta toga zaboravio. Ali po ocjenama vidim da im se svima uglavnom svidjela. E da, fora kod ove igre je jedan "legacy" element u igri gdje na kraju igre svaki igrač dobije jednu kartu (zlatnu, srebrnu ili broncu - ovisno o osvojenom mjestu u igri) koju čuva sa ostalim osvojenim karticama za sve sljedeće igre. Jednom kad svi igrači u novoj partiji imaju po dvije kartice onda na startu izvlače jednu karticu koja im daje neki boost na startu. One brončane tako daju malu prednost igračima koji stalno gube kako bi možda na taj način uspjeli sustići one igrače koji su konstantno bolji. Ovo treba još isprobati kako funkcionira u praksi, ali imamo svako svoju vrećicu gdje smo počeli skupljati karte pa ćemo vidjeti.

slika

https://boardgamegeek.com/boardgame/283 ... on-airways (BGG rank 1382) su igrali Čaks, Leo (Yellin sin) i ja. Ovo je jedna srednje teška igra sa pickup and delivery mehanikom. I da, još jedna igra koja je nezasluženo ispod top 1000. Ja volim kad igra ima i neku pozadinu, a ova ima. Dizajner je napravio igru za svog starog koji ga je naučio letjeti i oni su stvarno letjeli po Aljasci u tom avionu. Nažalost stari je preminuo prije nego je igra bila gotova, a pri izradi je pomogla i majka dizajnera.
Ovdje se četiri mala aviona natjeću tko će skupiti više para do kraja tjedna. Na početku dana kupite putnike s dokova i pokušavate ih pomoću karti kasnije u flight fazi prevesti do raznih lokacija na mapi, po mogućnosti do onih atrakcija koje ti putnici žele doživjeti. Ovo se svodi na to da kocku određene boje morate dovesti do drvene kockice te iste boje. Svakako je dobro proći što više lokacija i čim više odraditi bonus akcija koje poboljšavaju vaš avion. Ima ih stvarno puno i one vam olakšavaju život. Sve u svemu, jako lijepa igra, nije preteška. Možda malo u startu nije skroz jasno što treba raditi, ali nakon prvog kruga sve sjeda na mjesto.
Kako smo mi svoju igru završili za sat i 45 minuta sa objašnjavanjem pravila išli smo dalje na nešto da odigramo dok drugi stol završi Magnastorm.

slika

Zaigrali smo dobro poznati https://boardgamegeek.com/boardgame/314491/meadow (BGG rank 235).
Ovdje se nema što pričati, većina vas zna kako funkcionira ova igra, ali dečki je nisu baš previše doživjeli. Čaks je dao ocjenu 7, Leo čak 4, dok sam ja dao 8. Meni se sviđa način kako se odrađuju dvije verzije akcije sa onim akcijskim pločicama i kako gradiš svoj tablo.
Magnastom je završio prije nego smo mi stigli završiti pa su nas dečki malo pričekali. Mateo je morao doma jer je već bilo pola 12, Čaks je isto otišao doma nakon Meadowa, a nas četiri hrabra smo još išli odigrati https://boardgamegeek.com/boardgame/168 ... two-cities (BGG rank 715).

slika

Bome ovdje se već uhvatila plijesan koliko dugo nismo igrali ovu igru. Ovo spada u one prdce od igre koje traju po 20-30 minuta. Ali bude fora nakon što dugo ne igraš :-) Eto, ovo je igra koja je po meni lošija od Yukona Airwaysa a opet je daleko ispred njega na ljestvici, ali tako je to. Netko svoje igre gura i hajpa, a tu je StoneMeier daleko najbolji, pa makar ona bila i ovak bezveze nešto. Nije nešto, a opet, ako treba potrošiti pol sata dok neko drugi nešto ne završi na drugom stolu dobro dođe da se nabrzaka odigra i ide do 7 igrača, što je također plus.
Eto toliko. Nadam se da će BGP nastaviti i dalje bez obzira što je entuzijazam malo pao, ali treba samo stisnut i nastaviti dalje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 6):
juri006dendarii42tanelorndadoValsimMetalah
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”