[Anketa] digitalno čitanje

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele

Jel čitate i digitalno?

Ne čitam uopće knjige
7
12%
Samo papirnate knjige
17
28%
Kindle
17
28%
Neki drugi e-čitač, koji?
6
10%
Tablet
5
8%
Laptop
3
5%
Desktop
3
5%
Nekako drukčije digitalno, kako? szbunjen
2
3%
 
Ukupno glasova: 60
Predoxx
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 22 kol 2022, 13:48
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 90 puta

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la Predoxx »

Nekako sam skroz skeptičan s time...knjiga je knjiga...kupiš,staviš na policu za par godina opet pročitaš...
To mi je kao da boardgame igram online

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru Predoxx za post:
Valsim
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la mado »

Predoxx je napisao/la: 16 lis 2022, 17:29 Nekako sam skroz skeptičan s time...knjiga je knjiga...kupiš,staviš na policu za par godina opet pročitaš...
To mi je kao da boardgame igram online

Sent from my M2011K2G using Tapatalk
Bio sam i ja dugo skeptičan dok nisam završio duže vrijeme u krevetu, pa se odvažio na kupnju s idejom da ga uvijek mogu prodati.
I eknjige možeš kupiti, pročitati, ostaviti na polici tj. uređaju i za par godina opet pročitati. Osim što ti je polica sa svim knjigama koje imaš stalno u džepu, uvijek istih dimenzija i težine. I bilo gdje na planetu možeš odmah kupiti skoro bilo koju knjigu uz zilijun besplatnih dostupnih knjiga. :ljubav I imaš ugrađeno insta prevođenje ako čitaš na stranom jeziku, pisati napomene, koristiti razne druge alate ugrađene u čitač koje osobno niti ne koristim.

Ali najveća prednost i razlog zašto me iznova oduševljava nije dostupnost sadržaja nego ugodnost i jednostavnost čitanja. Ne moram s 2 ruke držati knjižurine od pola kile. Samo 200tinjak grama u 1 ruci, praktički sa par prstiju :ljubav mogu povećati font navečer kad sam umoran, upaliti pozadinsko svjetlo na čitaču, promijeniti "oblik" knjige iz okomitog u vodoravno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 2):
tanelornsadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la sadistiko »

čekaj, čekaj, nisam znao da postoji automatsko prevođenje. Govoriš o Kindle-u?
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la: 17 lis 2022, 09:55 čekaj, čekaj, nisam znao da postoji automatsko prevođenje. Govoriš o Kindle-u?
Koliko ja znam ne postoji automatsko prevođenje. Ja imam riječnik u Kindleu i moram tapnuti na riječ koja mi je nepoznata i onda mi je prevede
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
mado
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
hrky000
Reactions:
Postovi: 53
Pridružen/a: 09 ožu 2017, 12:51
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 73 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la hrky000 »

Priključujem se, kindle mi je jedna od boljih investicija.
Podignuo mi je nivo čitanja sa 5-6 knjiga godišnje na 20-30.
Veoma praktično, mogu čitati i u mraku dok žena i beba spavaju. Super :D

Na slici izgleda malo mutno ekran ali je crispy clean
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru hrky000 za post (ukupno 2):
CrazyBunnyGuymado
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la mado »

slika

Da ne hvalimo samo Kindle, u ruke mi došao 6" Kobo Touch, star 7-8 godina. Baterija je i dalje ok. Glavni nedostatak mu je nedostatak pozadinskog svjetla. Kućište je bolje od Kindla po meni jer je gumirano i uopće ne klizi. I sam softver ima preciznije podešavanje margina i drugih detalja koje nema Kindle. Recimo margine se mogu postaviti doslovno do ruba ekrana dok kod Kindla i najmanje margine znače zapravo oko 3mm lijevo/desno od ruba. Kobo nudi i preciznije podešavanje veličine fonta, razmaka i sličnih detalja, dok Kindle to pojednostavljuje na manje, ali dovoljno, opcija. Uglavnom ako vam dođe u ruke kakav stariji povoljan čitač, po meni je to odlična opcija čitanja. Kobo sa fotke ide kao poklon i vjerujem da će biti pročitano puno knjiga na njemu :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 3):
it's meMago de Umagodendarii42
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3126
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2366 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la Valsim »

mado je napisao/la: 01 stu 2022, 11:37 slika

Da ne hvalimo samo Kindle, u ruke mi došao 6" Kobo Touch, star 7-8 godina. Baterija je i dalje ok. Glavni nedostatak mu je nedostatak pozadinskog svjetla. Kućište je bolje od Kindla po meni jer je gumirano i uopće ne klizi. I sam softver ima preciznije podešavanje margina i drugih detalja koje nema Kindle. Recimo margine se mogu postaviti doslovno do ruba ekrana dok kod Kindla i najmanje margine znače zapravo oko 3mm lijevo/desno od ruba. Kobo nudi i preciznije podešavanje veličine fonta, razmaka i sličnih detalja, dok Kindle to pojednostavljuje na manje, ali dovoljno, opcija. Uglavnom ako vam dođe u ruke kakav stariji povoljan čitač, po meni je to odlična opcija čitanja. Kobo sa fotke ide kao poklon i vjerujem da će biti pročitano puno knjiga na njemu :thumbs
Ipak si se sjetio da mi se uskoro bliži rođendan :ljubav .
slika
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 845 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la Mago de Umago »

Valsim je napisao/la: 01 stu 2022, 13:23 Ipak si se sjetio da mi se uskoro bliži rođendan :ljubav .
slika
Dobit ćeš gaće kao i ja... :cry:
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la mado »

Mago de Umago je napisao/la: 01 stu 2022, 16:22
Valsim je napisao/la: 01 stu 2022, 13:23 Ipak si se sjetio da mi se uskoro bliži rođendan :ljubav .
slika
Dobit ćeš gaće kao i ja... :cry:
Zadrti je ebook hejter, ne bu ništ dobio, niti gaće sbatine a svim drugim knjigomljupcima preporučam barem probati čitati par minuta na bilo kojem ečitaču. Najbolja stvar od izuma rezanog kruha :ljubav
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3126
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2366 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la Valsim »

U tom slučaju želim sve najbolje drugom dobitniku i više sreće s čitanjem u mraku :twisted: .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Razno”