Essen Spiel 2022.

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 225 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2022.

Post Postao/la Aliensb »

mljeko je napisao/la: 07 ruj 2022, 21:24 Idem i ja na Spiel, a zanima me ono kaj se inače nemre il teško nabavlja, znači mali izdavači i starije igre.
I mene zanima tako nešto, najvise neke exp koje je tesko nabaviti ili postarina pojede vrijednost toga, ima li negdje spisak igara sta ce biti ili izdavaca, probao sam searchati na tranici događaja, ali bezuspjesno
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2022.

Post Postao/la Antomon »

https://www.spiel-messe.com/en/spiel-guide/

Ovdje imaš službeni vodič sa popisom izdavača, igrama i cijenama.
Na dnu stranice su dodali izdavače koji su se kasnije prijavili.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
kovacu
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 393
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 193 puta
 pohvaljen: 522 puta
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2022.

Post Postao/la mljeko »

Aliensb je napisao/la: 18 ruj 2022, 20:14I mene zanima tako nešto, najvise neke exp koje je tesko nabaviti ili postarina pojede vrijednost toga, ima li negdje spisak igara sta ce biti ili izdavaca, probao sam searchati na tranici događaja, ali bezuspjesno
Imaš i na bgg-u spiel guide:

https://boardgamegeek.com/geekpreview/5 ... 22-preview
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2022.

Post Postao/la kovacu »

Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2022.

Post Postao/la Deni »

Ove godine Spiel App je odlican. naravno, moze i bolje, ali osnovne funckije (pretrazivanje po nazivu igre ili izdavacu)

Idem ove godine, prvi put po radnom zadatku. Svratite na Redcat stand 1A108 "to say hi". S obzirom da cu vecinu najbitnijih novih igara moci probati nakon Spiela, iskoristio sam priliku za vidit kako sajam izgleda s druge strane standa.

Sto se tice nabavke igara, ove sam se godine izdivljao na aukcijama, tako da necu nista novo uzimati, osim nekih dodataka za igre koje vec imam.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
Killa
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2022.

Post Postao/la Mago de Umago »

Ova igra mi je nekako prošla ispod radara.

https://boardgamegeek.com/boardgame/360265/sabika
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2022.

Post Postao/la realuka »

Ja ove godine lagano nakon prošlogodišnjih 27

Tiletum
Woodcraft
Sabika
Revive
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 3):
Mago de UmagofrastarcDeni
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2022.

Post Postao/la Deni »

Prvi dan je iza nas. Ove godine radim za RedCat i drzim playthrough za Time Capsules
https://boardgamegeek.com/boardgame/342 ... e-capsules

Dobra je igra, rasprodali smo sve vec prvi dan. Osobno zamjerke idu u smjeru da su artifakti (akcije) koje kupujete mogle biti jos jace, mastovitije i s vise take-that momenata. takodjer ima bit da su kockice nebalansirane. non stop rollamo 1, a nakon rerolla obicno bude 2 🤣

eto, u svakom slucaju, jedna koja je ispod radara za škicnuti 😉
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 6):
realukadadoPsyBurnsadistikoDarkDefenderAntomon
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2022.

Post Postao/la sadistiko »

ja pripremam, kao i svake godine, jedan opširniji presjek kako je prošao InMyBox Essen, ali za sad sam jako zadovoljan. Do nekih 12-13 sati prodali smo NIŠTA, dok su valjda ljudi trčali po halama kupujući ono malo igara što su izdavači dostavili na Spiel (ne znam zašto je još uvijek problem pripremiti dovoljno igara za Spiel), a onda je krenulo. Već u prvom danu smo prodali 2 Scythe BBB kutije tako da će se vjerojatno dogoditi SOLD OUT natpis i kod nas ;-)
Ove godine imamo odlično susjedstvo (nije ni prošle godine bilo loše, ali sad je bolje) i sinoć smo zaključili dan uz, naravno, rakiju! :-)
Bilo je dosta razgovora i za suradnje, ali toga je i prije bilo bez nekog većeg uspjeha, ali tko zna, možda se napokon nešto promijeni.
Čujemo se za par dana.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 15):
DenimargeDarkDefendersmurfORnotAliensbMirekCrorealukaTeehee(R)ValsimAntomon i još 5 korisnika
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2022.

Post Postao/la Deni »

Danas sam stigao prije otvaranja proci standove. Prvi put sam na sajmu u petak tj do sada sam uvijek isao u subotu i nedjelju. Primijetio sam da dosta standova ima starijih popularnijih naslova po dosta dobrim cijenama, npr Café je lani bio 20, sad je 10. Endeavor je bio 55 sad je 35, Hadara 20, Adele 20 itd... naravno, sve se ovo brzo rasprodalo pa ima bit da ima nesto u tome da se ipak vise isplati otici u cetvrtak i/ili petak za neke bolje dealove. Isto tako, vidim da neke igre pojeftinjuju (sjecam se ovako napamet, new york zoo s 30 na 25), dok neke poput Atiwe mozete nac za 50 ili 55. Najveci hladni tuš, ako ne i šok mi je bila cinjenica da je ekspanzija za AuZtraliu (Tazmania) 50€, dok je ona druga 25. Pitam na standu, je li to greska s obzirom da pored stoji i base game za 50€ i zena mrtva hlada veli da nije. Jos je djelovala i uvrijeđeno. Tesko lihvarenje s obzirom da se jos uvijek ekspanzija moze naci za 25€.
E da, lani sam meeple carape platio 5€ ove godine su 10

#nemrem

S pozitivne strane, sviđa mi se atmosfera. Bez obzira na maske, svi su s kojima sam danas igrao bili su raspolozeni, odmorni, veseli... Uz to sreo sam Vassela i Cathalu, sutra se nadam Zee-u 😁

U svakom slucaju, sjajan je Essen ove godine, u halama 5 i 6 ima dosta mercha, goodiesa, upgradea i sporednih artikala srodnih hobija, cetvorka mi djeluje sadrzajem jaca nego ranijih godina. Opcenito, mislim da ima vise standova retail prodavaca s prihvatljivim cijenama.

Vidjet cemo hocu li sutra ista novog kupiti. Za sada sam na 20 2nd naslova
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 8):
dadosadistikorealukadendarii42Officer BarbradyAntomonjuri006priroda15
slika
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”